Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői meghívás. Elmennétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői meghívás. Elmennétek?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja apósoméknál jártak férjem unokatestvérék apósékat meghívni a családjukkal az esküvőjükre ami jövőhét szombaton lesz. Mi csak apóstól tudjuk,meg a többi rokontól,hogy lesz esküvő. Meghívót is csak mutatóban láttunk. Nem csinált sem a férjem sem én ügyet belőle, mert gondoltuk van még idő szólni nekünk. vártuk a meghívót.

Ma férjem beszélt a sógornőmmel, hogy elkérje a vőlegény számát hátha ők tudják.. a vőlegény rokonai lennénk ugyan is. Erre kiderült,hogy a menyasszony már érdeklődött sógornőmtől, hogy mi megyünk-e és hogyan megyünk.De ez utóbbi kiverte a biztosítékot még a férjemnél is.

Mi gondoltuk udvariasságból felhívjuk őket a hétvégén megköszönni a "meghívást" és megbeszélni a részleteket.

még meghívót sem kaptunk, hiszen mi már külön család vagyunk... fel sem hívtak.. mi akartuk őket..

Én mondtam legszívesebben el sem mennék, vagy csak az esküvőre.

Igazunk van,hogy rosszul esik?

sógornőm azzal mentegeti a vőlegényt, hogy őt az efféle dolgok nem érdeklik. De drága sógornőm miért nem tudja azt mondani a menyasszonynak, hogy nem tudom hívd fel a bátyámat?

Most akkor meg vagyunk hívva vagy sem? Mert apósék kaptak egy meghívót, hogy XY és családja.. de a fiúk már nős és külön családja van.


2011. júl. 29. 22:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Ja, hát, eddig erről nem volt szó, hogy elhangzott egy ilyen mondat, hogy 'Szeretettel várjuk Pistiéket is', akik ezek szerint ti vagytok.

Ha ezt megírtad volna, eleve más válaszokat kaptál volna.

Az biztos, hogy egyikőtök sem a kommunikáció bajnoka, így már nem is csodálkozom semmin.


Egyik előző válaszadónak

De igen, vannok olyan hanyag emberek, akik ennyire bénán szerveznek mindent, hogy nem hívják fel telefonon azt a családot, akit szeretnének meghívni, külön meghívót sem kapnak, csak üzengetnek, az üzenet meg vagy átmegy, vagy nem, vagy ki tudja, milyen formában, és még ők csodálkoznának, hogy 'dehát, mi meghívtuk őket, miért nem jöttek?'

Gondolom az esküvő meg az egész életük is ilyen gázul van megszervezve.

2011. aug. 1. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
Igen, természetesen ha elhangzott egy olyan mondat hogy ez a meghívó nektek is szól, akkor nekem is más lett volna a véleményem, mert ebben az esetben csak elmentetek kicsit egymás mellett. Anno diplomaosztóra én is csak pár meghívót küldtem ki. Pl. egyik rokonék egymás szomszédjai, ráadásul anya-lánya. Elküldtem az anyának és felhívtam unokatestvéremet, hogy csak egy meghívót fognak kapni, de természetesen nekik is szól. Szerintem ez így van rendjén, de ha tényleg elhangzott egy ilyen mondat, lehet hogy bénán lett leközölve, de nyilván számítottak rátok. Egyértelműen elég kellemetlen ez így, dehát ez már ilyen...
2011. aug. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 A kérdező kommentje:

Apóséktól már az a mondat hangzott el közvetítésben: hogy el akartak hozzátok is menni, de nem volt idejük.

Ez számunkra nem volt egyértelmű meghívás.


Más lett volna a kommunikáció ha azt mondják apósék: természetesen benneteket is várnak, csak nem volt idejük hozzátok is kiszaladni.


Illetve az után hívtam fel a menyasszonyt, hogy értesültem a sógornőmtől, hogy ő beszélt vele. S sógornőmet kérdezte a menyasszón,hogy mi hogyan megyünk visszük-e a gyerekeket. ( Jah és nem szóltak volna sógornőmék, hogy ők beszéltek a menyasszonnyal ,ha éppen mi nem hívjuk őket fel, hogy megkérdezzük az ifjú pár elérhetőségét, mert meghívó híján nem ment másképp)

Szóval nem meghívattam magam mint egyesek itt állítják.

Téma lezárva erről ennyit. Nem vagyok bunkó csak mint mondtam a kommunikáció ebben a családban egyeseknek nem megy.



Még valami van olyan unokatestvérem akinek még a lakcímét sem tudom, nem hogy a telefonszámát. De amikor házasodott egyértelmű volt, hogy megvagyunk-e hívva.

2011. aug. 3. 09:00
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!