Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői meghívás. Elmennétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői meghívás. Elmennétek?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja apósoméknál jártak férjem unokatestvérék apósékat meghívni a családjukkal az esküvőjükre ami jövőhét szombaton lesz. Mi csak apóstól tudjuk,meg a többi rokontól,hogy lesz esküvő. Meghívót is csak mutatóban láttunk. Nem csinált sem a férjem sem én ügyet belőle, mert gondoltuk van még idő szólni nekünk. vártuk a meghívót.

Ma férjem beszélt a sógornőmmel, hogy elkérje a vőlegény számát hátha ők tudják.. a vőlegény rokonai lennénk ugyan is. Erre kiderült,hogy a menyasszony már érdeklődött sógornőmtől, hogy mi megyünk-e és hogyan megyünk.De ez utóbbi kiverte a biztosítékot még a férjemnél is.

Mi gondoltuk udvariasságból felhívjuk őket a hétvégén megköszönni a "meghívást" és megbeszélni a részleteket.

még meghívót sem kaptunk, hiszen mi már külön család vagyunk... fel sem hívtak.. mi akartuk őket..

Én mondtam legszívesebben el sem mennék, vagy csak az esküvőre.

Igazunk van,hogy rosszul esik?

sógornőm azzal mentegeti a vőlegényt, hogy őt az efféle dolgok nem érdeklik. De drága sógornőm miért nem tudja azt mondani a menyasszonynak, hogy nem tudom hívd fel a bátyámat?

Most akkor meg vagyunk hívva vagy sem? Mert apósék kaptak egy meghívót, hogy XY és családja.. de a fiúk már nős és külön családja van.


2011. júl. 29. 22:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
42%

Ha szeretnétek velük a jövőben is tartani a kapcsolatot, érdemes elmenni. Bár nem tudom van-e értelme, ha a férjed még az unokatestvére telefonszámát sem tudja, gondolom eddig sem volt nagy kapcsolattartás.

Elég bénán intézték az ügyet, de szerintem abba, hogy XY és családja, beletartozik a férjed és persze te is, hiába már külön életetek van.

A vacsorára azonban biztos nem várnak titeket, hiszen előre szokták tervezni hogy hány fő lesz jelen, és ebben az esetben biztosan gondosabban jártak volna el, hogy ti is mindenképp tudjatok róla, hogy a banzájra is várnak.

De mivel nem így történt, csak a ceremóniára várnak titeket, én így gondolom.

2011. júl. 29. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 A kérdező kommentje:

22.57

apóséknak a meghíváskor annyit mondtak, hogy jöttek volna hozzánk is de már nincs idejük ide is beugrani. ( De erre van a telefon).Illetve mivel nem vagyunk egy háztartás ha ránk is gondoltak az a minimum,hogy számunkra is hagynak egy meghívót, vagy postáznak egyet. De egyik sem történt meg apósékét kaptuk meg 2 napra mutatóba.


Igen a mi esküvőnk is így volt ahogy írod... de ott pl a szüleim ezt szépen elrendezték.


Ha pedig nem várnának akkor miért kérdik sógornőmet, hogy megyünk-e és hányan?

2011. júl. 29. 23:49
 13/23 A kérdező kommentje:
Már csak azért is külön család vagyunk mert már van két gyerek is.
2011. júl. 29. 23:51
 14/23 anonim ***** válasza:
88%
Az nem kifogas, hogy nem erdeklik ezek a dolgok. Ez kb. azt jelenti, hogy ti nem vagytok olyan fontosak, hisz aposodeknak megiscsak el tudtak vinni a meghivot.
2011. júl. 30. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
56%

szerintem nem akarják, hogy menjetek :S

én ezek után nem mennék el

2011. júl. 30. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

ha azt mondták, hogy mentek volna hozzátok is, az elég egyértelmű. az viszont, hogy nem kérdeztek rá, hogy mentek-e, meg hányan...hááát, nem tudom


én a helyetekben elmennék a ceremóniára, puszi-puszi, de a vacsira nem

2011. júl. 30. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
55%

22:57 vagyok megint.

Kérdező! És az nem lehet esetleg, hogy apósod talált ki egy olyan meseszöveget, hogy "hozzátok is be akartak nézni, de nem volt idejük stb stb".

Mert lehet, hogy apósodnak volt kellemetlen, hogy csak ők kaptak meghívót. És az idősektől kitelik ám, hogy aztán össze-vissza kevernek, csűrik-csavarják a szavakat.... :-)


De jó lenne, ha megírnád, hogy végül hogyan döntöttetek, és mi volt az esküvőn!

2011. júl. 31. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

Beszéltem a menyasszonnyal, mert a témában ő jobban kompetens. Természetesen minket is várnak. " A szertetettel várjuk Pistiéket is" szöveg amit apóséknak mondtak ezt is jelenti.

Csak azt nem értem miért tőlük érdeklődtek végül,hogy hogyan megyünk. De mindegy.

elmondtam,hogy vártuk,hogy jelentkezzenek legalább telefonon. Azért hívom,hogy megköszönjük és megbeszéljük a részeltek... mert apóséktól nem sokat tudunk. mert sem felénk nem működik jól a kommunikáció sem ott helyben abban a családban.

Szóval megyünk.

2011. aug. 1. 11:14
 19/23 anonim ***** válasza:
87%

szerintem baromira félreérted az egészet. az hogy nem hívtak se írásban, se szóban, az nem a hanyagságuk, lustaságuk, illetlenségük eredménye, hanem egyszerűen nem akartak meghívni. persze, ha te ezek után felhívod a menyasszonyt, hogy "ugye mi is meg vagyunk hívva", akkor valószínűleg nem küld el a jó francba.(ezek után minimum hogy jó zsíros borítékot visztek nekik)


én például nem szeretnék nagy lagzit, mert eleve nem szeretem a felhajtást, meg a pénzt is másra szánnám, és hát mit ne mondjak nem örülnék neki, hogy ha mondjuk postázok meghívót 20 főnek és csak rájuk számítok, beállítana még 40 ember, merthogy ő az egyik meghívott lánya-veje-szomszédja-kutyája-macskája, és ők azt hitték hogy meg vannak hívva,(pedig nem kaptak se meghívót, se telefonhívást)

2011. aug. 1. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
100%
szóval felhívtad, és számonkérted, hogy miért nem hívtak fel bennetek, aztán megköszönted a nem létező meghívást, és megbeszéltétek a részleteket? mert amit írtál az valahogy így hangzik.
2011. aug. 1. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!