Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Esküvői meghívás. Elmennétek?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Esküvői meghívás. Elmennétek?

Figyelt kérdés

Kb 1 hónapja apósoméknál jártak férjem unokatestvérék apósékat meghívni a családjukkal az esküvőjükre ami jövőhét szombaton lesz. Mi csak apóstól tudjuk,meg a többi rokontól,hogy lesz esküvő. Meghívót is csak mutatóban láttunk. Nem csinált sem a férjem sem én ügyet belőle, mert gondoltuk van még idő szólni nekünk. vártuk a meghívót.

Ma férjem beszélt a sógornőmmel, hogy elkérje a vőlegény számát hátha ők tudják.. a vőlegény rokonai lennénk ugyan is. Erre kiderült,hogy a menyasszony már érdeklődött sógornőmtől, hogy mi megyünk-e és hogyan megyünk.De ez utóbbi kiverte a biztosítékot még a férjemnél is.

Mi gondoltuk udvariasságból felhívjuk őket a hétvégén megköszönni a "meghívást" és megbeszélni a részleteket.

még meghívót sem kaptunk, hiszen mi már külön család vagyunk... fel sem hívtak.. mi akartuk őket..

Én mondtam legszívesebben el sem mennék, vagy csak az esküvőre.

Igazunk van,hogy rosszul esik?

sógornőm azzal mentegeti a vőlegényt, hogy őt az efféle dolgok nem érdeklik. De drága sógornőm miért nem tudja azt mondani a menyasszonynak, hogy nem tudom hívd fel a bátyámat?

Most akkor meg vagyunk hívva vagy sem? Mert apósék kaptak egy meghívót, hogy XY és családja.. de a fiúk már nős és külön családja van.


2011. júl. 29. 22:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
100%
pontosan azért mert már külön család vagytok,és ezt ők is tudják,én nem mennék el,mert olyan mintha meg se hívtak volna.Olyan megalázó így megjelenni,mert olyan érzése lesz az embernek hogy csak eltűrik,de jobb lett volna ha nem is jön el.
2011. júl. 29. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
100%
Illett volna meghívót küldeniük. A helyedben én sem mennék el.
2011. júl. 29. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
100%
Nem kaptam meghívót, tehát nem mennék el.
2011. júl. 29. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim válasza:
100%
Szerintem is kellemetlen így a megjelenés. szomorú, ha nektek nem küldtek külön meghívót, akit szeretnének látni, azt illik meghívni.
2011. júl. 29. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
15%
felhivnám és nagyon szépen meg köszönném a meghívót és elköldeném a náthás pi ba ne te nyalizz had nyalizzanak ha meg nem nyitnak feléd akkor bekaphatjál oszt csááá
2011. júl. 29. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
90%
Úgy illett volna, ha küldenek meghívót. Én nem mennék el...
2011. júl. 29. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
100%

100%, hogy nem mennék el.

És nehogy félreértsd, nem azért, mert megsértődnék, erről szó sincs. Eskűvőn NEM ILLIK előzetes meghívás nélkül megjelenni.

Szerintem nem akartak meghívni titeket, de ezen ne sértődjetek meg, sajnos a mai világban meg kell gondolni, hány vendéget bír el a költségvetés. És sok helyen találkoztam olyannal (pl. tesómék eskűvőjén is), hogy unokatestvéreket már nem hívtak meg - az örömanya/örömapa testvéreit, tehát a menyasszony/vőlegény nagynénjét, nagybácsiját igen.


A menyasszony csak azért érdeklődött a sógornődtől, mert ők sem tudták, hogy esetleg leesett-e nektek a tantusz (mármint, hogy nem vagytok hivatalosak), vagy esetleg automatikusan meghívva érzitek-e magatokat.


Amúgy amikor a menyasszony és a vőlegény az apósodéknál járt, nem szóltak-e, nem hívták-e fel kifejezetten apósodék figyelmét arra, hogy Rátok is feltétlenül számítanak?

Mert ha szóban - de kifejezetten - meghívtak titeket az apósodékon keresztül, akkor elmehettek, meg vagytok hívva.

2011. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
39%
töketlenek vagytok már ne is haragudj. ott van a meghívón h: és családja. azért mert téged elvett már nem családtag???? eszem megáll! ne szítsd már a feszültséget a családjával! milyen feleség vagy te?
2011. júl. 29. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
82%

Ha nem egy háztartásban éltek az apósodékkal, akkor kell(ett) volna külön meghívó. Anélkül én se mennék.


Nálunk pld. csak anyuék kaptak esküvői meghívót egy esküvőre, és mi (3 utcával odébb lakunk anyuéktól) nem kaptunk. Mint később kiderült, még jó, h nem mentünk el, mert ránk nem is terítettek :((

2011. júl. 29. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
82%

Én nem mennék el! Nem azért, mert nem kaptam meghívót, az csak egy papír, de legalább felhívhattak volna, hogy "a meghívó nektek is szólt természetesen" vagy valami hasonló szöveggel...

Arról nem is beszélve, hogy felénk illik körbekérdezni 3-4 héttel lagzi előtt a népet, hogy ki jön, ki nem jön, ne 300 főre rendeljék meg a kaját, ha csak 60-an tudnak eljönni. Szerintem ez így lenne természetes és én azért nem mennék el, mert ezt sem tették meg. Így olyan mintha csak kényszerből hívnának, megtűrt személyeknek, hogy legyen kicsit több lóvé/ajándék. Én nem bánnám az egész szitut ha legalább egy telefont megeresztettek volna. Avagy amikor kíváncsiak voltak, hogy mentek e akkor is hívhattak volna...

2011. júl. 29. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!