Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő annak ellenére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő annak ellenére hogy nem szeretném? :SJogos?

Figyelt kérdés

A vőlegényem szerint egy esküvő az úgy normális ha szép csicsás fehér ruhácskában begördülök a templomban és apum az oltár elött ugymond "átad" neki...ezzel csak az a probléma hogy én nem vagyok vallásos, hittanra jártam kényszerböl, elsöáldozó is voltam szintén kényszerböl. azóta egyszer egyik barátnöm öccsének a keresztelöjén voltam és ennyi. nem is szeretnék templom közelébe se menni...az hogy megy hogy neki joga van arra hogy arra kérjen hogy templomi esküvőnk is legyen de nekem nincs jogom arra hogy olyan legyen amilyet én szeretnék?

arrol nem is beszélve hogy még nagyon távoli elképzelés a gyerek vállalás, de azt akarja hogy majd meg legyenek keresztelve...én szintén nem szeretném ezt. mert rám is rám lettek ezek a dolgok eröltetve és a saját gyerekemnek nem kivánom ezt. majd eldönti szerintem a gyerek hogy vallásos akar-e lenni és ha igen akkor milyen.

szerintetek?:S


2011. júl. 28. 15:03
1 2 3 4 5
 31/42 A kérdező kommentje:
kedves utolsó, ha eddig olyan tapasztalataim lettek volna ezzel kapcsolatban hogy az egyház egy jó dolog, akkor hivö lennék. nem csak úgy divatból, légből kapottan ez a hozzáállásom, jó okom van rá. nem csak úgy itélkezem, mint írtam voltam elsőáldozó szóval elég jó rálátásom volt a dolgokra épp ezért döntöttem úgy hogy köszönöm ebböl inkább nem kérek.
2011. júl. 28. 16:27
 32/42 anonim ***** válasza:
A párod nem is kéri, hogy hívő legyél, meg változtasd meg a véleményedet, annyit kér, hogy bírjál ki fél órát, mert ő elhiszi, hogy van isten, elhiszi, hogy számít a dolog, és neki szar lenne nélküle. Mivel te meg úgy sem hiszed el, ami ott történik, neked tök mindegy. Atrociátosoktól meg nem kell tartani, az egész annyi, hogy begördülsz és végig hallgatod, ahogy a pap milyen cifrán előadja, hogy hogy szeressétek egymást, míg ásó-kapa-nagyharang el nem választ, meg most az Isten is olyan nagyon megáld titeket, hogy olyat még a világ nem látott. Ennyi. Ez nem olyan, mint mikor 10 éves korodban az ostoba hittanokra kellett járni és cseszegetett a pap meg ilyesmi.
2011. júl. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/42 anonim ***** válasza:
53%

"Nem kell ilyen komolyan venni, sógorom csak megkeresztelve volt, fél nap alatt elsőáldozott és bérmálkozott telefonos időpont egyeztetés után(nem járt semilyen oktatásra).Kétszer voltak jegyesoktatáson,de azon is csak viccelődtek.Félórás alapceremóniát kértek a paptól.Keressetek olyan papot aki nem veszi szigorúan az egyház előírásait.Egy 20-30 perces alapesküvő pedig kibírható szerintem és a vőlegényed is boldog."


És akkor mi ertelme?

Mivel a volegenye nem hajlando figyelembe venni az ő érzeseit, ahelyett, hoyg ez figyelmezteto jel volna a szamara, inkabb hazudjon a volegenyenek arrol, hogy hogyan akar hozzamenni, azert, hogy a volegnye elott eltitkolja a sajat rossza erzeseit, azert, hogy akkor a hazugsag segitsegevel egy eletre osszeskothesssék az eletuket, és ehhez keressenek egy olyan papot, aki hajlando hazudni ehhez a hazugsaghoz?

Gratulalok!!!:D:D:D

2011. júl. 28. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/42 anonim ***** válasza:
50%

Nem kell megesküdnie annak a templomban, aki szerint nincs Isten és az egész vallás baromság. Mondd meg a vőlegényednek, hogy neki sem kell ehhez annyira ragaszkodnia, hiszen aki nem jár templomba és nem gyakorolja a hitét, az nem mondható keresztyénnek. Ne menjetek akkor "képmutatni".


OFF: attól, hogy egy egyházban csalódtál, vagy egy papban, még nem kellene mindent leírni, ami hittel kapcsolatos!

2011. júl. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/42 anonim ***** válasza:
53%

"attól, hogy egy egyházban csalódtál, vagy egy papban, még nem kellene mindent leírni, ami hittel kapcsolatos!"


Nem is a hitet irta le, hanem a papokat es az egyhazat.

2011. júl. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/42 anonim ***** válasza:
50%
Én se vagyok vallásos egyáltalán, utoljára vagy 6 éve voltam templomban esküvőn. De nekem is lesz egyházi. A családi békéért. Kibírom azt a félórát, nem halok bele.
2011. júl. 28. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/42 anonim ***** válasza:

Miért mégy bele már az elején abba, hogy mindig te alkudj meg? Ha te nem akarsz begördülni, akkor nem fogsz. Pont.


Az ember vagy hisz valamiben, vagy nem. A másik ember hitét, meggyőződését nem szabad befolyásolni. Nem kötelező templomban esküdni, de csak azért görcsölni, hogy "szebb legyen az esküvő", és rákényszeríteni a másikra a saját akaratunkat mindenáron, az nem éppen a szeretet jele. Vagy te úgy véled?


Mi lesz, ha azon görcsöl, miután összeházasodtatok, hogy meg kell keresztelni a gyereket, miközben te hidegelést kapsz az adott vallástól? Tudod, hogy milyen nagy károkat tud okozni egy kisgyerek lelkében a világnézeti különbözőség? Úgy meg tudja roppanati a szuperegót, mint annak a rendje, ha folyton "kétfelé" nevelik.

2011. júl. 28. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/42 anonim ***** válasza:

"Szóval neki se az istenes humbuk miatt fontos" Ezt írta a kérdező.

A párjának miért hazudna a kérdező?Völegénye kb csak megszokásból akarja, mert mindenkinek van templomi, hát legyen nekik is.Olyan mindegy, egyikükse venné véresen komolyan ezt az esküt.Nem tudom mért másoldat be a sógorom példáját.Ök is csak szokásból házasodtak templomban.

Valakinek muszáj engedni...

2011. júl. 28. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/42 anonim ***** válasza:

"De a párodnak az a fontos, hogy a jó isten is megáldj a házasságotokat, nem az, hogy csak belefirkants a nagykönyvbe."


De ez nem csak isten aldasat jelenti, hanem az egyhazi eskuvo egesz eletre szol, abbol csak egyet kothetsz.

Ha polgarilag elvalnak, egyhazilag akkor is eletuk vegeig hazasok maradnak - az egyhazi nagykonyvbe is belefirkantanak.

2011. júl. 28. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/42 anonim ***** válasza:
100%

én sem vagyok vallásos, egyáltalán. de a párom az, és ezt tiszteletben tartom, és ha azzal, hogy lesz templomi esküvőnk is örömet szerzek neki, akkor lesz bizony.

kicsit el kéne gondolkodnod szerintem, mert valami nem oké, ha így esküvő előtt azon gondolkodsz, hogy melyikőtöknek mihez van "joga" a másikkal szemben! a másik téma meg: a gyerekek keresztelése- igenis aktuális most megbeszélni, ne akkor legyen belőle mégnagyobb balhé mikor már megvan a gyerek. én is meg vagyok keresztelve, nyilván nem is emlékszem rá, és semmiféle módon nem hátráltatta a dolog a fejlődésemet :) fura, hogy itt is úgy írod: a saját gyerekedet nem akarod ennek kitenni. fel kéne fogni, hogy az nem csak a te gyereked lesz, hanem a férjedé is, és az esküvő sem csak a tiéd, hanem az övé is. egy házasság nem egyszemélyes, igenis teret kéne engedned a párod véleményének, hacsak nem akarsz házisárkány lenni, papucs férjjel, később meg elvált asszony lenni két megkereszteletlen gyerekkel

2011. júl. 29. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!