Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő annak ellenére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő annak ellenére hogy nem szeretném? :SJogos?

Figyelt kérdés

A vőlegényem szerint egy esküvő az úgy normális ha szép csicsás fehér ruhácskában begördülök a templomban és apum az oltár elött ugymond "átad" neki...ezzel csak az a probléma hogy én nem vagyok vallásos, hittanra jártam kényszerböl, elsöáldozó is voltam szintén kényszerböl. azóta egyszer egyik barátnöm öccsének a keresztelöjén voltam és ennyi. nem is szeretnék templom közelébe se menni...az hogy megy hogy neki joga van arra hogy arra kérjen hogy templomi esküvőnk is legyen de nekem nincs jogom arra hogy olyan legyen amilyet én szeretnék?

arrol nem is beszélve hogy még nagyon távoli elképzelés a gyerek vállalás, de azt akarja hogy majd meg legyenek keresztelve...én szintén nem szeretném ezt. mert rám is rám lettek ezek a dolgok eröltetve és a saját gyerekemnek nem kivánom ezt. majd eldönti szerintem a gyerek hogy vallásos akar-e lenni és ha igen akkor milyen.

szerintetek?:S


2011. júl. 28. 15:03
1 2 3 4 5
 11/42 anonim ***** válasza:
100%

A válaszadóknak igaza van, ekkora életszemléletbeli különbségek nagyon neheze hidalhatók át. Egyikőtök mindenképpen elégedetlen lesz - ha már az esküvő ekkora ütközőpont, mi lesz később a gyereknevelés során? Vagy a vallási gyökerű családi ünnepeken? Amikor karácsonykor a férjed Jézus születéséről mesél a gyerekeiteknek, te meg mondjuk szíved szerint azt mondanád nekik, hogy a karácsonyi manók hozzák az ajándékot... Ez csak egy elképzelt példa, de nyilván érthető, milyen kellemetlen helyzetekre, későbbi ütközőkre gondolok.


Ez a kapcsolat úgy működőképes, hogy mindketten nagy kompromisszumokat köttök a béke érdekében, vagy úgy, hogy egyikőtök ráerőlteti az akaratát a másikra. Az első esetben lehet jó a dolog vége, de a második lehetőségnél aligha...

2011. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/42 Nessie válasza:
30%
Szerintem legyen templomi esküvő, és így a vőlegényed megnyugszik. (xD) Majd a gyerekeitek eldöntik, hogy vallásosak akarnak e lenni. És szerintem nem baj, hogy egyikőtök vallásos, a másik nem, hiszen az ellentétek egészítik ki egymást. :D
2011. júl. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/42 anonim ***** válasza:
100%

[link]


295. Kik köthetnek házasságot?

Azok köthetnek házasságot, akik megkeresztelkedtek és bérmálkoztak, érettek a házasságra, és felkészültek a szentség vételére.


296. Hogyan kell a házasság szentségének felvételére készülni?

A házasság szentségének felvételére úgy kell készülni, hogy a jegyesek kellô idôben jelentkezzenek a plébánosuknál, részt vesznek a jegyesoktatáson, meggyónnak, megáldoznak, és egymásért imádkoznak.


297. Mi a vegyes házasság?

A vegyes házasság egy katolikus és egy nem katolikus keresztény házassága.


298. Miért veszélyes a vegyes házasság?

Azért veszélyes a vegyes házasság, mert a házastársak vallási közömbösségéhez vezethet, és nehezíti a gyermekek katolikus nevelését.

2011. júl. 28. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/42 anonim ***** válasza:
15%

Szerintem ez nem "icipici áldozat", legalábbis én egyenesen gyűlölöm az egész egyházat, vallási mizériát, és nem csak azért mert ellenkezik a világlátásommal, hanem nagyon negatív dolgok értek engem az egyház részéről a múltban. Számomra már csak az, hogy felmerül a templomi esküvő, letörné az egész házasodási kedvemet, hiszen nem vesz figyelembe a párom, így nem biztos, hogy ő lenne számomra a megfelelő.

El sem tudom képzelni, hogyan lehet normális kapcsolat egy vallásos és egy nem vallásos személy között. Ez nem csak az asztali áldásban nyilvánul meg, hanem egy életformában, és a gyerekek is erre lesznek nevelve..

Hogyan lehet megoldani? Egyikőtök fel fogja áldozni a világát a másikért. És az a valaki mindig tüskét érez majd az oldalában.. Ha nem lesz templomi, akkor a férjed sosem fog úgy tekinteni rád, mint teljesértékű feleségre. Ha lesz, akkor benned lesz az érzés, hogy kényszerűségből kellett ott állnod, és a gyerekeidet is ugyanennek teszed ki, továbbá hallgathatod tőlük az "Anya, te rossz vagy, amiért nem hiszel Istenben! Higgy te is! Nem akarom, hogy a pokolra kerülj!" típusú szövegeket, ami elég kellemetlen lehet hosszú távon.. (hiszen gyanítom, a férjed nem csupán azért akarja megkeresztelni a gyerekeit, hogy vizesek legyenek..)

2011. júl. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/42 anonim ***** válasza:
35%

"szerintem nem baj, hogy egyikőtök vallásos, a másik nem,"


Kedves Nessie, kérlek olvasd el a 15_22-es bejegyzesemet. A templomi hazassagkotes nem helyszinvalasztas kerdese, hanem sok vallasi feltetelnek kell megfelelni hozza, tobb eves vallasi oktatasok es tobb vallasi szentseg felvetele utan lehetseges csak.

2011. júl. 28. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/42 anonim ***** válasza:

Nálunk hasonló a helyzet. Férjem vallásosan nevelkedett és még tartja, bár nem úgy ahogy a szülei (őket fanatikusnak mondanám). Én nem vagyok vallásos, vagy inkább azt mondanám, hogy a papokat nem komálom. A templomi esküvővel nem volt gondunk, mert az nekem is kedvemre való volt, bár azt hiszem nem úgy fogtam fel, ahogy ő.

Viszont a bibi a különbözésben van! Annó én is azt hittem, hogy ezzel nem lesz gond, szertjük egymást és felülemelkedünk ezen. Hozáteszem férjem már akkor is mondta, hogy ezek a különbségek (vallás, politika) nem jók egy kapcsolatban, de gondolom ő meg abban a hitben volt, hogy majd megtérek. Nem tudom a Te párod mennyire vallásos, de ha nagyon, akkor nem lesz könnyű egyikőtök élete sem, de a Tiéd talán nehezebb lesz.

Ugyanis egy nagyon vallásosat nem tántoríthatsz el a szokásaitól, azaz jó, ha engedsz, azaz lesz jó esetben csak néha vasárnapi templom, hittan a gyereknek keresztelő, első áldozás, bérmálkozás, meg minden egyéb. A párodat max csak azért fogja zavarni a dolog, hogy tudja, hogy ezt Te nem szereted.

Magyarán, ha túl bonyolult voltam: én mindent meg fogok engedni, és remélni fogom, hogy a gyerekem tisztábban fog látni, mint az apja.

És azt se felejtsd el, hogy ha a párod szokott beszélgetni is a pappal, akkor még az is uszíthatja (finoman).

2011. júl. 28. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/42 anonim ***** válasza:

Nem azért de ezt meg kell beszélnetek és kettőtöknek eldönteni hogy lenne jó. Ha sehogyan nem tudtok megegyezni, vagy ha csak kényszerből mennél bele akkor nincs értelme az egész házasságnak és inkább felejtsétek is el, mert tuti válás lesz a vége.

Én sem mennék templomba, a párom ezt teljesen megértette, hiszen elég álszent dolog lenne miközben nem vagyok vallásos. Ha a párod még ezt sem képes megérteni akkor gondban vagytok.


Ha belemennél és olyan esküvőd lenne amilyet nem szeretnél... gondolod boldog lennél? Mert én biztosan nem. Csak kínszenvedés lenne az egész cécó.

2011. júl. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/42 A kérdező kommentje:

nekem áldozatot kell hoznom a szerelmemért hogy ne legyen benne szorongás? de mért nekem kell áldozatot hoznom mért nem neki?:)

köszönöm annak a válaszolónak aki az egyházi elökészületes dolgokat belinkelte, beirta. én ezeket tuti nem csinálom meg:D


az hogy hogy lehetünk együtt jogos kérdés:)katolikus a párom, de nem jár templomba ő se. szóval nem gyakorolja a vallását...csak szerinte ez így normális.


a gyerek nevelésről már beszélgettünk: soha semmilyen formában nem fogunk hazudni a gyerekeinket hogy jézuska hozza az ajándékot meg ilyenek. megtartjuk a karácsonyt mint szeretet ünnepét a télapót is de tudni fogják hogy az ajándék nem az ürböl pottyan:D


szóval tényleg ez az egyetlen ütköző pont köztünk

2011. júl. 28. 15:30
 19/42 anonim ***** válasza:
Szerintem a vőlegényed sem ismeri az egyhazi felteteleket (vagy mashogy hiszi, mait furcsallok, hiszen ő volt elso aldozo, tehat tisztaban van a szentsegek felvetelenek felteteleivel), tehat szerintem ő sem erre gondolt, hogy ő most 2 evig beül hittaorakra, hogy felvehessen 2 ujabb szentseget...:)
2011. júl. 28. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/42 A kérdező kommentje:
hát igen remélem hogy majd ha mondom ezeket neki akkor elmegy tőle a kedve:D:$
2011. júl. 28. 15:47
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!