Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő annak ellenére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő annak ellenére hogy nem szeretném? :SJogos?

Figyelt kérdés

A vőlegényem szerint egy esküvő az úgy normális ha szép csicsás fehér ruhácskában begördülök a templomban és apum az oltár elött ugymond "átad" neki...ezzel csak az a probléma hogy én nem vagyok vallásos, hittanra jártam kényszerböl, elsöáldozó is voltam szintén kényszerböl. azóta egyszer egyik barátnöm öccsének a keresztelöjén voltam és ennyi. nem is szeretnék templom közelébe se menni...az hogy megy hogy neki joga van arra hogy arra kérjen hogy templomi esküvőnk is legyen de nekem nincs jogom arra hogy olyan legyen amilyet én szeretnék?

arrol nem is beszélve hogy még nagyon távoli elképzelés a gyerek vállalás, de azt akarja hogy majd meg legyenek keresztelve...én szintén nem szeretném ezt. mert rám is rám lettek ezek a dolgok eröltetve és a saját gyerekemnek nem kivánom ezt. majd eldönti szerintem a gyerek hogy vallásos akar-e lenni és ha igen akkor milyen.

szerintetek?:S


2011. júl. 28. 15:03
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ezek alapvető kérdések, amit az ember tisztázni tud a párjával, ha hozzá akar menni, ha már itt elbuktok... Kommunikáció!Beszéljétek meg.

Mindenesetre én is úgy gondolom, hogy mindenkinek legyen olyan esküvője, amilyet szeretne, kár, hogy nem egyezik a dolog.

2011. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
73%

Csak találtok vmi kompromisszumos megoldást, ha egybe akartok kelni. HA mind a ketten ragaszkodtok a saját, és csak is a saját elképzeléseitekhez, akkor szép együttélés elé néztek...

Az, hogy a hógyerek majd mit akar, messze van még. Ezt egy templomi esküvő, ill. keresztelő nem fogja befolyásolni. A keresztelőt is lehet szűk körben tartani, aztán a hittanról még ráértek vitatkozni.

A keresztelő nem olyan mint a metélés, azt elfelejti, max képek maradnak róla, amúgy pedig nem maradandó.

2011. júl. 28. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

hógyerek=gyerek

bocsi

2011. júl. 28. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
76%

Ne így fogd fel, bennem is voltak ellenérzések a templommal kapcsolatban, nekem is szülői nyomásra kellett hittanra járni. Aztán mégis úgy gondoltam, hogy adjon össze a lelkész is ( evangélikus vagyok). A gyerekeinket is megkereszteltettük igaz együtt a hármat ( a pici volt 1 éves a nagyobb 3 a legnagyobb 5),de sose fogom kényszeríteni, hogy márpedig menjetek el hittanra...

Azzal együtt a középsőnek az lett a mániája, hogy asztali áldást mond, meg tanítsam meg imátkozni...

Keressetek olyan papot aki szinpatikus neked is, beszélgessetek vele, hogy ti milyen esküvőt szeretnétek...így hátha te is könnyebben rábólintasz. Milyen vallású a párod?

2011. júl. 28. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
36%
Jogos a kérésed, és jogos az övé is. Engem sem lehetne hat lóval sem bevonszolni egy templomba, a gyerekeim közelében pedig nem akarok egyetlen papot sem látni. Kérdés, ha ennyire különbözik a világnézetetek, akkor hogyan lehettek együtt? Ez szerintem nem olyan dolog, aminél a kompromisszum bármelyik felet boldoggá tenné..
2011. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
100%

A polgári szertartáson csak elhadarja az anyakönyvvezető a szokásos mondókáját, Mindenki unottan végigüli, de ha a végén megkérdeznéd, senki egy kukkot nem tudna felidézni belőle, csak hogy meleg volt, majd el ájult a tömegben, törte a szépcipő a lábát stb.

A templomi esküvő meghittebb. Ott nem csak egy Igen, vagy egy akarom , amit ki kell mondanod, hanem mindegyik vallásnál van fogadalomtétel. Egy szép rész. Kérheted azt is, hogy Te is elmondd a saját magad által írt fogadalmadat, meg a párod is az övét, ne csak a szokványos legyen, ami annak az egyháznak a szertartásához tartozik. Szerintem az egyházi sokkal szebb és meghittebb, mint a polgári. A polgári csak egy papír. Én meg vagyok ugyan keresztelve, konfirmáltam is, de nem vagyok vallásos. Nemsoká lesz a mi esküvőnk is, de annak ellenére, hogy én abszolút nem foglalkozom úgy általában az egyházi dolgokkal, ha tehetném, akkor csak a templomban esküdnék(azt nem fogadják el polgári nélkül, ezért nem tehetem). Nem szabad ennyire sarkosan lenni ebben a kérdésben. Nem szeretnél kedvezni a Szerelmednek? csupán azért mert szereted? Ez olyan icipici áldozat. Úgy akarsz férjhez menni, hogy a párodban akármi miatt is szorongás marad? Nem szabad ilyet csinálni. Igenis figyelembe kell venni, asküvő nem csak a menyasszonyokról szól. Sajnos mi lányok, hajlamosak vagyunk ezt elfelejteni... Remélem meg tudjátok oldani ezt a kérdést, és sok boldogságot kívánok!

2011. júl. 28. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:
és van valami ötletetek hogy ilyen helyzetben hogy lehetne úgy megoldani hogy mindkettönknek jó legyen?
2011. júl. 28. 15:14
 8/42 anonim ***** válasza:
Ehhez kell jarni hitesoktatsra is, mert a hazassag az egy szentség, amit felveszel (regebben bermalkozni is kellett hozza még elotte), hat szerintem ne kivitelezjheto, hogy ujabb egy evig a tanfolyam alatt osszeszoritott foggal hazudj egy papnak mindig mindenben...
2011. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 Nessie válasza:
100%

Van jogod hozzá, hisz nem magát fogja elvenni, hanem téged.

Ezt kettőtöknek kell megbeszélnetek, hiszen ti fogtok hűséget esküdni egymásnak.

2011. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
vagy jegyesoktatas a neve inkabb, aszsem.
2011. júl. 28. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!