Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Templomi esküvő annak ellenére...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Templomi esküvő annak ellenére hogy nem szeretném? :SJogos?

Figyelt kérdés

A vőlegényem szerint egy esküvő az úgy normális ha szép csicsás fehér ruhácskában begördülök a templomban és apum az oltár elött ugymond "átad" neki...ezzel csak az a probléma hogy én nem vagyok vallásos, hittanra jártam kényszerböl, elsöáldozó is voltam szintén kényszerböl. azóta egyszer egyik barátnöm öccsének a keresztelöjén voltam és ennyi. nem is szeretnék templom közelébe se menni...az hogy megy hogy neki joga van arra hogy arra kérjen hogy templomi esküvőnk is legyen de nekem nincs jogom arra hogy olyan legyen amilyet én szeretnék?

arrol nem is beszélve hogy még nagyon távoli elképzelés a gyerek vállalás, de azt akarja hogy majd meg legyenek keresztelve...én szintén nem szeretném ezt. mert rám is rám lettek ezek a dolgok eröltetve és a saját gyerekemnek nem kivánom ezt. majd eldönti szerintem a gyerek hogy vallásos akar-e lenni és ha igen akkor milyen.

szerintetek?:S


2011. júl. 28. 15:03
1 2 3 4 5
 21/42 A kérdező kommentje:

és a jegyesoktatáson amúgy miket kell csinálni/miket "oktatnak"?

mert lehet cinikus vagyok de nehogymár egy pap mondja meg hogy hogy kell házaséletet élni:P

2011. júl. 28. 15:48
 22/42 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell ilyen komolyan venni, sógorom csak megkeresztelve volt, fél nap alatt elsőáldozott és bérmálkozott telefonos időpont egyeztetés után(nem járt semilyen oktatásra).Kétszer voltak jegyesoktatáson,de azon is csak viccelődtek.Félórás alapceremóniát kértek a paptól.Keressetek olyan papot aki nem veszi szigorúan az egyház előírásait.Egy 20-30 perces alapesküvő pedig kibírható szerintem és a vőlegényed is boldog.
2011. júl. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/42 anonim ***** válasza:

Szerintem az igazság az, hogy ez neked a világon semmit nem jelent el sem hiszed az egészet, magyarul nem is értem mi ellen tiltakozol olyan nagyon? Nem sütnek rád bélyeget, soha többé nem kell odajárnod stb. viszont a párodnak meg fontos, hogy isten áldása is rajtatok legyen.


Menjetek valami olyan templomba, ami nem olyan szigorú az jó kompromisszum. Barátoméknak volt olyan az esküvője, hogy a katolikus azzal kezdte mi mennyibe kerül, aztán szabályos dührohamot kapott, a karjánál fogva húzogatta a menyasszonyt, hogy mindennek utána lesz itt nézve, nehogy azt higgyék, hogy csak úgy besétálnak és megesküdnek. Aztán átvonultak az evangélikusokhoz, ott elmondták szépen hogyan zajlik a szertartás, a végén meg érdeklődésre, hogy mennyibe kerül ez, azt mondta a pap, hogy isten áldása nem kerül pénzbe, a perselybe lehet dobni, ha gondolják. Nem minden templom ugyanolyan.

2011. júl. 28. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/42 A kérdező kommentje:

épp ezért nem szeretném mert nekem nem jelent semmit és nem hiszek benne.minek esküdözzek a levegönek?


de ha katolikusak voltak akkor hogyhogy csak úgy simán átmehettek az evangélikusokhoz?

2011. júl. 28. 15:57
 25/42 anonim ***** válasza:

15:50 es vagyok.Bocsi de ez eszembe jutott a szertartásról:))

Vol egy olyan rész ahol keresztet kell vetni homlokon szájon meg szíven.Ez a rész hála a gyorsított eljárásnak és nulla mise és hittan ismeretnek köszönhetően, sógoromnál úgy nézett ki, hogy kicsit maszatolt az arcán a kezével:)

A pap csak mosolygott rá egyet....:)

2011. júl. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/42 anonim ***** válasza:
100%
A férjem katólikus, én református vagyok. Egyikőnket sem mondanám hívőnek... Mi mikor elmentünk a paphoz, kb 1 órán át beszélgettünk. Megkérezte hogyan jöttünk össze, mondta hogy azért érdekli, mert próbál ehhez kapcsolódó beszédet írni, hogy személyesnek érezzük, és sokáig emlékezzünk rá és erre a szép napra. Egyikőnk sem keresztelkedett át. Nem is kellett mennünk jegyesoktatásra, semmire. Pénzt sem kért. Adakoztunk a perselybe amennyit gondoltunk, meg a násznép is párszáz forintokat.
2011. júl. 28. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/42 anonim ***** válasza:
A templomi esküvőnek szerintem akkor van értelme, ha mindkét fél meggyőződésből csinálja végig. Az az igazság, hogy nekem is volt a család miatt (nem meggyőződésből), és sajnálom, de végigröhögtem az egészet, ráadásul el is váltunk. A vőlegényednek maga miatt, vagy a család miatt fontos ez? Egyébként gyakorolja a hitét?
2011. júl. 28. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/42 anonim ***** válasza:
Nem a levegőnek esküdsz, hanem a párodnak. Tényleg nem érted?
2011. júl. 28. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/42 A kérdező kommentje:

a páromnak megesküdök az anyakönyvvezető elött...tényleg nem érted?:P

volt elég rossz élményem az egyházzal ahhoz hogy ne akarjak templomba menni.és nem hiszek istenben se az áldásában meg ilyenekben, ez a lényeg.


A vőlegényemnek maga miatt fontos, mert hogy szerinte az úgy normális és hogy a templomi az szebb mint simán a polgári. Szóval neki se az istenes humbuk miatt fontos. Mint mondtam nem gyakorolja a vallását, hisz istenben+ha meccse van keresztet vet ennyi:)

2011. júl. 28. 16:21
 30/42 anonim ***** válasza:

De a párodnak az a fontos, hogy a jó isten is megáldj a házasságotokat, nem az, hogy csak belefirkants a nagykönyvbe. Attól, hogy nem jár valaki mindenhétvégén templomba, nem kell meglepődni, hogy mégis fontosnak tartja, hogy az élete fontos pillanataiban azt szeretné, ha Isten áldása/segítsége stb. is jelen lenne.


Ne haragudj, de ez az én aztán a környékére se megyek soha többet, mert pfuj, elég gyerekes hozzáállás. Mondjuk divatos, az tény.

2011. júl. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!