Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Fátyol egyenlő ártatlanság?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Fátyol egyenlő ártatlanság?

Figyelt kérdés
2011. márc. 30. 14:43
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Szerintem már nem tulajdonítanak ennek akkora jelentőséget, mert már nagyon ritka hogy valaki úgy megy férjhez, hogy szűz.
2011. márc. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 A kérdező kommentje:

Olvastam, hogy a fátyol eredeti szimbóluma a szüzességre utal, ergo, hogy a menyasszony szűz.

Arra szeretnék választ kapni, hogy mennyire igaz.

Nemsokára férjhez megyek, lesz fátylam, szűz is vagyok, csak arra gondoltam, ha nem lennék, lehet, hogy akkor is akarnék fátylat, de így, hogy ezt már tudom... De mégsem vagyok teljesen biztos az információ valóságtartamában, mivel azt is olvastam az imént, hogy köze sincs a szüzességhez, ezzel az ártó szellemeket akarták távol tartani a menyasszonytól.

2011. márc. 30. 14:50
 3/20 anonim ***** válasza:
96%
Igen azt mondják, hogy azt jelenti, na ezért volt az én fátylam tűzpiros meg a ruhám is,kérdezte is az anyakönyvvezető esküvő előtt miért a piros, mondtam neki, fehérbe házasodjanak a szűzek.
2011. márc. 30. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
76%
Régen így volt,igen...azért manapság megnézném,hogy hány fátyolos menyasszony ártatlan még(és se voltam az,holott 3 méteres fátylam volt)
2011. márc. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
100 éve lehetett divatban, de szerintem akkor se volt mindig "aktuális" a dolog :) De én inkább a fehér ruháról tudtam ezt, és nem a fátyolról. A fehér az ártatlanság színe.
2011. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Eredetileg igen, így volt. Amit még ajánlani tudok, az a mirtusz, akár a csokrodba is tehetsz pár szálat. Nagyon irigyellek egyébként, hogy így tudsz férjhez menni. Bár nekem is a férjem volt az első és neki is én.
2011. márc. 30. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2011. márc. 30. 15:14
 8/20 anonim ***** válasza:

Igen, azt jelenti. Mivel az egész templomi esküvő egy hagyományra épül, én úgy gondolom, aki ehhez akarja tartani magát, akkor a figyelme terjedjen ki mindenre.. pl a fátyolra is.

Azok a barátnőim, akik számára fontos volt az esküvő a jelentése miatt, eszerint viseltek vagy nem viseltek fátylat az oltár előtt.

Az más kérdés, hogy mostanra már a kutya sem emlékszik rá, mit miért úgy csinálnak, ahogyan csinálják, és csak azért esküdnek fehérben, templomban, mert szép..

2011. márc. 30. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is a szüzesség jelképe, de csak nem olyan régóta. Ahogy a fehér ruha, a fátyol sem volt mindenkor a szüzesség jelképe vagy az esküvői ruha része!


15:32-nek pedig igaza van. Minden tiszteletem a kérdezőé, amiért ilyen szinten ki tud állni az elvei mellett, de azért, mert nekem és még sok más nőnek más elvei vannak, még nem kell mindenkit lekurv@zni! 15:10-esnek üzenem, hogy kikérem magamnak az összes hozzám hasonló nő nevében, hogy gyakorlatilag azért tiprod a sárba a méltóságunkat, mert nem vagyunk hívő keresztények, és ezért nem tartjuk fontosnak az esküvőig tartó szüzességet! Ez még nem jelenti azt, hogy végigmegy rajtunk a fél falu (még ha vannak ilyen nők is), csupán annyit jelent, hogy nem vagyunk hajlandóak leragadni egy olyan férfi mellett, akivel csak addig jöttünk ki jól, amíg a rózsaszín köd tartott. Ha én együtt vagyok egy férfival, és lefekszem vele mondjuk a kapcsolat első fél évében, vagy a 3-4. hónapban, majd utána még évekig vele vagyok, aztán végérvényesen megromlik a kapcsolat, de végig hű voltam hozzá, nem feküdtem le mással stb., akkor nincs jogod kurv@nak nevezni, sőt még akkor sincs, ha az esküvőm előtt több ilyen évekig tartó kapcsolatom is volt! Én ugyanis nem tartom bűnnek a házasságon kívüli szexet, és ha le is feküdtem valakivel, azt csak azért tettem, mert szerelmes vagyok az illetőbe. (Ehhez hozzátenném, hogy szerintem az ember nem is csak egyszer szerelmes élete során....) Ez tehát nem keverendő össze azzal, mikor valakinek csak érzelemmentes egy éjszakás kalandjai vannak, bár én még azt sem ítélem el, amíg nem bánt meg/nem csal meg vele senkit, csak én nem csinálnám, ahogy a szüzességemet sem akartam őrizgetni az oltárig.

2011. márc. 30. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
0%
Te hülye értelmi fogyatékos! Honnan szűrted le ezt a tanulságot? Tudom, fáj az igazság, főleg azoknak, akik így puffognak!
2011. márc. 30. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!