Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért nem akar házasodni?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért nem akar házasodni?

Figyelt kérdés

23 vagyok,párom 26,lassan 4 éve együtt vagyunk,gyakorlatilag nálam lakik,jól megvagyunk,velem tervezi leélni az életét,6-8 év múlva tőlem akar gyereket,4 év után is ugy ragaszkodik mint egy tini,vaknak is feltűnne hogy szerelmes még mindig,apró veszekedéseken kivül nincs is probléma a kapcsoltunkban,sőt,a nagyija már rég elkönyvelte hogy én a felesége vagyok.

De elvenni mégsem akar még jópár évig,ezt ma is kijelentette mikor felolvastam neki a 23 éves nagymamás hírt.Erre ő: még 6-8 évig nem akarok gyereket,sőt,addig házasodni se.

Gyerek oké,nekem se kell hamarabb,sőt,még a 10 év múlva is oké,de esküvő miért?

Tudja hogy szeretném,irtam ki kb 1 éve ide kérdést,hogy hogy juttassam a tudatára,h nem kell meglepigyűrű,csak 2 tanú meg a nagyonszűk család (15 fő kb),akkor azt olvasta véletlen,nem reagált rá akkor.

Ha annyira tudja hogy tőlem akar gyereket,nyáron velem akar elköltözni az ország másik végébe,akkor miért ennyire határozott hogy csak sok év múlva akar elvenni,miközben azt is tudja hogy konkrétan melyik templomban szeretne?

Nem fájna ennyire ha lenne valami értelmes indok,de igy...?:(


2011. márc. 8. 21:49
1 2 3 4
 21/39 anonim ***** válasza:
100%
22:45-ös vagyok. Lehet meg kéne említened neki a dolgot, megtudni, hogy reagál rá. Azért egy házasság tényleg több, mint egy együttélés, más azt mondani, hogy a férjem, mint hogy a barátom.
2011. márc. 8. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/39 A kérdező kommentje:

igen,erősen hajlok én is a konkrét rákérdezésre


csak nem akarom,hogy muszájból tegye...mert ismerem,tudom hogy ezen agyalna,majd félretéve azt ami eddig akadályozta,az én kedvemért belemenne


de nem tudom mi az igazi akadály,mert nem összevarrnak minket


és még arra se lehet hivatkozni hogy megváltozok rossz irányba,én most is kis házisárkány vagyok:) de igy szeret (volt elég jelentkező a helyemre már de mind lekoppintotta,pedig fix h nálam mind kevésbé házsártos...)

de állitolag a pasik olyan nőt keresnek akik olyanok mint az anyjuk...nah én ezt meg is kapom sokszor,hogy már megint ugyanazt fújjuk az anyjával,pedig össze se beszéltünk:) még jó hogy imádja az anyját is:D

2011. márc. 8. 23:07
 23/39 A kérdező kommentje:

igen,az is benne van...


szeretné xy-né lenni,vagy inkább x-né yz,lényegtelen

és hogy ne csak a pasim/barátom legyen...

hisz gyakorltilag már az élettársam...de az meg elég rosszul hangzik,egyik rokon nő ugrik be rögtön,4 gyereket csináltak házasság nélkül,mindenki csak zabigyereknek csufolta őket (igaz ez a 90es évek elején volt)

2011. márc. 8. 23:10
 24/39 anonim ***** válasza:
100%

az a baj, hogy pont ezek a ffiak azok, akik sokáig, évekig együtt élnek valakivel,akit sosem vesznek el, majd jön egy másik nő, akit 1 év után feleségül vesznek.

az én párom is ilyen. 7 évig volt együtt az ex-bnővel, majd engem fél év után eljegyzett és boldog házasok vagyunk. (igaz, h ismertük egymást már 5 éve)

Kiváncsi lennék az ex gondolataira, hogy vajon ő miként élte át, hogy engem félév után eljegyzett és 1 év után elvett. :(

Ezért furcsa ez a szitu!

2011. márc. 9. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/39 anonim ***** válasza:
100%
Itt az a gond mi a garancia rá, h. tényleg elvesz meg tényleg gyereket is akar, vagy csak ígérgeti. Szerintem ennyi idő után teljesen normális, ha te következő lépcsőre vágynál, és nem akarsz barátnő maradni. Szerintem valami megbújik a háttérben nem biztos a dolgában, még kiskaput akar, ha gáz van könnyebben menekülhessen. Én azért ezt tisztáznám, hogy te ennyi idő után szeretnéd, ha komolyabb lenne a kapcsolat, ha eljegyez, akkoris még 1-2év esküvőig, az már 5-6év nehogy már ne legyen elég...
2011. márc. 10. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/39 anonim ***** válasza:

Ne erőltess semmit!Szeret téged,veled tervez ne aggódj :-)

Mi 5éve vagyunk együtt eljegyzés volt,esküvő jövöre.Kettőnk döntése akarata,nálatok meg csak a tied.

2011. márc. 12. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/39 anonim ***** válasza:
44%
Nem kötelező a házasság, csak egy papir, ami alapján minden cucc fele a tiéd. Azaz egy anyagi kötődés.
2011. márc. 12. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/39 A kérdező kommentje:
jelenleg nekem lenne minuszos ha osztozkodni kellene,tehát nem a pénzére hajtok...
2011. márc. 12. 21:19
 29/39 anonim ***** válasza:

Az oké hogy te megelégszel 2 tanuval, minden féle hacacáré nélkül.Na de ő?Nem lehet hogy ő pont hogy hatalmas lagzit szeretne?

Ezt azért kérdem, mert nálunk ez a szitu.

Nekem untig elég lenne a 2 tanu, vacsora.Még a gyűrűm meg a ruhám sem lenne drága.

Már elméletben időpontot is megbeszéltünk, ami már elmúlt és még csak eljegyzés sem volt.

Semmi másért, csak azért mert a párom fehér arany gyűrűvel szeretne eljegyezni, ez neki nagy álma, pedig lehet nem is tudnám hordani az allergiám miatt.De nem érdekli, ő erre vágyik hogy fehér arany, de nincs még rá pénze.

Lagziból is nagy dinom-dánomot szeretne.Arra sincs még pénz.

Nehezemre esett ezt megérteni, hogy ő miért akar nagy lagzit meg ilyenek.De sikerült.

Én sem vagyok oda érte, de már úgy vagyok vele hogy akkor most várjuk meg még az anyagi feltételek megszületnek az ő álmaihoz, és majd akkor kötjük a kompromisszumokat.

2011. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/39 anonim ***** válasza:
62%
Régen én is megértettelek volna, de ma 37 éves vagyok, voltam házas 16 évig, most pedig boldog vagyok a jelenlegi párommal papír nélkül. Az a baj, hogy amíg meg nem történik addig azt hiszi az ember lánya, hogy a papírral meg a gyűrűvel megváltozik valami, pluszt ad hozzá. Ez így is van egy kis ideig, pár hónapig, de mint tudjuk minden csoda három napig tart. Ha jól megvagytok, érzed hogy szeret, ami nem kis dolog ha házi sárkány vagy( te mondtad), akkor örülj, és élvezd az életet. Jobb lenne ha lenne papírod, de kutya macska viszony lenne? Szerintem igen is jól teszi a barátod, hogy csak 30 körül akar nősülni. Ha most nem akarsz gyereket, akkor ugyan minek az a apapír? Amúgy félre értetted az egyik válaszoló kommentjét, aki azt írta, hogy te is mondod meg tudod, hogy akarsz gyereket tőle, mégsem kényszeríted hogy most csináljon neked. Majd amikor papírod lesz,de hiányzik az az egyetértés ami most van, és aminek örülni kellene ahelyett hogy egy papírt meg státuszt hajkurászol, akkor fogod visszasírni a papírtalan állapotot. A nők sokszor azt hiszik, hogy egyszer érjenek révbe, tehát legyen belőlük feleség, és onnantól kezdve biztos helyük van. Pedig ez marhára nem így van. Egy jó kapcsolatban papírral, papír nélkül is dolgozni kell, de sajnos ezt sokan elfelejtik ahogy az ujjukra kerül a gyűrű. Én is azt mondom a fiaimnak, hogy ne házasodjanak 30 alatt. Akkorra lesznek hozzá érettek. Valószínűleg te is másképp látod majd ezt 10 év múlva. De a tapasztalatot nem lehet megspórolni. Azért én drukkolok hogy legyetek boldogok, de szerintem fölösleges a gyötrődésed.
2011. márc. 21. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!