Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A Párom nem akar egyházi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Párom nem akar egyházi esküvőt, én szerettem volna. Szerintetek ilyen fajta megalkuvás, vagy kompromisszum helyén való?

Figyelt kérdés

Pár 7éve együtt vagyunk, most jött el, hogy oké, házasodjunk össze (babát is szeretnénk, sajnos volt már egy "vetélésünk"), már tavaly volt az eljegyzés, ő maga titokban vette meg a gyűrűt, ill. előtte szinte évente meg-megkérdezte mit válaszolnék, én úgy gondolom soha nem erőltettem, csak az utóbbi években már szerettem volna. Ő már egyszer volt házas, de templomi nem volt, számomra éppen ezért lett volna fontos a templomi. Mindketten róm. kat. vagyunk, ő különösebben nem gyakorolja a vallását, én kicsit jobban, s azt mondja, hogy ott izé dolgokat fogadunk meg, stb-stb, szóval ódzkódik tőle. Azt mondja senkivel nem menne templomba, de nekem meg olyan mi van, ha mert ezt így megtartja, hogy majd mással lehessen esetleg?

Ami számomra még kicsit rontja a helyzetet, hogy ugye vannak gyerkőcei is (12-13évesek), és áll. beszélt velük és ők azt mondták, hogy hallani sem akarnának arról, ha mi házasodunk, hogy nekik rosszul esne stb, pedig jól kijövünk, és már volt, hogy ők mondták jó lenne ha hozzánk jönnek és itt is lenne baba (mivel az anyjuknak már van az új pasitól egy 5-6éves közös).


Szerintetek? Őszintén szólva nekem rosszul esik, szerettem volna, tudom, hogy erőltetéssel megtenné a száját húzva-vonva, de az szerintem nem jó ómen.


Köszi a tanácsokat


2010. dec. 2. 13:18
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
De, el vagy kötelezve EGYFÉLE vallás iránt.
2010. dec. 2. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
100%

Itt valami nagyon nem stimmel, mert ez úgy össze-vissza most már ahogy van... Szerintem ülj le a vőlegényeddel és beszéljétek ezt át még egyszer.

Elmondod: neked fontos lenne az egyházi esküvő

Kérdés neki mi kifogása ellene, ha amúgy is meg van keresztelkedve. Az hogy " izé dolgokat fogadnátok meg " azzal mi a gond, nem örökre tervez veled? A gyerekeknek meg mi köze a ti életetekhez, nekik befolyásuk, beleszólásuk nincs ebben a kérdésben! Szóval én, ahogy egyszer korábban is írtam, azt megérteném, ha azért nem akarna, mert elutasítja a vallást, nem gyakorolja, de a születendő gyereketeket meg majd megkeresztelné? Ez így sehogy nem jön össze. Egyébként azt én se értem ha választást akartok a gyereknek adni, miért keresztelitek meg? Anélkül is meg lehet ismertetni a vallással, elvinni templomba, stb. és majd utána ő eldönti mit szeretne- de ez már tényleg csak szubjektív vélemény. DE nekem a vőlegényed viselkedés nagyon nem tetszene, és csak azért mert számomra nem elfogadható indokot hoz fel az egyházi esküvő ellen!

2010. dec. 2. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 tetris ***** válasza:
55%

Hagyd már a csudába az a templomi esküvőt. Örülj neki, hogy elvesz. Manapság olyan nehezen adják be a derekukat a pasik!

Még a végén lelép, ha nagyon erőlteted!

2010. dec. 2. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
Az élet kompromisszumok sora, mi az hogy "furi"?
2010. dec. 2. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!