Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » A Párom nem akar egyházi...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A Párom nem akar egyházi esküvőt, én szerettem volna. Szerintetek ilyen fajta megalkuvás, vagy kompromisszum helyén való?

Figyelt kérdés

Pár 7éve együtt vagyunk, most jött el, hogy oké, házasodjunk össze (babát is szeretnénk, sajnos volt már egy "vetélésünk"), már tavaly volt az eljegyzés, ő maga titokban vette meg a gyűrűt, ill. előtte szinte évente meg-megkérdezte mit válaszolnék, én úgy gondolom soha nem erőltettem, csak az utóbbi években már szerettem volna. Ő már egyszer volt házas, de templomi nem volt, számomra éppen ezért lett volna fontos a templomi. Mindketten róm. kat. vagyunk, ő különösebben nem gyakorolja a vallását, én kicsit jobban, s azt mondja, hogy ott izé dolgokat fogadunk meg, stb-stb, szóval ódzkódik tőle. Azt mondja senkivel nem menne templomba, de nekem meg olyan mi van, ha mert ezt így megtartja, hogy majd mással lehessen esetleg?

Ami számomra még kicsit rontja a helyzetet, hogy ugye vannak gyerkőcei is (12-13évesek), és áll. beszélt velük és ők azt mondták, hogy hallani sem akarnának arról, ha mi házasodunk, hogy nekik rosszul esne stb, pedig jól kijövünk, és már volt, hogy ők mondták jó lenne ha hozzánk jönnek és itt is lenne baba (mivel az anyjuknak már van az új pasitól egy 5-6éves közös).


Szerintetek? Őszintén szólva nekem rosszul esik, szerettem volna, tudom, hogy erőltetéssel megtenné a száját húzva-vonva, de az szerintem nem jó ómen.


Köszi a tanácsokat


2010. dec. 2. 13:18
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Egyháznak neveled: az azt jelenti, hogy vallásos nevelést kap a gyerek. Ha te hívő vagy, meg van oldva.

Elfogadod a gyermekeket-ez meg azt, hogy eszedbe se jut az abortusz.

Nem értem mi a gond?

2010. dec. 2. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:

szerintem ne erőltesd egyenlőre a templomi esküvőt. Legyen először csak polgári. Lehet, hogy később meggondolja magát a párod és lesz templomi is.

Bár én a templominak vagyok híve.

2010. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:

Ha ő nem akarja vallásos szellemben nevelni a gyerekkeet (márpedig ott ezt meg kell fogadnia), akkor azt akarod, hogy hazudjon a templomban???

És közben te hivő ember vagy, de ebbe akarod a párodat kényszeriteni?

Vagy te vallásosan nevelnéd a gyereket, ő meg nem? Mert ez eléggé nagy ellentét, még ha kicsinek tűnik is számodra...

2010. dec. 2. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:

Általában az anya neveli a gyereket, nem?

Az igaz, hogy az apa is megfogadja (meg a keresztszülők az esküvőn). De az már részlet kérdés.


Én is vallásosan lettem nevelve. Apu soha nem jött velünk templomba (bár kicsi voltam amikor meghalt), mindig anyu vitt minket.

2010. dec. 2. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Én két lehetőséget látok: az egyik, ez nem olyan nagy probléma szerintem, az a lényeg, hogy összeházasodtok, nem?

A másik mivel azt írod te gyakorlod is a vallásod akkor probléma lehet, de erre meg akkor azt mondom előbb kellett volna gondolkodni, és hasonló beállítódású párt keresni. Aki nem vallásos, nem értem miért kellene rákényszeríteni egy templomi esküvőt, én sem esküdnék templomban, annak ellenére magától értetődőnek tartom, hogy örök hűséget fogadunk a polgárin is, ha már házasodunk.

2010. dec. 2. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 A kérdező kommentje:

1. Nem akarom rákényszeríteni, írtam is, a kérdésem az volt, okés-e egy kapcsolatban ilyen kompromisszum? Nem-e furi, stb?

2. Mind a ketten vallásos nevelést kaptunk, én néha elmegyek templomba, ő nem, ő is megkeresztelné a gyermeket,ismejre meg a vallást magát, lehetőséget adva neki arra h dönthessen majd a saját nézetéről, többet én sem gondoltam, szóval ebben egyetértünk

3. benne van a szövegben, hogy elfogadod a gyermeket amit Isten ajándékoz? ő ez annyira komolyan fogja fel, hogy akkor nem kéne védekezni

2010. dec. 2. 14:33
 17/24 anonim ***** válasza:
Na ha ennyire komolyan fogja fel, akkor nem értem hogy élhettek együtt és hogyan lehettél terhes , lévén hogy ebből az tűnik ki, hogy mélyen vallásos-ha meg az, akkor miért nem tartja be a 10 parancsolatot? (Bocsánat, nem bántás a világért se)
2010. dec. 2. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
Azta, 17 éves korod óta vagytok együtt? Szép :)
2010. dec. 2. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%

Bocs, ez megötötte a szememet...

".. ő is megkeresztelné a gyermeket,ismejre meg a vallást magát, lehetőséget adva neki arra h dönthessen majd a saját nézetéről"

Ha már megkeresztelted, nem tud többé kikeresztelkedni, szóval HOGYAN dönthetne onnantól szabadon az a gyerek a saját nézetéről???

2010. dec. 2. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:

14:50-es: "Ha már megkeresztelted, nem tud többé kikeresztelkedni, szóval HOGYAN dönthetne onnantól szabadon az a gyerek a saját nézetéről???"


Az, hogy valaki meg van keresztelve, még nem jelent elkötelezettséget, ettöl még nem kell vallásosan élnie, ez csak egy lehetöség. Pl. én is meg vagyok keresztelve, de se nem járok templomba, se nem vagyok vallásos, és semmi kötelezettségem sincs emiatt.

2010. dec. 2. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!