Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Hogyan mondjuk meg a násznépne...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Hogyan mondjuk meg a násznépnek, hogy hova üljenek le az asztalnál?

Figyelt kérdés
2009. jan. 16. 10:09
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk elég nagy a család, csak apu részéről 130 körüli a közeli(!) rokon, így gyakran járunk lagziba viszonylag. Hát elmondhatom, hogy a legtöbben rossz néven veszik az ülésrendet, már eleve a meglétét. Néhány lagziban próbálkoztak ilyennel, de nagyon sokan morogtak, mert 200 emberre akármennyire is ismered őket, nem fogod tudni eltalálni, hogy ki kivel akar ülni. Értelmes emberek vagyunk, ha valahol nem úgy jön ki a hely, mert egynek pl már nem jut hely, sima megbeszéléssel mindig meg lehetett oldani, hogy figyelj, ülj már eggyel arrébb. Aztán persze volt, aki azzal próbálkozott, hogy a vőlegény meg a menyasszony pereputtyát két külön terembe rakta, nahát az egy érdekes helyzet volt.

Én előre kikötöttem, hogy ha nekem lesz otthon esküvőm, ne legyen ültetés, oldja meg mindenki magának, ne pedig már az elején morgolódjon mindenki.

2009. jan. 16. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim válasza:
68%
Mi úgy tervezzük, hogy kör asztalok lesznek, csoportonként 1-2 asztal, és mindenkinek csak a javasolt asztalszámot/nevet mondjuk meg a köszöntő ital után. Nem hiszem, h a barátosnéim tiltakozni fognak, h nem a nagybátyámmal ülnek egy asztalánál. Asztalon belül meg mindenki oda ül ahova akar. Az még az ötlet, h nem számmal jelöljük meg az asztalokat, hanem olyan helységneveket adunk nekik (pl Eger asztal, Párizs asztal...), ahol mi már voltunk, vagy különböző virágcsokrokkal jelölünk, pl Rózsa asztal, liliom asztal, stb...
2009. jan. 16. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
66%

En voltam mar olyan lagziban, ahol volt nevkartya, nekem nem tetszett egyaltalan, mint az ovodaban lettem volna ugy ereztem magamat. Egy ilyen laza, lakodalmas hangulatban minek mondjak meg szekre pontosan hogy hova KELL ulnom.

Szerintem mindenki uljon oda ahova akar, hiszen ugyis az ismerosok egy helyre fognak nagyjabol ulni, nem? Ha pedig nem, akkor ismerkedjenek meg masokkal is. De ugyis keveredik a nep az este folyaman, nem ulnek normalis esetben egy helyen a vendegek.

2009. jan. 16. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
85%

Én is olyan esküvőn voltam, ahol volt ültetőkártya, és szerintem teljesen korrekt dolog! 100 fős esküvő volt, ahol azért nem kis káosz tudott volna lenni, ha Mári néni ide, Pistike oda rohan, kabátot ide teszik, táskát oda hányják...

Ez így volt normális, ha pedig vki ilyenen fennakad, hogy márpedig ő a Julis mellé akart ülni, nah hát az az óvodás felfogás szerintem!!! Ha valakinek nem tetszik, haza lehet menni, és legközelebb semmire nem meghívni!!!

2009. jan. 16. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
93%
Idén nyáron 3 lagzin voltam, egyiken nem volt ültetőkártya, mindenki oda ült, ahova akart, de tulajdonképpen 3 hosszú asztal volt, plusz a friss házasok asztala, ahova a tanúk meg a szülők ültek, meg rokonság volt, nagyon más nem, így ebből gond nem volt. A másik 2 lagzin ültetőkártyák voltak, ami azért volt jó, mert rokonság + baráti kör, és több kisebb asztal volt, egyiken név szerint voltak a kártyák, másiknál családonként illetve a baráti kör (mi kórusként, a pár is velünk énekel, és így csak a kórus neve volt, de minden székhez az asztalra), csak annak volt névre szóló, aki magában ment (pl. a pap) így mindenkinek megfelelő helye volt. Szerintem ilyen esetben jó ötlet a kártyás módszer, ráadásul egy dizájnos kártya jól mutat. Ahol kártyák voltak, ott az egyik helyen kis tenyérben elférő csoki-csomaghoz volt hozzákötve egy szalaggal, másik helyen pedig a menü is ilyenre volt rányomtatva, csak nagyobb méretű lapon, de nagyon klasszul nézett ki. Aztán ha valakinek nem felel meg a helye, átülhetett, nem volt semmi gond, csak úgy az elején ne legyen nagy kavarás, amiatt jó.
2009. jan. 16. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
55%

Én is ültetőkártya párti vagyok. Igaz, több főnél itt sem elkerülhető a káosz, hogy ki merre ül, mert ha 100 fő beszabadul egy terembe, az emberek nem bírják kivárni a sorukat, hogy megkérdezgessék merre ülnek.

Mi a meghívónál szóltunk, hogy ültetés lesz, a vőfélynél is volt ültetési rend, ő is szólt, hogy lehet őt keresni.


Általában szoktak ültetési rendet is kitenni ami a dekoráció részét is képezheti külön asztalon a vendégkönyv társaságában. A fenti okokból mi nem csináltunk ilyet, mert 100 ember szintén nem áll sorban, hogy megnézze hol ül.


Szerintem az is része az ismerkedtetésnek, lehet egy játék is, hogy keressék meg a helyüket.

Az asztalszámozás, és a jelölés is jó ötlet.

És aki tényleg ezen akad fenn, úgy kell neki. Majd a saját esküvőjét máshogy szervezi!

(bocsi hogy hosszú lett)

2009. jan. 16. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
73%
Mi is ültetőkártyákat csináltunk, bár az ültetést nem kis munka volt összehozni, a végleges verzió előtt mindenkivel telefonon egyeztettünk, hogy ki kiknek a társaságában szeretne ülni.
2009. jan. 16. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
100%

Nekunk nem volt semmi. 120-an voltak a vendégek, az asztalok 4ágú villa formára voltak felállítva, a menyasszony felol az o rokonai 2 asztalnál, a volegény felol az ovéi. Ezt tudták is az enyémek, nálunk ez a szokás, a páromékat elnavigálta a vofély. De mindenki úgy ult, ahogy akart, mindkét rokonságban megvannak,akik amúgy is gyakrabban járnak ossze, azok értelemszeruen egyutt ultek.

Voltam ultetokártyás lagziban is, szerintem egyáltalán nem sérto, aki az ulésrendet tervezi, annak át kell gondolnia, hogy kit ultethet kihez, és kik nem igazán csípik egymást.

az ulohely meg amúgyis csak az étkezésekre szol, beszélgetni úgyis lehet bárhol, ahol nem túl hangos a zene.

2009. jan. 16. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
75%
Mi 45-en leszünk de még így lesz ültető kártya, elég kellemetlen ha valaki belül egy másik pár közé vagy szétszakítják az összeszokott társoságot.Ismerkedni meg a vacsi után is lehet mikor már oldottabb a hangulat.
2009. jan. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
69%
Egyébként olyan esetekben kifejezetten előnyös még az ültetőkártya, ha mondjuk szolgálnak fel a lagzin italokat, üdítőt, és nem csak úgy póriasan az üveget vagy a dobozt odapakolják az asztalokra, és mindenki öntsön magának. Ha valaki kér valamit, akkor a felszolgálók munkáját is meg lehet ezzel könnyíteni, hogy tudja, hova viszi, főleg sok ember esetén.
2009. jan. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!