Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Ki hogyan fizette ki az esküvőt?
És a te családod felhozná ezt a a párod családjának? Vagy hogy állnak egymáshoz? Ha nem foglalkoznak vele akkor jó.
Egyébként a te családod is megérthetné ezt a hezitálást.
Mi lenne ha inkább a te családod ezt a pénzt amivel be akarnak szállni, esetleg nászajándékként adnák? Nem lenne feltűnő annyira. Vagy ha van valami nagyobb tervetek, akkor kifizetnék? Pl felújítás vagy bútor vagy ilyesmi. Nem lenne jobb? 9-es voltam.
Legjobb az arany középút.
Nekünk falusi, kulturházas lagzi volt, a volt apósom nagy tiszteletnek örvendett a faluban. Ajándék volt a terembérlet, ismerősök, rokonok ingyen főztek, a szülőknek csak a sütit és a tortákat kellett elintézni.
A hozzávalókat kellett megvennünk és a zenekart intéznünk, ennek a nagy része visszajött a menyasszony táncból.
Unokatestvérekig hívtunk rokonokat, meg pár jóbarátot.
Viszont nem volt egy bulizós a társaság, így éjjel egykor már pakoltunk össze. Levontuk a tanulságot, nekünk elég lett volna egy jó vacsora egy szintetizátorossal, nem kellett volna a menyasszony tánc, meg az egész lagzis bohóckodás. Vacsi után egy-két órát eltáncoltak volna, akik akarnak, aztán mindenki hazament volna aludni. Az unokatestvéreket is felesleges volt elhívni,a fiatalabbak már okosan csinálták: szűk családi körben egy ebéd, és ennyi.
Akkoriban se volt olcsó mulatság egy lagzi, de ami árak manapság vannak, biztos, hogy lebeszélnék mindenkit erről.Inkább azt a pénzt költsétek egy egzotikus nászútra olyan helyre, ahová az életben nem jutnátok el máskor.
Magunknak fizettük, el szerettük volna kerülni, hogy bármilyen formában beleszóljanak a szervezésbe.
Egy adott részéhez ragaszkodtak a szüleim, hogy ők mindenképp kifizessék, ezt tartották is, még ha kicsit drágább is lett, mint eredetileg terveztük. Mi ezt szándékosan nem mondtuk el a párom szüleinek, hogy ne érezzék úgy, hogy nekik is kellene, de nem sokkal az esküvő előtt a szüleim csak elmondták nekik, ez okozott egy kis zavart, mert így ők is mindenfélét fizetni szerettek volna.
De végül én úgy gondolom a nászajándékkal mindenki szépen kifizetett annyit, amennyit gondolt és nem fog előkerülni ez a kérdés többet. Mi nem szeretnénk sem felhozni, sem azt, hogy hasonlítgatás legyen. Mindannyian felnőtt emberek, különböző anyagi és élethelyzetben, szeretnénk, ha maguktól döntenék el, hogy mivel tudnak támogatni és mi arra mindig ajándékként, nem pedig elvárt dologként tudjunk tekinteni.
A konkrét problémádat nézve, ha megtehetitek, hogy magatoktól olyan esküvőt szervezzetek, amilyet szeretnétek, akkor tekintsetek minden szülői támogatásra ajándékként. Ha úgy érzitek, a saját szüleiddel is megbeszélhetitek, hogy ezt inkább nászajándékként adják oda, ne a szervezésbe szálljanak bele, vagy a párod szüleit is megkérhetitek, hogy nem kell egyetérteniük az esküvőtök méretével, de a nagy esküvőben is benne van a kicsi is, támogassák azt a részét, amivel egyetértenek (bizonyos rokonok étkezését, a ruhátokat, a virágot, stb.). Ha pedig így nem szeretnének pénzt adni, akkor ne tegyék, csak jöjjenek és legyenek mellettetek.
Nekem frissen házasodva az a személyes tapasztalatom, hogy a legjobb érzés, ha az esküvő tényleg a sajátotok és nem csak a szülők által megálmodott díszletbe álltok bele. (Ettől függetlenül lehet olyan az esküvőtök, amilyet a szüleitek akarnak - ha ti magatok is pont azt szeretnétek.)
Mi fizettük. A férjem szülei adtak egy komolyabb összeget, mert megtehettek, az én anyám nem, mert ő ugyanannyit nem tudott adni. Megköszöntük, és kész, de nem volt előzetes elvárás, hogy most akkor a szülők fizessék ki a lagzi X összegét és centre pontosan ugyanannyit.
Szerintem ez pofátlan elvárás tőled, ne haragudj, és még rosszindulatú is vagy. Az anyosod nem azt mondta, hogy nem fizet semmit, hanem hogy egy nagy esküvő feltételezhetően millios árát nem tudja allni.
És ez nem is így megy, hogy ha az egyik oldal fizet, akkor a masiknak is kötelező. Ha valakj felajánlja, rendben, de az, hogy az egyiknek nem fér bele, az nem "nem fair", a másik oldallal szemben, csak mert nekik meg belefér (amugy le merem fogadni, hogy a te szüleid többet unokazhatnak, mert te vagy a nő, az fair anyossal szemben?).
Nem kell vele leülni semmit megbeszélni, max. a fèrjed (nem te, a férjed) megkerdezi, hogy szeretnének-e anyagilag hozzajárulni, es ha igen, mennyivel, mert úgy számoltok, akkora lagzit csináltok, amekkora belefér. Ez így megy, nem fordítva, hogy ti kitalaljátok, hogy 5 millioért meghivtok 70 embert és szóltok, hogy ha nem fizetnek bele 2 milliot, akkor majd utalkozni meg haragudni fogtok.
Legalább magadnak ne hazudd mar, hogy nem várod el, hogy pénzt adjon valakk, mikor az egész kérdés erröl szól
Természetesen magunknak fizettük, abból a pénzből amit félretettünk a keresetünkből az esküvőt megelőző fél évben. Igaz, mi nem tartottunk ilyen divatos tömegnyomoros puccparádé esküvőt, nem a mi világunk.
Egy sokkal kisebb, meghitt szűk családi-baráti esemény volt, szertartás, utána ebéd, torták és ennyi.
Egyébként a szüleim akartak bele adni, de nem fogadtam el. A férjem anyukája fel sem ajánlott ilyet, de róla amúgy is tudtuk, hogy akkoriban nem állt jól anyagilag, így ezzel nem is volt semmi gondunk. Amúgy se fogadtuk volna el tőle sem.
A házasságkötés felnőtt " buli", szerintünk alap(nak kellene lennie), hogy a pár maga fizeti a saját esküvőjét.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2025, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!