Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ki hogyan fizette ki az esküvőt?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ki hogyan fizette ki az esküvőt?

Figyelt kérdés
1-2 even belul szeretnenk ossze hazaspdni a parommal, az en szuleim felajanlottak hogy segitenek penzugyileg, de nyilvan nem szeretnenk hogy ha mindent nekik kene fizetni. Szoval az volt a terv hogy a parom szulei, az en szuleim es mi is ossze dobjuk a penzt igy senkinek nem kell csodbe mennie az eskuvo miatt. Csak a csaladot meg 1-2 baratot akarunk elhivni de mikor anyosom megtudta hogy mennyien lennenk azt mondta o ezert nem fog fizetni mert neki ennyi penze nincs. Nem mondom hogy milliomosok, de a kozep osztalytol kicsit jobban elnek. Nem varom el senkitol hogy adjon penzt, nem is kertem soha. Az esik rosszul hogy emellett mindenre jut penze (fodrasz, kormos, joga, minden heten valami program, utazgatasok stbstb). Szerintetek onzo vagyok? Vagy hagyjam a fenebe es ne is foglalkozzak vele? Nyilvan lenne penzunk nelkuluk is az eskuvore, de igy az en szuleimmel szemben nem erzem fairnek

tegnap 09:13
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi magunknak fizettük. Nem hitelből meg eladósodva, hanem összespóroltuk a rávalót. Ha nálatok az van, hogy a párod szülei nem vállalják, akkor ilyen esetben beszélnék a te szüleiddel, hogy ők szeretnének-e beleszállni, mert ez a helyzet, és nem éreznéd igazságosnak, hogy akkor csak ők támogatnak meg. Vagy akkor nászajándék címén elfogadjátok max tőlük, de ha nem, akkor inkább fizetnétek magatoknak. Úgy nincs konfliktus, nincs elszámolási "kötelezettség", meg semmi rossz érzés senki részéről.

Egyébként igen, a saját pénzét az ember arra költi, amire akarja, ha ő fodrászra-körmösre-ilyenolyan utazásokra akarja költeni, akkor megteheti, felnőttek vagytok, nem kötelessége a ti esküvőtöket finanszírozni. Amellett, persze, hogy gyanítom a fent említettek azért kisebb összeg a ti tervezett esküvőtöknél is. Szóval szerintem ezt most túlreagálod. Jó fej lett volna, ha beleszáll anyagilag, nyilván nektek segítség, de ha nem adja jó szívvel, akkor ezen megsértődni hülyeség.

tegnap 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Ferfertes ne essek de engem nem az zavar hogy elkolti a penzet mert az csinal amit akar. Csak akkor ne igerjen olyan elore amit nem akar megtenni. Mert szerinte eleg lenne csak egy kics vacsora is a kozeli rokonokkal.
tegnap 09:24
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Magunknak fizettük, kis esküvő volt, csak a szüleink, testvéreink és a legjobb barátaink voltak jelen, családdal. Akkorát szerveztünk, amit ki tudtunk fizetni. Egyikünk sem akart nagy lagzit és rongyrázást. A szüleinktől csak nászajándékot kaptunk, azt is inkább jelképeset.
tegnap 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek 1-essel szerintem is túltolod ezt. Ráadásul arra hivatkozni, hogy ez a másik ember jár fodrászhoz meg körmöshöz meg kikapcsolódni meg ilyesmi a saját pénzébõl, ez egyáltalán nem fair érvelés itt most.
tegnap 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
78%

"Nyilvan lenne penzunk nelkuluk is az eskuvore"


Akkor legyen pénzetek a te szüleid nélkül is és így mindenkivel szemben "fair" lesz a dolog.

Ahhoz meg baromira semmi közöd, hogy anyósod a saját pénzét mire költi és mire nem.

Gondolom a "csak család meg 1-2 barátra" nem mondott volna nemet, de gondolom nálad a "családba" beletartozik az unokatesód párjának a bárátjának a nője is, ezért vonták vissza az ajánlatot.

tegnap 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk szokás beleadni mindkét oldalról.Mondjuk van,aki sz.arik rá,hiába megtehetné.

Én nem fogadnék tőlük el pénzt.A te szüleid adnak,velük meg nem kell foglalkozni.

Mielőtt neki esnétek a kérdezőnek,teljesen igaza van

Nem kell igérni,ha nem akar belefizetni.

tegnap 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
Nagy csaladja van a paromnak es nekem is. Mikor a fiunk kereszteloje volt akkor az volt a baj hogy nem hivtunk el mindenkit csak a oket meg a mamakat, most az a baj hogy lenyegeben azokat is meg akarjuk hivni akik miatt korabban hisztizett.
tegnap 09:38
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Jövőre lesz, de bennem fel se merült hogy bárki más fizesse, evidens hogy mi állunk mindent a párommal.
tegnap 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
85%

Mi is magunknak szeretnénk fizetni majd az esküvőt. De nálunk csak a család lesz, összesen velünk együtt 6-an leszünk majd. Nem akarunk senkit sem belevonni, mert abból mindig megy a sértődés, hogy ki mennyit adott bele, ki az aki sóher, meg ki az aki nagyvonalú. (Nálunk mindkét család ilyen kritikus sajnos.)


Ha az anyósod így áll hozzá, akkor ne rágódj ezen, ha az ő élete fontosabb minthogy a fiának a legszebb legemlékezetesebb napjához hozzátegyen. Szegénységi bizonyítvány róla.

Mindenképpen bele akarjátok vonni a családot?

tegnap 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Az en szuleim hallani sem akarnak arrol hogy ne adjanak bele. Probaltam mar lebeszelni rola oket, meg az is nehez volt hogy megertessem veluk hogy mi is akarunk fizetni
tegnap 09:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!