Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ő nagy esküvőt akar, én...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ő nagy esküvőt akar, én kicsit. Mi legyen?

Figyelt kérdés

A vőlegényem kitalálta, hogy meghívja a legtávolabbi rokonokat is, akikkel 5-10 évente találkoznak, régi haverokat, akikkel már évek óta nem beszéltek és kollégákat, főnököt is. Összesen így lenne neki 64. A 80%ukat azt se tudom ki és ő sem igazán ismeri mindet.


Én kis esküvőt szeretnék, összesen 8 embert gondoltam a részemről.


Én nem szeretnék olyan embereket, akik nem is fontosak számunkra, nem is ismerem őket. Meg ez borzasztó pénz lenne. Még egy kis esküvő is sokba kerül.


aug. 12. 01:59
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
89%
Hát mire van pénz? Ezen felül kocsi, lakás egyéb dolgok vannak már ?
aug. 12. 05:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
87%
Pénz kérdése. Amúgy meg törvény nem tiltja hogy ki ki mennyi embert hív meg a saját esküvőjére. Nálunk férjem 60 embert hívott meg, én 20 at. Így voltunk pontosan 80 an.
aug. 12. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%

Nézd, ez kettőtök esküvője, nem csak a tied, így kompromisszumra kell jutni.Üljetek le és beszéljétek meg, hogy minek akar boldog -boldogtalant meghívni? Miből gondolja, hogy akivel évek óta nincs kapcsolata, az majd nem felültetni, hanem örömmel el is megy, hogy aztán megint ne halljon rólatok 15 évig? Azért legyünk reálisak: nemcsak a párnak tetemes kiadás egy esküvő, hanem a a meghívottnak is. Minél távolabbi a kapcsolat, annál nagyobb eséllyel fog kifarolni belőle a meghívott is; jó esetben akkor, amikor még nem kerül pénzetekbe.

Egyáltalán van hozzá anyagi forrása, hogy ennyi emberre kalkuláljatok?

aug. 12. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Jó kompromisszum lehet, ha a szertartásra (már ha beférnek, mert pl. templomi), bárki jöhet, a lagzira meg csak a közeli rokonok.
aug. 12. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Valahogy egyezzetek meg. Csináljatok közepes nagyságú esküvőt, mondjuk kb 30 vendéggel. Vagy ilyesmi. A párodnak be kell látnia, hogy azt hívjon meg aki igazán számít neki. Tehát a legtávolabbi rokonokat ne.
aug. 12. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
68%

Én erre egyet tudok mondani.

Megmondanám a férfinek, (abban az esetben, ha van ház, kocsi, félretett pénz, minden), hogy az egész esküvő 100%-át ő fogja kifizetni, így ha futja rá, tőlem 1000 embert is meghívhat.

Arra figyeljen csak oda, hogy azon felül is bőségesen maradjon félretett pénze.

aug. 12. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Nem értek egyet a többséggel: egyáltalán nem a pénzen kell múlnia, hogy a menyasszony vagy a vőlegény kívánsága treljesüljön az esküvőn. A valódi megoldás tényleg a kompromisszum. Gondolj arra, hogy ez a házasságotok éveit is jól előrevetíti hogy ebben a kérdésben hogyan tudtok dűlőre jutni. Én igazából veled értek egyet, mi kerek-perec eldöntöttük, hogy kis esküvőnk lesz, csupa olyan emberrel akik tényleg részt vesznek az életünkben. Jó lenne tudni, hogy a párodnak mi a motivációja az ő oldalához.
aug. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
#7 Pedig sokszor azon is múlik.Hiába akar valaki 200 fős luxus lakodalmat, ha hitelt kell rá felvenni.
aug. 12. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

#7 Valamint a kérdező is érvel az anyagi oldalával, valószínűleg ez lehet leginkább a probléma.Akinek van pénze, az nem aggódik rajta.

Az tényleg elég szánalmas, hogy valaki a nincsből akarja rázni a rongyot és még azt is elvárja, hogy fizesse a felét az, aki csak 8 embert akar meghívni a 70 helyett.

aug. 12. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan most maradt el egy esküvő ilyen probléma miatt. Nekem elég furcsa volt a döntésük.
aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!