Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ciki manapság a nagy esküvő?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciki manapság a nagy esküvő? Ti örömmel mentek akár távolabbi rokon, családtag esküvőjére, vagy csak nyűg?

Figyelt kérdés

Esküvőszervezés előtt állunk, olvasgattam itt az oldalon, Redditen is. Ott vegyes a felhozatal ezzel kapcsolatban, de itt rendre olvasom, hogy kinek lenne kedve más esküvője miatt utazni, ők biztos nem fizetik ki a fogyasztásukat, 20 ezer max. a nászajándékra szánt összeg, nekik nyűg az egész, semmi kedvük hozzá amúgy sem. És jön a licitálás, hogy ki melyik turiból vette a ruháját, csak két tanúval beszaladtak egy kedd délelőtt stb.


Meghívottként is izgatott vagyok, örömmel próbálgatok ruhát, cipőt az alkalomra, az esküvőkön is jól érzem magam, nem a végét várom. Örülök, hogy ott lehetünk a párnak ezen az eseményén, mikor az igazi közös életük kezdődik.


Én olyan esküvőt szeretnék, ahol ott van minden barátunk, rokonunk, közeli és távoli egyaránt. Nem csak túlakarok lenni rajta, hogy aztán folytassuk a napunkat. Cipőből is van egy álomdarabom, amit eddig azért nem vettem meg, mert az esküvőmön szeretném viselni...

De ezek után kicsit elveszett vagyok, hogy én vagyok-e rosszul bekötve, hogy örülök az esküvői meghívóknak.


júl. 25. 15:10
1 2 3 4
 11/33 anonim ***** válasza:
92%

#7

Az első dolog ami eszembe jutott, hogy ilyen puccos bulin tutira elvárt hogy egy kisebb vagyont kicsengessen a vendég. :D

Amúgy szépnek szép, de az én ízlésemnek túl flancos, ráadásul ennyi vendég esetén a párnak max pár perce lehet a "random vendégekre" (aki nem legjobb barát-barátnő, családtag, stb), az idő nagyrészében csak díszletként vagy ott a háttérben, míg a pár jól mulat a hozzájuk közel állókkal.

júl. 25. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/33 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát figyelj kérdező… én nagyon utálok jópofizni, főleg az ilyen kamurokonokkal, akiket 5 éve nem láttam, lehet már a nevemre sem emlékszik. Én biztos csak azt hívnám meg rokonok/család, aki számít. Meg anyagilag is mire ma összeraksz egy jó és nagy esküvőt az már egy ház önrész ára lesz lassan. Mint vendég meg most pl lesz legjobb barátnőm esküvője, tőle egy tisztességes nászajándékot nem sajnálok, de most nem szívesen adnék ki 40-50 ezreket olyan valakinek, akit utána lehet nem is látok már ebben az életben.
júl. 25. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 anonim ***** válasza:
100%
Most csak azért mert nagy esküvőt szeretnél, felesleges mindenkit meghívni, mert sem anyagilag sem, sem kapcsolati szempontból nem éri meg. Az éri meg, hogy mindenki legyen ott aki neked és a párodnak fontos. Hidd el, hogy a nagy esküvő semmit sem tesz hozzá a kapcsolatotokhoz, mintha kicsit tartanál. Az esküvő lényege, hogy ti összeházasodtok, és ezt azokkal ünneplitek közösen akiket nagyon szerettek. Mi is szeretnénk esküvőt a párommal. Mi összesen 9-en lennénk. ennyi erővel én is kérdezhetném, hogy ciki-e ilyen kis vendégkör egy esküvőre. De nem érdekel minket, hogy ki mit gondol. A szerelmünket akarjuk megünnepelni szűk körben, nem más véleményére adni. Olyat tarts amilyet szeretnél. De feleslegesen szerintem ne adj ki pénzt.
júl. 25. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem szervezz olyat, amilyet szeretnél és ne érdekeljen mások véleménye. Én egyébként olyan esküvőke nagyon szeretek menni, ahol jól ismerem a párt, de hívtak meg már távoli rokonok, ahova el sem mentem. Nekünk idén lesz végül 65 fővel :D Egyébként a videón amit linkeltél nagyon szép a lány ruhája :d
júl. 25. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
47%

"Nem csak túlakarok lenni rajta, hogy aztán folytassuk a napunkat"


De amúgy így lesz, mert elmúlik a varázs.


Csak egy gyenge példa. Mikor államvizsga előtt álltam és hónapokig tanultam rá (meló melett, akkor már nem volt tantárgyam, csak a 3 hónapos gyakorlatot kellett befejeznem), már úgy mentem oda, hogy meglesz ez, meg is lett és életem legszebb napjának képzeltem.


Utólag visszanézve csak megkönnyebbültem. A katarzis kb. tartott pár napig.


Aztán így 15 évvel később meg már egy jó erős fing is többet jelent.

júl. 25. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 anonim ***** válasza:
28%
Semmiféle esküvőre nem mennék el.
júl. 25. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/33 anonim ***** válasza:
92%
Szerintem nem biztos. Akinek pont olyan esküvője volt, amilyet szeretett volna, évek múlva is boldogan gondol rá vissza.
júl. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/33 anonim ***** válasza:
56%

#17


Hát nem igazán így működik.

júl. 25. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Én kis esküvőt fogok tartani és a legközelebbi barátok, rokonok lagziját leszámítva nem is mennék már senkiére. Voltam kètszer is olyan esküvőn, ahol a plusz egy fő voltam és gyakorlatilag mindenki idegen volt. Nem volt rossz, de annyira nem is hatott meg. Ha muszáj elmegyek, ha nem, találok egy remek kifogást és kimentem magam.

Idegenek, vagy félidegenek (alig látott rokon, ismerős) öröme tök szuper, de semmi közöm hozzá. Akit szeretek, annak/azzal nagyon tudok örülni, de ennyi.

júl. 25. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Vendégként az elvárások mentén döntenék a részvételről. Ha a pár puccos, extra, különlegesnél különlegesebb bulit akar, akkor ne velem fizettesse ki, mert nem én kértem pezsgő tornyot, ami plusz költség számukra.

A másik a vendéglista összetétele. A kisgyerekes családok számára a kiadás fejenként értendő és keveseknek van 100-150 ezer felesleges pénze arra, hogy nász ajándékot adjon, fizesse a fogyasztását és efelett még a gyerekekre sem biztos, hogy van ünneplő ruha, tehát venni kell. Ugyanez a kisnyugdíjas nagynéni, aki a panelból csak segítséggel jutna el a másodunokahúga lagzijára és amúgy is ki van számolva hó végéig a parizerre való.

Mi mondtunk már le meghívást, mikor a férjem évek óta nem látott unokatestvére nősült. Az egyik oka ez az ismeretlenség volt. A másik, hogy ugyanabban a hónapban másik lagzin tanú voltam és a két lagzit már nem bírtuk volna fedezni.

júl. 25. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!