Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Ciki manapság a nagy esküvő?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Ciki manapság a nagy esküvő? Ti örömmel mentek akár távolabbi rokon, családtag esküvőjére, vagy csak nyűg?

Figyelt kérdés

Esküvőszervezés előtt állunk, olvasgattam itt az oldalon, Redditen is. Ott vegyes a felhozatal ezzel kapcsolatban, de itt rendre olvasom, hogy kinek lenne kedve más esküvője miatt utazni, ők biztos nem fizetik ki a fogyasztásukat, 20 ezer max. a nászajándékra szánt összeg, nekik nyűg az egész, semmi kedvük hozzá amúgy sem. És jön a licitálás, hogy ki melyik turiból vette a ruháját, csak két tanúval beszaladtak egy kedd délelőtt stb.


Meghívottként is izgatott vagyok, örömmel próbálgatok ruhát, cipőt az alkalomra, az esküvőkön is jól érzem magam, nem a végét várom. Örülök, hogy ott lehetünk a párnak ezen az eseményén, mikor az igazi közös életük kezdődik.


Én olyan esküvőt szeretnék, ahol ott van minden barátunk, rokonunk, közeli és távoli egyaránt. Nem csak túlakarok lenni rajta, hogy aztán folytassuk a napunkat. Cipőből is van egy álomdarabom, amit eddig azért nem vettem meg, mert az esküvőmön szeretném viselni...

De ezek után kicsit elveszett vagyok, hogy én vagyok-e rosszul bekötve, hogy örülök az esküvői meghívóknak.


júl. 25. 15:10
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
56%

Egyértelmű leszek.

Ma már nem divat a nagy esküvő - lakodalom, a legtöbben nyűgnek érzik, ha az öt évente látott iszonyatosan távoli rokon meghívja őket.

Szerintem az legyen ott, akit te/ ti a leginkább fontosnak tartotok, és ne érdekeljen még a rokoni kapcsolat sem.

A legideálisabb a max 30-40 fő.

júl. 25. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
51%

Szerintem meg az esküvő a párra és az ők nagyon szűk családi/rokoni körükre tartozik. Nem pedig mindenkire, főleg nem évente 1x látott barátra/rokonra.


Én olyan esküvőt akarok ahol 10 főnél kevesebb ember van, csak az aki számít senki más.

júl. 25. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
87%

Nem gondolom cikinek, továbbra is népszerű a nagy esküvő.

Én magam nyűgnek látom, és biztos hogy nem fizetek egy vagyont másvalaki bulijára.

júl. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
86%

“párnak ezen az eseményén, mikor az igazi közös életük kezdődik.”


Manapság már a legtöbb pár együtt él pár évet, mire összeházasodnak.

júl. 25. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
80%

Őszintén: mi is nyűgnek élnénk meg. Hozzáteszem, a sajátunk is az lenne 🤣 ezért inkább marad a papír nélküli. Ha egyszer mégis, akkor kettesben, hétköznapi ruhában tanukkal és ennyi.

Én vagyok a nő ....

júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
100%

Maga a szertartás nem gáz, gyorsan lemegy. A vacsi/lagzi részét meg akkor nem tartom cikinek, ha jól meg van szervezve:

Gördülékeny, nincs felesleges várakozás semmire. (Helyszínre érkezésnél, fotózásnál, kajára várakozásnál stb. előfordulhat a csúszás, amit meg kell tudni úgy oldani, hogy még akkor se unatkozzon senki.)

Nem hangos a zene. (Akkor jó, ha az asztalnál veled szemben ülő kiabálás nélkül megérti, amit mondasz.)

Jó a kaja. (Ez egy igen szubjektív tényező, de azért illik megadni a tiszteletet a vendégeknek, hogy legalább ezen a napon nem moslékot tálalnak fel nekik.)

Senki nem kényelmetlenkedik. (Célszerű úgy megválasztani a helyszínt, hogy a meghívottak elférjenek, és ne cipőkanállal kelljen asztalhoz ülniük.)

júl. 25. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 A kérdező kommentje:

Nem sátras lagzira kell gondolni, ahol szól a mulatós, kb. ez a stílus, ami a legközelebb áll hozzánk:

https://www.youtube.com/watch?v=kkGjaLgfKcQ&ab_channel=Close..

júl. 25. 15:39
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
Saját vélemény: ha amúgy tartjuk a kapcsolatot nem nyűg. Legyen az másodunokatesó vagy akármil,en távoli. De olyannál akivel évi 1x véletlenül találkozunk, amúgy nem beszélünk annál igen, akkor is ha közelebbi rokon 🤷🏼‍♀️. Ezt mondjuk vissza is szoktam utasítani, ha csupán illemből hívnak meg, amúgy sose beszélünk.
júl. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
87%

7# Ilyet nyűgnek éreznék, ha nem tényleg valami nagyon közeli személy és az ottlévőket is jól ismerem. A legutóbbi esküvőn ahol voltam, szinte senkit nem ismertem, mert párom kollégája volt a vőlegény, de pont attól lett jó, hogy ment a mulatós meg egyéb mindenki által ismert bulis normális zenék (90-es évek, ilyesmi), korlátlan italfogyasztás és laza hangulat. Elvoltunk a korunkbeliekkel.

Ilyen állófogadásos esküvő meg anyukámé volt, de értelemszerűen az elég közeli, sok mindenkit ismertem. Ilyenre nem hívnék meg minden random ismerőst.

júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 anonim ***** válasza:
66%
És etetnél, itatnál olyan embereket, akiknek csak nyűg, de azért eljönnek, hogy ne bántsanak meg?!
júl. 25. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!