Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Elmennétek a helyemben így az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Elmennétek a helyemben így az esküvőre?

Figyelt kérdés

Jóban lettem még egyetem elején egy csoporttársammal, szeptemberben lesz az esküvője.

Engem is meghívott, örültem is neki, de aztán kiderültek részletek, amiket nem mondott (még nem kaptam meg a meghívót, csak szólt az esküvőről, dátumról, helyszínről, és, hogy szeretne koszorúslánynak felkérni, mondta, hogy majd találkozzunk személyesen is, lehet, akkor akarta a részleteket).


Közös barátnőnk mondta, hogy ő nem jön, mert úgy jött le neki, hogy mi csak statisztának kellünk.

Mert kiderült, sem a repjegyet, sem a szállást nem fizetik, mi, barátok a szertartásra vagyunk hivatalosak, az utána lévő vacsorára, bulira nem, ott csak a rokonság lesz. Azért, mert hogy így is drága nagyon nekik a helyszín és az ottani szervezés... De így igazából olyan, mintha nyaralni mennék, csak lesz közben egy órás programom.

Az a baj, hogy hiába nem főszezon, felkapott helyen tartják, nézegettem repjegyeket, szállásokat, nem lehet olcsón megúszni.


Voltam már külföldön tartott esküvőn, de ott a pár állta a vendégek utazását és 2 éjszakára fizettek szállást reggelivel, amit lehetett hosszabbítani saját költségre.

Az az igazság, hogy még tanulok, szüleim tartanak el, fizetik a lakást, autót, mindent. Nem akarok elkérni tőlük 2-300 ezret erre, főleg így, hogy kb. azért lettünk meghívva, hogy legyenek koszorúslányok. Vagy rosszul gondolom és ha már igent mondtam üzenetben, ne mondjam vissza?


tegnapelőtt 15:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Dolgozó emberként se mennék el egy ilyen egyórás díszletnek külföldre. Még ha a lagziba hívna sem, hogy akkor finanszírozzak magamnak egy repülős nyaralást,mert neki pont akkor pont ott lesz az esküvője.

Biztos, hogy nem mennék.


Gyorsan mondtál igent... írj egy újabb e-mailt, hogy mivel édesanyámék tartanak el, bejelentették, hogy sajnos nem tudják finanszírozni a kiruccanásomat, ne haragudjon, de sok boldogságot és jó mulatást kívánok!

tegnapelőtt 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha amúgy nem akarnék odamenni nyaralni pont akkor, én ezt szkippelném. Ez a haverodtól sem korrekt dolog, hogy meghív úgy, hogy tudja, hogy nem vagy gazdag és mennyi fizetségbe kerülne 1 óráig díszvigyorogni a szertartáson azért, hogy nagyobb legyen a tömeg a képen a facebookon. Én megírnám, hogy ez anyagilag nem fér bele, küldenék egy szép képeslapot, azt' annyi.
tegnapelőtt 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy mennék.
tegnapelőtt 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Azért ehhez pofa kell amúgy 😀 Ha már repjegyet meg szállást nem biztosítanak(ezt talán értem is), azért a minimum, nagyon minimum az volna hogy a vacsorára és bulira is hivatalosak vagytok, a barátok. Ilyet még az életben nem hallottam, itthon sem. Hab a tortán, hogy ezért külföldre akarnának rángatni. Mondd le az egészet, érezze ő magát kellemetlenül, neki van miért, nem neked. Jól írták korábban: egy képeslap jókívánságokkal azt’ szevasz.
tegnapelőtt 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 Grizesteszta ***** válasza:
100%
Csatlakozom az elottem irokhoz. Sokkal kisebb faradozassal el birok szorni 200-300E-t. Mail minel elobb, hogy a szulok nemtudjak vallslni a koltsegeket, sok boldogsagot.
tegnapelőtt 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
0%
Elhiszem, hogy már voltál olyan külföldi esküvőn, ahol fizették a násznépnek a szállást/utazást, de azért ez a ritkább eset. Általában ha külföldre utazik a pár, akkor nem fizeteik, vagy maximum csak közeli rokonoknak, és fel vannak készülve arra, hogy a legtöbben nem tudnak majd eljönni. Ilyenkor a meghívás inkább csak szimbolikus. Szerintem ezért is csak a szertartásra vagytok hivatalosak.
tegnapelőtt 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Vőlegény milliókat lapátol haza, ezért lepett meg minket ez (menyasszony mesélte). Aztán legyünk koszorúslányok, de a ruhát vihetjük mi magunk, ő nem ragaszkodik semmilyen egyenöltözékhez, meg utána lépjünk már le még a vacsora kezdete előtt... Nekem ez így kicsit visszás.
tegnapelőtt 18:09
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem mennék meg akkor sem, ha a lakodalomba is meg lennék hívva.


Én a részükről simán pofátlanságnak tartom valakit ilyen feltételekkel felkérni koszorúslánynak. Eszem ágában nem lenne százezreket rákölteni, hogy elmessek biodíszletnek egy szertartásra, még akkor sem, ha felvetne a pénz.

tegnapelőtt 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ilyet se hallottam még, hogy a koszorúslányokat nem hívták meg a lagziba. Én már ezért se mennék el, a többi csak hab a tortán.

Jól leírták már előttem, hogy csak a jó képek miatt kelletek statisztának. Én ilyen " barátnő" miatt a szomszédos faluba se mennék el, nem még külföldre repülővel.

tegnap 01:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

9es válaszoló tökéletesen leírta!

Komolyan felkér koszorúslánynak, aztán még a vacsorára se hív meg?

Az anyagi részébe meg bele se menjünk inkább. Fizess mindent magadnak, gondolom még a nászajándékot is elvárja, ő meg még egy kaját se áll neked. Pofám leszakad.

tegnap 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!