Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párommal katolikus templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal katolikus templomban szeretnénk összeházasodni, viszont én evangélikus vagyok. Kell-e nekem ezért a katolicizmus felé bármilyen fogadalmat tennem?

Figyelt kérdés
Például, hogy vállalom-e, hogy a gyerekek katolikusok lesznek.

2022. dec. 26. 22:15
1 2 3
 21/25 A kérdező kommentje:
18-as Te is tudod, hogy természetesen a páromnak ott örök hűséget fogadok. A kérdésem a gyerekekre vonatkozott.
2022. dec. 30. 16:49
 22/25 A kérdező kommentje:
14-es köszi! Ezt láttam és meglepett, milyen laza.
2022. dec. 30. 16:50
 23/25 anonim ***** válasza:
54%

Mi is pont ilyen felállásban házasodtunk: én katolikus, leendő férjem pedig evangélikus volt.


Első körben elmentünk a katolikus templomban, ahol a pap rögtön közölte, hogy meg kell ígérnünk, hogy gyermekeinket katolikusnak neveljük, hozzuk be a keresztleveleinket, stb. Mindezt nem a legbarátságosabb stílusban.


Ezután utánanéztünk az evangélikus szertartás menetének és kiderült, hogy ott csak kettőnkről szól a szertartás, nem kell papírokat vinni, nem kell a még meg sem fogant gyerekeinkről ígéreteket tenni. Ezzel szemben a katolikus esküvőnek több olyan elemei is volt, ami már egy kicsit túlment a mi vallási kereteinken.


A lelkész nagyon jófej volt, szuperül sikerült a szertartás is, mindenki dícsérte utána.


Ami a leginkább befolyásolt minket a döntésben, az nekünk is a gyerekeinkről szóló fogadalmak voltak, másodsorban pedig kiderült, az evangélikus szertartáson elhangzó dolgok is közelebb állnak hozzánk.

2022. dec. 30. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/25 anonim ***** válasza:
50%
23 nem lennék benne biztos hogy ezt jófejségből és emberközpontúságból csinálják, hanem mert a felekezetekhez tartózók számarányai alapján nekik kb lasszóval kell fogniuk az embereket
2022. dec. 31. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 anonim ***** válasza:
23-as vagyok. Nem az okokat kívántam fejtegetni, lehet, hogy félreérthetőre sikerült a beszámolóm. Csupán a személyes tapasztalataimat szerettem volna megosztani a kérdezővel.
2023. jan. 1. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!