Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Képmutatás lenne, hogy szeretn...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Képmutatás lenne, hogy szeretnék összeházasodni?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkinek megfelelni. Tisztában vagyok vele, hogy nem ettől lesz jó egy kapcsolat, hanem a benne élő két ember közös munkájától, amiben ez csak egy állomás. De mégis úgy érzem, hogy nem akarnék olyan emberrel élni, aki mellett sosem lehetek menyasszony és feleség.


Nekem kell az az érzés, a gyűrű az ujjamon, az ünnep, a szép ruhák és finom ételek, a fogadalom, a lakodalom... Egyszerűen mert a szememben olyan szép és kedves az egész, ahova szeretném, ha eljutnánk a párommal együtt, mikor úgy érezzük, biztosak vagyunk abban, hogy együtt fogjuk folytatni jóóó hosszú ideig. És ezt a döntést megünnepelni.


Mégis csomóan azokkal a példákkal jönnek, hogy x meg y házasok mégis megcsalják egymást meg rá két évre elválnak meg hogy ez milyen kihasználás (ja persze, vagyonszerződéssel hatalmas kihasználás), stb, stb... De nem értem. Ha én valakivel boldog vagyok és akarom mindenhogy, mindig, és ő is engem, miért ne lehetne adni ennek egy ilyen keretet? Mitől álszent vagy képmutató ez? Mitől lenne ez megfelelési kényszer? Azért, mert a hagyományos normák között találtam olyat, amivel igenis szimpatizálok úgy belülről fakadóan? Nem értem...


2020. febr. 15. 15:31
 1/7 anonim ***** válasza:
69%
Ha nem képmutatásból csinálod, akkor minden rendben. Mindenkinek szíve joga eldönteni akar-e házasodni. Házasság ide vagy oda, az évek fogják eldönteni, hogy mennyire veszitek egymást komolyan.
2020. febr. 15. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%

Én is szeretnék majd a párommal összeházasodni, egyszerűen kell az az érzés, hogy legyen férjem és majd a gyerekünk is házasságba szülessen. Annyi, hogy nálunk nem lesz lakodalom, csak polgári szertartás és ebéd vagy vacsora a családdal.

27N

2020. febr. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem ez a képmutatás, hanem az, amikor a CSOK miatt házasodnak, aztán meg dobálják a Facebookra a fotókat meg a megható idézeteket a tiszta szerelemről...

Maga a házasság jó dolog egyébként, ha valaki azért akarja amiért pl. te.

2020. febr. 15. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Én meg azt nem értem, miért foglalkoznak emberek azzal, hogy MÁS emberek mit gondolnak erről vagy arról.


Nekem is van véleményem a házasságról, mikor "jó" ha van és mikor nincs. És ez általában szembemegy az átlagember elképzeléseivel, de nagyon nem tud érdekelni vagy foglalkoztatni, attól a véleményem ugyanaz marad, hogy Kis Jóska vagy Tóth Jolán erről tökéletesen máshogy gondolkodik, és az sem érdekel, ha rám nézve nem ezt "várnák".


Mindig elmesélem szívesen az álláspontomat, lehet rajta hümmögni, vagy egyet érteni. De én sem szólom le sem a naivákat, sem azokat, akik nem hisznek benne, mivel az Ő DOLGUK.


AZ egyetlen ember akinek számítani fog a véleménye az a párod, mivel ő vesz részt ebben veled, nem Gizike vagy kis Jolán... Neki is ott a párja akivel ezt majd megbeszéli, ő hogyan képzeli... :)

2020. febr. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
73%

Hat nem tudom.... én sosem azért kerestem párt mert esküvőre vágytam meg házasságra.

Es soha egy párom mellett sem vágytam erre... kivéve a mostaninál. Alig várom hogy a felesége legyek :) azelőtt sosem foglalkoztam ilyenekkel.

De sok nő vágyik az esküvőjére kislány kora óta... nekem az egy nagy esküvő tehernek tűnik, nekem biztos valami szuper pici belsőséges lesz,csak szűk csaláfdal,max 10 főig. Sosem vágytam erre a parádézásra és nem is nagyon értem :) de mások vagyunk...

2020. febr. 15. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az lenne a képmutatás, ha folyamatosan azt hangoztatnád, hogy micsoda rongyrázás, milyen elavult, mennyire tré. Majd hetedhétországra szóló lakodalmat tartasz.


Egyébként simán csak átlagos vágy. Én is már gyerekkorom óta tudtam, hogyha egyszer meglesz az a srác, akivel szeretném leélni az életem és akitől gyerekeket szeretnék, akkor ott bizony esküvő lesz és lakodalom. Gyerekként el se tudtam képzelni, hogy lakodalom nélkül is lehet házasodni. Kamaszként már bejött a képbe, hogy előbb összeköltözés majd házasság és a lakodalom lehet egy kisebb lagzi a 200 fős rokonság helyett csak 70-80 emberrel. (a szűk család is nagy)


Most pedig megtaláltam azt a férfiembert, akivel érdemes gyerekeket vállalni, így egy ideje már eljegyzett, de eddig ráértünk fázisban voltunk (idén 7 éve együtt). Viszont bennem volt, hogy 30 éves korom előtt házasodni szeretnék, mert 30 felett már öreg menyasszony lennék (tudom, hogy nem, de édesanyám eddigre már két gyerekes anyuka volt és tervben volt a harmadik). Szóval most májusban esküvő. És mi volt a legviccesebb? Minden ismerős, rokon rögtön a hasamat nézegeti és érdeklődik, hogy jön a gyerek vagy tervben van, hogy most házasodunk? Aztán teljesen meglepődnek, hogy nem, nem azonnal fogunk bele a gyerekprojektbe, csak szeretnénk házasodni és úgy, hogy megadjuk a módját ünnepléssel, közeli rokonsággal, tánccal, miegymás és nem csak becsattogunk az anyakönyv vezetőhöz munkaidőben 2 tanúval. Ha 5-6 éve mondjuk azt, hogy na esküvő most senkiben nem merülnének ezek fel.. :)

2020. febr. 21. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
A párod hallani sem akar az esküvőről? Én ezt a következtetést vontam le, nem pedig azt, hogy más véleménye zavar
2020. febr. 22. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!