Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párommal katolikus templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal katolikus templomban szeretnénk összeházasodni, viszont én evangélikus vagyok. Kell-e nekem ezért a katolicizmus felé bármilyen fogadalmat tennem?

Figyelt kérdés
Például, hogy vállalom-e, hogy a gyerekek katolikusok lesznek.

2022. dec. 26. 22:15
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


#8-as: születésem óta templomba járó, annak életében aktívan résztvevő ember vagyok. A válaszodból áradó keresztényi szeretet pedig egyenesen lenyűgöző....

2022. dec. 28. 12:31
 12/25 anonim ***** válasza:
8%
Hogyne te egy szuperevangélikus vagy aki katolikus templomban akar esküdni. Hol esküsznek a kevésbé szuperevangélikusok, mecsetben?
2022. dec. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 A kérdező kommentje:
Nem vagyok szuperevangélikus, csak annyit írtam, hogy odakötődöm. Mondjuk a hozzászólásodból az látszik, hogy templomba csak szenteste tévedsz, ha éppenséggel össze nem kevered egy mecsettel......
2022. dec. 28. 16:59
 14/25 anonim ***** válasza:
100%
Nem kell átkeresztelkedned, viszont arra ígéretet kell tenni, hogy a gyermekeket katolikus vallásúnak nevelitek. Párod szeretné, hogy katolikus esküvő legyen? Mert, ha evangélikusnak szeretnétek a gyerekeket keresztelni, akkor lehet, hogy emiatt jobb lenne evangélikus templomban esküdni, vagy ökumenikus szertartást szervezni, ahol evangélikus lelkész meg katolikus pap is van. Lehet már ma ilyet is.
2022. dec. 28. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
0%
Mi látszik a hozzászólásomból? Max hogy én nem mazsolázok "egy kicsi ebből egy kicsi abból" én minden vasárnap ott vagyok. Bár nem te vagy az első aki ezt benézi
2022. dec. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 A kérdező kommentje:
15-ös nem mazsolázgatok. A Te rendszeres templomlátogatásod gyümölcse így is gyönyörűen látszik.....
2022. dec. 29. 14:49
 17/25 A kérdező kommentje:
#14-es nem is szeretnék, a kézség megvan bennem, hogy legyen katolikus templomban az esküvő, azonban, ha bármilyen ígéretet kell tenni, ami a jövőnket meghatározza, akkor nagy eséllyel evangélikus templomban lesz a szertartás.
2022. dec. 29. 14:52
 18/25 anonim ***** válasza:
19%
Bármilyen ígéret egy esküvőn???? Hallatlan
2022. dec. 29. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
100%
Kérdező, párod a katolikus, ha katolikus az esketési szertartás abban ő fogja megígérni a gyerekek katolikus nevelését. Tőled nem tud ilyen ígéretet kérni a Katolikus Egyház tekintve, hogy nem vagy katolikus. Persze, nem fog senki utánatok járkálni, hogy a gyerekeket hogy nevelitek, de páridnak katolikusként lenne egy ilyen kötelezettsége. Régen ezt úgy hidalták át, hogy a lányok az anyjuk, a fiúk az apjuk felekezete szerint lettek megkeresztelve.
2022. dec. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:

14-es vagyok. Lehet, hogy egy ilyen ökumenikus esküvő is lehetne esetleg megoldás: [link]

Itt mind a kettő a katolikus pap meg az evangélikus lelkész is jelen van még áldást mond. A feltételeit nem tudom, hogy pontosan mik egy ilyennek, de gyakori már ez is.

2022. dec. 29. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!