Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Párommal katolikus templomban...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Párommal katolikus templomban szeretnénk összeházasodni, viszont én evangélikus vagyok. Kell-e nekem ezért a katolicizmus felé bármilyen fogadalmat tennem?

Figyelt kérdés
Például, hogy vállalom-e, hogy a gyerekek katolikusok lesznek.

2022. dec. 26. 22:15
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
24%
Igen mindkét félnek katolikusnak kell lennie. Ez csak ennél a vallásnál van így.
2022. dec. 26. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
84%
Az biztos hogy a gyereket katolikusságát meg kell ígérni(az egyik tétel amire várják az igent) de hogy kizáró ok e hogy mi vagy azt nem tudom
2022. dec. 26. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim válasza:
100%
A párom nincs megkeresztelve, én katolikus vagyok. Jártunk jegyesoktatásra, majd kérvényezni kellett a katolikus egyház engedélyét a házasságkötéshez. Megadták minden gond nélkül. A gyerekeink meg vannak keresztelve, de nem volt feltétel.
2022. dec. 26. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
100%
4 az nem feltétel (gyerek megkeresztelése) hanem ígéret
2022. dec. 27. 01:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
100%
Neked nem kell vallást váltanod, de ígéretet kell tennetek, hogy a gyerekek katolikusok lesznek.
2022. dec. 27. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi válaszokat!


A probléma pont az, hogy azt akarjuk, hogy a gyerekek evangélikusok legyenek, ebből kifolyólag olyan ígéretet nem akarok tenni,amit nem fogok és nem is akarok betartani.

2022. dec. 27. 08:47
 7/25 anonim ***** válasza:
74%
Akkor esküdjetek evangélikus templomban.
2022. dec. 27. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
21%
Szerintem nektek egyik vallás se való ha ennyire "komolyan" veszítek : esküvői szertartás x vallás szerint és helyén, gyerekek meg y vallással ....
2022. dec. 27. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
75%
Tartsatok vegyes esküvőt. En ilyenen voltam, katolikus templomban. A férfi katolikus volt, a nő református, ráadásul a gyerekeket reformátusnak akarták keresztelni. (Végül csak az első lett megkeresztelve.) 2 pap volt és egymas utan vegezték a szertartást.
2022. dec. 27. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
75%

Nem kell. Ahogy a 9-es is írta, lehet úgynevezett ökumenikus esküvő is, ahol a katolikus pap és evangélikus lelkész is ott van. És ez lehet katolikus és evangélikus templomban is. Voltam ilyen esküvőn, teljesen bevett dolog.

De ha katolikus az esküvő, neked akkor sem kell olyan fogadalmat tenni, hogy a gyerekeket a katolikus hit szerint neveled, mert ilyet te hivatalosan nem tudsz megfogadni. A párod fogja ezt megígerni.

2022. dec. 28. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!