Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Mire jó, nektek tetszik?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mire jó, nektek tetszik?

Figyelt kérdés
Voltam egy lagziban ahol ültetőkártyák voltak.Eddig sem nagyon tetszettek,de mostmár meg főleg?Ez miért jó?Miért jó az hogy a pár meghatározza ki hova ül?
2010. aug. 5. 10:59
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ültetés tényleg azért kell, hogy ne keverdjenek olyan emberek egy asztalhoz, akik esetleg nem ismerik abszolút egymást, nem tudnak beszélnek, vagy esetleg nem kedvelik egymást. Ha nincs ültetés, ilyen előfordul, mert ugye beözönlik a tömeg, és esetleg az elsők egyből leülnek az asztalokhoz (nyilván akik jóban vannak, azok ugyanahhoz), a "maradék" meg kénytelen odaülni, ahol van hely. Na ilyenkor keverednek egymás mellé esetleg olyan emberek, akik nem tudnak beszélgetni.

Nekünk nem volt mondjuk külön kártya, hanem a terem bejáratához raktunk egy listát, hogy ki hanyas számú asztalnál ül. Az asztalokat bent pedig sorszámoztunk. A vőfély elmondta,hogy mindenki megnézheti, hogy hol ül. Nem volt belőle gond. Így pénzt, és energiát is spóroltunk, mégha nem is sokat!

2010. aug. 5. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
0%

jé mennyi vélemény!

Szerintem meg a lagzik semmire nem jók, mint a zabálásra!

2010. aug. 5. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
94%

Az ültetőkártya azért is jó (a káosz elkerülésén kívül), mert így nem kell verekedni a helyért. Ha van egy 10 fős asztal, és van egy 3 fős és egy 9 fős társaság, és előbbi leül az asztalhoz, akkor kényelmetlen, hogy a 9 főset kettéosztja. Az ültetőkártyával jelezheted, hogy az az asztal a 9 fős társaságé, és a 3 főset pedig vagy egy ksiebb asztalhoz ülteted vagy egy másik kisebb társasággal rakod össze egy asztalhoz.

A köszönőajándék szerintem is baromság. Nálunk nem is lesz.

2010. aug. 5. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondok két példát,hogy miért hasznos az ületőkártya,ez egy lagziban fordult elő mindkét eset.

Ugye mindenki megérkezett a vacsora helyszínére,de voltak többen,akik kicsit késve jöttek és nekik már a maradék szabad helyre kellett ülni.Így esett,hogy két olyan család került egy asztalhoz,akik utálták egymást.Ebből később szóváltás lett,majd éjfél elött kisebb kiabálás és sértett elvonulás.

A másik eset,hogy helyfoglalásnál a német rokon,aki nem beszélt magyarul,(már kint született),olyan emberek közé került,akik szintén nem beszéltek németül és így egész este feszült mosolygás és néma csend volt az asztaluknál.

Az ilyen esetek miatt érdemes az ületőtkártyát megcsinálni,gyakran elég nagy fejtörést is okoz a párnak,mire kisakkozzák,hogy ki hova üljön.De nem tiszteletlenség,mint írták,ez a hivatalos rendezvényeken is elfogadott és szigorú szabályai vannak.

A köszönőajándékhoz még nem volt szerencsém,ilyet még nem kaptam.Úgy gondolom a vendégek felé az a köszönet,hogy megvendégelik őket az ifjú pár egy vacsorával.

2010. aug. 5. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
100%
már leírták asszem a lényeget előttem. ha nem lenne ültetőkártya akkor mindenki ugyebár oda ülne ahova akar de legfőképpen ahol van hely. pl ha a mi 6 fős családunk ott van és teszem azt nem lenne épp már sehol 6 hely egymás mellett vagy egy körasztalnál , akkor külön kéne ülnünk.lehet hogy valaki vadidegenekkel ülne. szóval gáz lenne. még nem voltam olyan lagziban a 30 év alatt ahol ne lett volna ültetőkártya. ez nem új dolog, Tolna megyében , sőt külföldi lagzikban is így van (ahol eddig én voltam)
2010. aug. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%

Az ültetőkártyás rendszer célja, hogy mindenki tudjon beszélgetni, és jól érezze magát, és még véletlenül sem kerüljön egymás közelébe két ellenséges szándékú, veszekedésre hajlamos rokon. Ha a vőlegény és a menyasszony családja nem ismeri egymást, nem nagyon hiszem, hogy egymás mellé kellene ültetni őket, és azt is el kell kerülni, hogy az egyedülállókat párok közelébe ültessék.

Ennek jegyében engem, valahányszor a családból megnősül vagy férjhez megy valaki, mindig a papok asztalához szoktak ültetni a keresztanyámmal együtt. Talán azt hiszik, ha egyedül élek, mindjárt apáca is lettem.

2010. aug. 5. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó:

Szerintem minden párral megbeszélhető az ülésrend :) és nagyon remélem, hogy ha ilyen gondja lenne bárkinek az én lagzim előtt, akkor szólna nekem :) Legközelebb kedvesen kérdezd meg, hogy kiket hívtak azok közül, akiket ismersz, és jelezd, hogy velük szeretnél ülni, még akkor is, ha ők párban jönnek :)

2010. aug. 5. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%

nem olvastam végig a válaszokat.

aug 28-án lesz a lagzink, és én azért csinálok ültetőkártyákat, hogy ne maradjanak ki üres helyek, másrészt, mert a rokonoknak illik a főasztalhoz közelebb ülni, mint a barátoknak.

én úgy szerkesztem, hogy nem névreszóló ülésrendet készítek, csak családokat írok fel.

pl.

Nagy János és kedves családja 6 fő

menyasszony munkatársai 18 fő


így mindenki oda ül, ahova szeretne a meghatározott részen belül.

nálunk a fő asztalnál csak 9-en fogunk ülni.

a párom és én, a szülei, édesanyám (édesapám meghalt), és a 2 tanu a párjukkal.

a többi rokont pedig a fő asztalhoz közelebbi részekre helyezzük, a barátokat távolabb.

a névre írt kártya szerintem nem jó, én nem bírnám, ha ennyire odakötnének egy székhez. a köszönetajándékokat pedig a tányérokhoz is lehet tenni.

2010. aug. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!