Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem értem! Ez most mire volt jó?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem értem! Ez most mire volt jó?

Figyelt kérdés

Tavaly augusztusban felhívtam telefonon az Önkormányzatot/anyakönyvvezetői irodáját.

Én a beszélgetést mindig úgy kezdem,hogy bemutatkozom,és elvárom,hogy a telefon másik oldalán lévő ember is bemutatkozzon.(többnyire mindenki a nevével kezdi) Mivel a legtöbb hivatalos telefonáslásnál az géphang már az elején felhívja az ember figyelmét arra,hogy a telefonbeszélgetés rögzítve lesz,így én azt szoktam tenni,hogy fontos hívásoknál,felírom a noteszomba az adott dátumot/ pontos órát.Az ügyintéző nevét is felírom.

Majd rátérek arra,amiért felhívtam őket.

Szóval tavaly felhívtam az önkormányzatot,hogy megkérdezem mi a menete egy házasságkötésnek..Elmondta,hogy mennyi a várakozási idő,milyen papírok kellenek.Végül is elmondtam,hogy külföldön élek,és 2 hétre hazamennénk,de akkor így lehetetlen összeházasodnunk..Sajnos meghatalmazással sem intézheti senki az időpontot.A hölgy azt mondta,hogy ne keseredjek el,mert a kormány rendelete szerint 2011 január 1-től eltörlik a várakozási időt. Akkor csak annyi lesz,hogy egyik nap beviszik a papírokat amik kellenek,és akár pár napon belül össze is esküdhetnek..Nagyon örültem ennek a hírnek,kétszer is rákérdeztem,hogy ez tényleg igaz lehet???De biztosított róla,hogy jövőre így lesz..

Most hogy újra hazamegyünk 2 hétre nyaralni,gondoltam újra felhívom az önkormányzatot,hogy újra egyeztessem velük amit kell.

(hozzáteszem,hogy a tavalyi telefonálásnál felírt adatok megvannak) Természetesen az illető hölgyet kerestem név szerint.Közölték velem,hogy a hölgy szabadságon van,de ők is segítenek.Így elmondtam,hogy miről beszélgettünk tavaly..Az ügyintéző hölgy( az ő nevét is leírtam,a dátumot/és időpontot is) Kizártnak tartotta,hogy a kolléganője ezt mondta,mert ahogy mondja semmit nem változott a helyzet.1 hónap várakozási idő van,és csakis személyesen intézhető el minden, Sőt ő hozzá tette,hogy az 1 hónap a minimum amit várni kell,és utána akkor lesz az esküvő amikor van hely..

Egy kicsit bosszantott,hogy engem néztek hülyének.Ezért megkérdeztem,hogy a rögzítésre kerülő telefonálásokat meddig tárolják.5 évig.

Kérdésem az,hogy érdemes lenne bizonyítanom,hogy nem én vagyok a lökött,hanem tavaly félre informáltak?? nem akarok semmi hasznot vagy meghurcolni senkit,csak már idegesít,hogy az irodai dolgozók többsége totál hülyének nézik az embert,és képesek az ember szemébe hazudni..Talán a rögzített telefonnal tudnám igazolni,hogy igazam volt..Tényleg bosszant a dolog,mert nem értettem,hogy akkor tavaly miért mondta azt amit mondott..

38/N


2011. márc. 23. 16:33
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem fölösleges próbálkoznod, mert úgy is azt fogják bebizonyítani, hogy ők az okosak, és te beszéltél félreérthetően a telefonban... vagy a hölgy a törvénymódosításról tett megjegyzését hivatali kereteken kívül, mint magányszemély tette neked... stb


Az önkormányzatok többségén káosz van: nem tudja a bal kéz mit csinál a jobb. Ha jót akarsz magadnak biztos forrásból jársz utána a téged érintő ügyeknek.

2011. márc. 23. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
75%

én nem értem, hogy miért vagy kiakadva...

Nem tuodm, hogy hol élsz, de ha nézel magyar híradót (és nem a Tényeket) az elmúlt pár hónapban, akkor láthatod, hogy egyiknak a kormány mond valamit, majd másnap az ellenkezőjét teszi! Itt most olyan világ van, hogy egyik napról amásikra fordulnak visszájára a dolgok, derülnek ki olyan kormányzati/miniszterelnöki tervek, amik az egész országot megrázzák!

Tényleg úgy volt (én is hallottam a hírekben, olvastam), hogy ezt tervezi a kormány, de nem csinált (még) semmit. Nem is fog szerintem... az 1 hónapos várakozás azért van, hogy az emberek ne házasodjanak meggondolatlanul. 1 hónap alatt bőven van idő lefújni a dolgot, ha összevész a két fél, és bőven van ilyen, sajnos. Arra a helyzetre, amiben te vagy, nem készülhet fel a kormány, mert kevés ilyen helyzet adódik. Én úgy tudom, persze ez sem biztos, hogy megállja a helyét (nem vagyok anyakönyvvezető), hogy jegyzőnél lehet kérvényezni sürgős házasságot, és a külföldre költözés (visszatérés) egyike azon eseteknek, amikor ezt meg szokták engedni!


Az ügyintéző kedves akart lenni veled, adott neked egy olyan infót, amiről ő úgy gondolta (sok más emberrel együtt ebben az országban), hogy meg fog valósulni. Mondhatod, hogy nem járt el szabályosan, hiszen vélelmet mondott csak és nem jogszabályban megállapított tényeket.

A jelenlegi ügyintézők azért nem hiszik, hogy ilyet mondott, mert valószínűleg az ilyen "vígasztalás" nem szerepel a magyar bürokrácia ügyfélbarát hozzáállásában. Tőlük akár fel is fordulhattál volna, ők akkor is közölték volna, hogy ez van pont, és törődj bele. A kérdéses ügyintéző csak kedves akart lenni.

A mostani ügyintézők/anyakönyvvezetők meg nyilván nem mondhattak mást most, minthogy nem változott a rendszer.

Erre te mindnekire borítani akarod az asztalt.

Megértem az elkeseredettségedet, sokan vagyunk magunk alatt ebben az országban a kiszámíthatatlanság és a hirtelen történések-visszakozások miatt.

Ma ilyen ez az ország: nem tudja a jobb kéz, hogy mit csinál a bal; ma közli a kormányzat, hogy holnap "A" lsze, majd holnap kiad egy nyilatkozatot, hogy akkor "B".

2011. márc. 23. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Mondanak mindenfélét ami éppen eszükbe jut. Én külföldön kötöttem házasságot, kínszenvedés volt, mire bejegyezték otthon... Hazamentem egy hétre, hogy elintézzem a papírokat, mondanom sem kell, még egy sincs kicserélve. Két hét volt mire elindítottam a bejegyzési folyamatot... borzalmasak...

A követség nem tud nektek valamit intézni? Hogy ne kelljen hazamenni időpontot kérni külön?

2011. márc. 23. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ah nem erdemes ha nem akarsz ezzel semmit elerni csak a tiedet bizonyitani. Ne ezzel vesztegesd az idodet hanem az eskuvo tervezxesevel. Sajnos nem jo helyet hivtal es nem is adtak jo valaszt.


Kulfoldi allampolgar eskuvojet Magyarorszagon az orszagodban levo magyar kozulatusnal kell kezdened. Egy csomo papirt ki kell tolteni, egy csomo papirt otthonrol kernek, az egesz herve hurca legalabb 6 honapba telik. Nem kell szemelyesen megjelenned, valaki a csaladbol is megjelenhet hogy kerje a datumot, de ezt elore kell kerni. A problema az otthoni papirokkal van legtobbszor, nem mindenkinek adjak ki csak szemelyesen, van amiert fizetni kell es a nagykovetseg csak eredetit fogad el. Vagy hitelesitett masolatot.

Csak magyar allampolgar kothet Magyarorszagon hazassagot.

A dolgot komplikalja ha elvalt vagy, ha a leendo hazastarsad nem magyar allampolgar. Hol elsz?

Ha tobb informacio kell akkor kuldj uzenetet. En most kezdtem ezt a herce hurcat es jovore lesz az eskuvo Magyarorszagon. Talan ennyi ido eleg lesz elintezni, ez tobb mint 6 hnap.

2011. márc. 24. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Angliában élünk,és mindketten magyarok vagyunk.Sajnos évente csak egyszer megyünk haza így jó lett volna otthon összeházasodni..De anyagilag nem tudjuk megtenni azt,hogy most ha májusban hazamegyünk,kérek időpontot,és ha van akkor újra hazamegyünk..Nem olcsó haza utazni sem..

Gondoltam én is a konzulátusra,de miden papír otthon van..Ráadásul én 2003-ban elváltam,így a válóperes papírom is otthon van...Nem is gondoltam,hogy ilyen nehéz összeházasodni az embernek még akkor is ha csak 2 tanús esküvőt tervez..Egy kicsit elkeseredtem..Olyan jó lett volna ha májusban már férjes asszonyként jöttem volna vissza...

De azért köszönöm a válaszokat-

2011. márc. 24. 19:17
 6/6 anonim ***** válasza:

Szia nincs ok az elkeseredésre.

Mi párommal tavaly kötöttünk házasságot nekünk is hasonló volt a szituáció.

mi Írországon élünk és mi is megesküdni mentünk haza szintén 2 hétre. Lehet hogy nekünk szerencsénk volt.Mi tavaly júli 23.án /péntek/ mentünk be az önkormányzathoz ahol elmondtuk mi a szituáció 26. án hétfőn mentünk vissza egyeztetni. És 31.én adtak minket össze lehetett volna korábban is csak nekünk nem 2 tanus volt 53 an voltunk zenével szép szöveggel pezsgőzéssel. A lényeg ki lehet kerülni a 31 napot kérvényt kell írni /nekünk a helyi ügyintéző írta/ melyben kérvényezitek hogy elszeretnétek kerülni a várakozást mivel csak rövid időre mentetek haza és életvitel szerűen külföldön éltek. valami ilyesmi szöveggel. Mi Békésmegyéből származunk és Doboz községen volt az esküvő nagyon segítő készek voltak nem feltétele hogy a lakóhelyen kell lennie én Pl Békéscsabára vagyok bejelentve. De azt a részét nem tudom hogy mivel te már elváltál ez mennyire befolyásolja az egészet. De ha mást nem érdeklödj utána rokonoktól, barátoktól ahonnan származol a környéken melyik településen vagy városon normálisak az ügyintézők és majd azt hívd fel és érdeklőd meg. Mert nagyon sokat jelent minket is simán el hajthattak volna de nem tették.

Ami a bizonyítást illeti hagyd a francba úgy sem érsz vele semmit és lehet hogy nincs is meg már az a felvétel amin veled beszéltek felesleges idő pocsékolás szerintem úgy is azt hoznák ki nekik van igazuk te vagy a hülye. Ez a magyar virtus a bürokráciában.

Remélem tudtam segíteni sok boldogságot

Remélem tudtam segíteni é

2011. márc. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!