Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Szerelem kálváriája?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerelem kálváriája?

Figyelt kérdés
szeretném megosztani veletek a történetemet. elbizonytalanodtam. igen. és ebbe teljesen belebetegedtem.annyira, hogy kórházba kerültem. több hétre. talán mert minden hirtelen jött, talán mert sokat csalódtam azelőtt. nem tudom sajnos. csak azt tudom, hogy ez a fiú a legcsodásabb lény a világon. a legjobb barátom, a társam, az életem. fontosabb mint a saját életem. csak csodálom, mikor alszik, beszélek hozzá. mélyégesen tisztelem és őszintén mondom, meghalnék érte. sosem szerettem így embert.sosem éreztem ilyen őszinte szerelmet senki iránt. családról álmodoztam. Ő nem egy pasi. Ő egy és pótolhatatlan és megismételhetetlen. már boldogan hozzámennék feleségül, de a tehetetlen bűntudat, hogy elbizonytalanodtam annó, nem hagy, nem tudom megbocsájtani magamnak. bárcsak én lennék a hibás. de az érzésekről nem tehet az ember, csak sírva könyörög magyarázatért az égieknek, hogy miért kapta ezt?:( 1 hónap múlva lesz az esküvőnk, Ő ennek ellenére is elvenne. De hogy lehet így becsülettel az oltár elé állni? úgy belebetegedtem ebbe, hogy csak azt érzem, nem érdemlem meg Őt. nélküle az élet nem létezik. akkor mi ez, ha nem őszinte és igaz szerelem?
2010. aug. 4. 08:01
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Nézd, most már mindegy, mikor volt a lánykérés, függetlenül attól, hogy lehet, hogy elszúrtátok azzal, hogy elkapkodtátok. Egy kapcsolatnak vagy egy fejlődési íve, az is baj, ha megáll egy ponton és nem fejlődik tovább, és az is baj, ha nem hagytok időt magatoknak.

Egyetlen kérdés van: akarsz-e a felesége lenni vagy nem. Erre csak egy megfelelő válasz van: igen. Ha nem ez a válszod, ha a mondatod azzal kezdődik, hogy "igen, de...", akkor az nemet jelent.

Még 2 dologra hívnám fel a figyelmedet, nem biztos, hogy igazam van, de mindenképp érdemes elgondolkodnod rajta és magadhoz őszintének lenni. Valóban szereted ezt a fiút? Mert én mint kívülálló, a leírtak alapján (mert ugye nem ismerlek) azt mondanám, ez NEM szerelem. A szerelem, szeretet nem fordít ki önmagadból, nem tesz beteggé. Pont ellenkezőleg: rengeteg erőt ad. (Véleményem szerint reménytelen szerelem sincs, mert ami reménytelen, az nem szerelem, azt csak görcsös vágy és ragaszkodás, amibe többet képzelünk, mint ami benne van.) A vőlegényed nem egy félisten, csak egy férfi. Semmivel nem jobb és nem rosszabb ember, mint te. Ameddig ezt nem látod, és félistenként tiszteled és rajongsz érte, addig az nem igazi szeretet. Az igazi szeretet az, amikor olyannak látod és szereted a párod, amilyen. Véleményem szerint te még nem látod őt, te csak a tökéletességet látod benne.

Az, hogy meghalnál érte, butaság. Ő soha nem kért ilyet tőled, ha meg nem kérte, akkor minek? Az igazi szeretet nem az, hogy úgy szereted a másikat, ahogy neked jó, hanem ahogy NEKI jó. Ha ő nem akarja, hogy meghalj érte, de te ragaszkodsz hozzá (persze képletesen értve), az neki nagyon nem lesz jó. Ugye érted?

A szerelem nagyon nem arról szól, amiket leírtál. 15 évesen még igen. 30 évesen nem.

Még egy dolog: folyamatosan magasztalod a pasast, magadat meg szidod. Mi történt az önbizhalmaddal? Nagyon nagy baj, ha egy kapcsolatban nincs önbizalmad, képtelen leszel az egyensúlyt fenntartani, márpedig ha egy kapcsolat nincs egyensúlyban, nem sok jóra lehet számítani. Egy jó kapcsolat növeli az önbizalmat, nem csökkenti. Aki szeret, az elfogad olyannak, amilyen vagy. Akkor is, ha nem vagy tökéletes. "Rossznak" és bizonytalannak is szeret. Ha te a pasi mellett még rosszabbnak, még silányabbnak érzed magad, és még jobban érzed a tökéletlenségedet, sajnos nem ő az igazi.

És végül: a szeretet megbocsátó. Ha ő meg tudott bocsátani neked (nem mintha lett volna miért), akkor te miért nem bocsátasz meg magadnak? Miért nem szereted magad annyira, hogy meg tudj bocsátani?


Az ön- és társismereteden és önbizalmadon kellene kicsit dolgozni, mielőtt fejest ugrasz egy házasságba. Ha nincs elég önbizalmad, esküvő után azon fogsz pörögni, hogy mi lesz, ha elszúrod és elváltok. Ezt meg nem lehet.

Azt javaslom, olvass ilyen témájú könyveket, de az ezoterikus f*szságokat kerüld, mert csak még mélyebbre löknek.

Feldmár András írásai hasznosak lehetnek. Itt is találsz néhányat az előadások és könyvek között:

[link]


Ha akarsz még beszélgetni, dobj egy privit, hátha tudok segíteni. Én 31 évesen ismertem meg a férjem, most 33 vagyok, májusban volt az esküvőnk.

2010. aug. 4. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
én úgy látom, mi nem fogunk tudni segíteni. semmi olyan nem fogunk tudni írni neked, amitől jobban fogod magad érezni és biztosabbnak a kapcsolatotokat. a lényeg, hogy szereted és ő is téged. én azt javaslom, beszélgess el valakivel erről. legjobb barátnővel, vagy menj pszichológushoz. abban nincsen semmi szégyelnivaló. nyugodtan kiöntheted a szíved, meghallgat, segít. szerintem szükséged van rá. én is jártam régen, pedig nem volt nagy bajom, mégis sokat segített. szóval szerintem keress fel egy dokit. mostanság a családsegítőkben még ingyenes is. ne hagyd, hogy rossz gondolatok és depresszió miatt elveszíts egy olyan embert, akit szeretsz. lehet, hogy ráébredsz arra, hogy nem is szereted igazán, de lehet, hogy rájössz, feleslegesen idegeskedtél. ha szereted és jó vele akkor hajrá, menj hozzá, de előtte látogass meg egy dokit vagy egy legjobb barátot és öntsd ki a szíved. sokszor az is elég, ha valakinek elmondhatod a bajod meghallgat és elmondja a véleményét, mint "külső" személy. de én úgy látom nincs itt semmi baj a szerelemmel, egyszerűen csak megijedtél és félsz. és ha tényleg hajlamos vagy a depresszióra, akkor érthető ez a dolog. menj dokihoz, meglátod "helyreteszi" a szívedet és az érzéseidet....
2010. aug. 4. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2010. aug. 4. 09:05
 24/32 anonim ***** válasza:
Te már NEM SZERTED ezt a fiút, de nem mered bevallani sem neki, sem pedig magadnak. Hogy miért nem? Talán az előző csalódások miatt, talán felelősség miatt, talán más miatt. Egy biztos: NEM SZERETED, ezért vagy bizonytalan és gyötörnek kétségek. Ez NEM esküvő előtti pánik, ez több annál. Ne legyen esküvő, de barátok maradhattok. Várj arra a fiúra, akivel önként és dalolva állsz az oltár elé, nem gyötörnek kétségek, szabadnak érzed a döntésedet és csak a boldogság, a közös jövő lebeg a szemed előtt.
2010. aug. 4. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
Volt már, hogy nem szerettem fiút, de az nem ilyen volt. Azt sajnáltam, de biztos voltam benne, hogy vele nem. de nála mást érzek.
2010. aug. 4. 09:56
 26/32 anonim ***** válasza:
ez egyáltalán nem baj.mindenki kételkedik a házasság elött..Belegondolsz hogy most még szereted,ugy érzed nincs értelme semminek ha nem vagy vele..de mi lesz pl 10-15 év mulva?? mi van ha akkor már semmit sem fogsz érezni?? ez mindenkinek átfut az agyán,hogy egy életre elkötelezni magad, pedig lehet hogy pár év mulva már töredékét se érzed annak amit most. Ezért ne legyen bűntudatod mindenki kételkedik egy kicsit:férfiak és nők is.
2010. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
az életünket mi alakítjuk. egyszerűen érzem belül, hogy Ő az... és lehet, h elbizonytalanodtam, lehet, hogy a depresszióm miatt, körülmények is vannak, azokat itt nem lehet leírni. De mindig hiányzik nekem. öröm átölelni, és ha még igaza is lehet itt pár embernek, hogy meginogtam, akkor sem adom fel. mert ha ilyen érzések vannak, azokat nem szabad veszni hagyni. kapcsolatért tenni kell. igen, sok a szürke hétköznap, a pénztelenség, a monotonitás, de amint elmegyünk vhová vagy van időnk egymásra, minden a helyére áll. csodás emlékeink vannak. én harcolok egy kapcsolatért. nem hagyom veszni.
2010. aug. 4. 10:07
 28/32 anonim ***** válasza:
Nem akarok sértő lenni, de ez nekem inkább mániának tűnik, mint szerelemnek.
2010. aug. 4. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 A kérdező kommentje:
Te már NEM SZERTED ezt a fiút, de nem mered bevallani sem neki, sem pedig magadnak. Hogy miért nem? Talán az előző csalódások miatt, talán felelősség miatt, talán más miatt. Egy biztos: NEM SZERETED, ezért vagy bizonytalan és gyötörnek kétségek. Ez NEM esküvő előtti pánik, ez több annál. Ne legyen esküvő, de barátok maradhattok. Várj arra a fiúra, akivel önként és dalolva állsz az oltár elé, nem gyötörnek kétségek, szabadnak érzed a döntésedet és csak a boldogság, a közös jövő lebeg a szemed előtt. nagyon szeretnék neked írni privátot, ez megoldható? vagy írhatsz te is nekem, ha jól tudom
2010. aug. 4. 12:42
 30/32 anonim ***** válasza:
Te nem szereted,hanem szerelmes vagy belé.A kapcsolat elején levő rózsaszín felhő borítja a szívedet,viszont az agyadról már kezd felszállni.Így te is kezded sejteni,hogy ez a rajongás el fog múlni,csak idő kérdése.És most nem tudod eldönteni hogy a szívedre vagy az eszedre halgass-e.
2010. aug. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!