Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Miért ilyen fura ez?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért ilyen fura ez?

Figyelt kérdés
A párommal már beszélgettünk az esküvőről de még nem aktuális.Ő nagyon szeretne templomit de én nem.Az okom erre hogy nem vagyok megkeresztelve és nem járok templomba.Hiszek istenben de nem mondanám magam kimondottan vallásosnak.Csak azért nem szeretnék templomit mert szinte mindenkinek van,meg az olyan szép stb.Édesanyámnak mondtam hogy én nem szeretnék ő szinte erőltetni próbálja,mert szerinte az milyen szép.
2010. júl. 17. 22:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
58%
Nagyon tisztellek kerdezo. En egy vallasos ember vagyok es ugy gondolom, hogy nagyon korrekt vagy! Barcsak mindenki ilyen lenne. Nem azert kell templomi eskuvo, mert szep. Undorito, alszent felfogas. Egyebkent ha erdekel az Egyhaz allaspontja errol, megosztom: halalos bun, aki ilyen okbol vesz magahoz szentseget (a hazassag egy szentseg). Ha nem gyonja meg valaki ezt, akkor egybol a karhozatra jut. Vilagi szemmel nezve sem latom ennek ertelmet...a te eskuvod, ne mas dontson rola.
2010. júl. 17. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
65%

Szerintem jó a hozzáláásod, én sem szeretnék majd, pont ilye okból, viszont ha a páromnak fotnos lenne, megtenném. Elvégre, ha neki mindegy, ő meg szeretné, akkor szerntem megéri :)


off:

előző, akkor örökös kénköves pokol jár egy nemhívőnek a templomi esküvőért? :D

isten mintha hajlamos lenne dolgoakt túlreagálni x)

2010. júl. 17. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
65%

én nem tartom magam túlságosan vallásosnak, de szeretnék templomi esküvőt, mert szerintem "úgy kerek" az egész.

De ha te nem akarsz, akkor ne hagyd, hogy eröltessék. persze kompromisszumot lehet kötni, mert azért az se lehet, hogy te nem akarod, a párod igen, és mégis úgy lesz minden, amit te akarsz.

2010. júl. 17. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Csatlakozom az előttem szólóhoz. A templomi esküvőnek nem az a funkciója, hogy jaj, milyen szép, hanem az egy szerződés köztetek, és a Római Katolikus Egyház között. (Miként a keresztség is az.) Márpedig úgy szerződni, hogy valaki (1) azt sem tudja, mit "ír alá", (2) nem szándékozik betartani egyes részeit (pl. a leendő gyerek(ek) katolikus hitre nevelése), hát finoman szólva is tisztességtelen dolog. Szóval minden tiszteletem a tiéd, kedves kérdező, hogy nem mész bele látatlanban ilyenekbe. Javaslom, hogy járj utána a templomi házasságkötésnek (azaz a házasság szentségének). (Legegyszerűbb egy pappal elbeszélgetni erről, a papok szemtől szembe többnyire meglepően normálisak.)
2010. júl. 17. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Egyértelműen meg kell beszélnünk még.Örülök,hogy nem csak én gondolkozok így:)
2010. júl. 17. 23:08
 6/13 anonim ***** válasza:
51%
En csak leirtam az Egyhaz allaspontjat. Nem en talaltam ki...egyebkent en jogosnak tartom, hogy aki nincs megkeresztelkedve es nem kivan Isten gyermeke lenni, az ne csinaljon paradet a templomban, mert az lesz az elso es utolso alkalom, hogy oda megy es nem erdekli az egesz, csak a latszatert van az egesz. Kicsit sem kepmutatas es rohejes! Aztan majd ha lesz baba, anyukad biztos, meg akarja kereszteltetni - azt is persze csak a felhajtas miatt. Szanalmas! Attol az is sokkal jobb, ha nincs megkeresztelve, aztan majd ha felno, eldonti, hogy akarja-e. De anyukad is milyen...nem az o eskuvoje es raderolteti, amit o akar. Ennek aztan sok ertelme van!
2010. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
O'ppardon, pont az előttem szólóhoz kevéssé. Egy házasságnak nem látszatra kell kereknek lenni, hanem lélekben.
2010. júl. 17. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
50%
Szia! Nekem és a páromnak csak polgári esküvőnk volt. Én vallásos vagyok, de ő nem, így nem akartam templomit, mert szerintem az úgy szép, ha egy pár mindkét tagja vallásos és hisz ebben az egészben. A sógornőmék tartottak templomit is, de csak azért, mert az milyen szép, meg hogy szerepelhessen. Az esküvő előtt keresztelkedett meg, meg elmentek néhányszor misére is, amit végig vihogtak, undorítóak voltak! Aztán persze az esküvő óta be se tették a lábukat a templomba. Szóval ilyen is van. Egyetértek veled, hogy nem akarsz templomit, próbálj meg beszélni a pároddal, meg anyukáddal, szerintem meg fogják érteni.
2010. júl. 17. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 nándi18 ***** válasza:

Szia!

Igazából nagyon nem tudok újat mondani, nagyon üzeneteket kaptál! "Fura" hogy a taplók, és alpáriak házasság témakörhöz nem írnak, sőt, szerintem meg sem nézik...

Nézd, én még lehet,hogy fiatal vagyok és nem tudok nagy tapasztalatokkal előrukkolni, de annyit mindenképpen tudok, hogy a házasság egy nagy döntés, és mindent meg kell tenni, hogy gyönyörű legyen (hogy ne legyen szükség még egyre).:)

Biztos vagyok benne, hogy menni fog, hiszen ha már eljutottatok ehhez a nagy döntéshez akkor nem zavarhat be semmi!

És ha más oldalról próbáljuk megvilágítani; gyönyörű lesz hiszen nagyon szereted azt, aki melletted áll!

Boldog házasodást, és boldog házasságot kívánok Nektek!

2010. júl. 18. 04:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálunk is hasonló volt a helyzet, a párom vallásos, én nem.

Ő szeretett volna templomit, én nem .

A családja nagyon szerette volna ha templomi is van, az én családom nagyon nem.

Végülis a párommal megbeszéltük, hogy nem lesz templomi, mert én nem akartam csak azért keresztelkedni, stb. Ráadásul hamis lett volna az egész.

És közös erővel meggyőztük a családját, hogy nem és kész. Ez a mi esküvőnk, mi fogjuk eldönteni mi lesz, és hogy lesz. Mondtuk, ha nem tetszik nem kötelező megjelenni.

Megértették, és egy rövid, de bensőséges ( őszinte ) polgári esküvő után eltöltöttünk egy szép estét a családunkkal és a barátainkkal.

Remélem meg tudjátok majd beszélni, mikor aktuális lesz. :)

2010. júl. 18. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!