Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Nem fura, hogy olyan emberek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Nem fura, hogy olyan emberek hívnak meg esküvőre akit nem is ismersz?

Figyelt kérdés

A párom ma kapott egy meghívót egy esküvőre, amelyen sem a menyasszonyt, sem a vőlegényt nem ismeri, az ők szülei voltak első unokatestvérek, de kb. 15 éve nem is találkoztak...

Nem tudom más hogy van vele, de én ilyen ismeretlen ismerősöket nem szívesen hívnék meg...nem is értem minek...

Sz.r annak akit meghívnak mert pénzbe kerül, nem kevésbe, és szerintem annak se valami vagány aki meghívott, hogy csomó "idegen" van a saját esküvődön...én nem értem mi a pláne ebben...

Most kezdik, hogy ki kéne alakítani a kapcsolatot...így esküvő előtt egy hónappal...hol voltak 15 évig?


2011. ápr. 10. 21:04
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Meghívót?

Értesítést lehet így is küldeni az esküvőről, de meghívót nem szokás. Akkora nagy esküvőt tartani, amin a közeli rokonokon kívül minden távoli ismerős és rokon és megjelenik, nagyon sok pénzbe kerül..

2011. ápr. 10. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Hát ez elég érdekes, nekem is voltak "idegenek" az esküvőn, de max. olyanok akik anyukámékkal nagyon jóba voltak, egyébként egyetértek veled, szerintem max. távíratot küldenék.
2011. ápr. 10. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Mert ma "ciki" szerény esküvőt tartani. Akkor is nagy lakodalmat,álomesküvőt akarnak,ha nincs rá pénzük.

Nem régen olvastam itt egy ifjú asszony kérdését,hogy honnan vegyen sürgősen 200.000.- Ft-ot?

Nagy lakodalmat tartottak,és ennyivel még tartoznak az étteremnek. Arra számítottak,hogy a lakodalom költségeit megkapják a részvevőktől ajándékba. De ennyivel kevesebb jött be,mint amibe a lakodalom került.

Talán a férjed rokonainál is erre számítanak.

2011. ápr. 10. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Nem a férjem még, "csak" a párom évek óta, mondjuk jelenleg ez nem számít a téma szempontjából...

De engem kiakaszt az ilyen...ez máér milyen rokonság...nekem nincs bajom a nagy esküvőkkel, de a ember nyújtózzon addig ameddig ér a takarója, s bár az esküvőre hívjon olyan embereket akit ismer...:-S

2011. ápr. 10. 21:36
 5/11 anonim ***** válasza:

Én hallottam már olyat is, hogy az apának valamikor köze volt egy csávóhoz (valami konferencia kapcsán találkoztak), de többet nem is hallottak egymásról.Pár évvel később a csávó Amerikából eljött Magyarországra esküdni, találkozott az "ismerősével", és felkérte a 12 éves lányát, hogy legyen a koszorúslányuk :S

Szóval érdekes dolgok vannak, de én csak a saját helyzetemből kiindulva gondolok arra, hogy talán tényleg fel akarják venni a kapcsolatot, csak nem találtak rá jobb alkalmat.

2011. ápr. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
azért annyi jó van benne, hogy gondolt rátok 15 év után és ők nem felejtettek el nem úgy mint talán ti! :D na jó most nagyon a másik oldalra álltam de a véleményeden egy szinten vagyok, én még olyat se hívnék meg aki ilyen kisebb haveri szinten van mondjuk munkatársat.. lehet h nagy bunkóság lenne, de hát hol van közöm hozzá igaz kicsit különc is vagyok de ez a véleményem..
2011. ápr. 10. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
65%

Az én esküvőmön is csak olyanok lesznek, akiket ismerek és szeretek. Azok a rokonok, akik nem lesznek ott, annyit sem tudnak rólam, hogy házasodni készülök..:)

Szerintem ilyen nagy esküvőknél egyrészt a flanc miatt hívnak meg boldog-boldogtalant, hogy aztán dicsekedhessenek vele, hányan voltak az esküvőn, másrészt az ajándék és pénz miatt. Hiszen a hagyomány szerint illik megdobni egy vaskos köteggel az ifjú párt.. (Hát az én esküvőmön ilyen nem lesz, nem azért tartom, hogy összekolduljam a lakásravalót az ismerősöktől)

2011. ápr. 10. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Hát ez a szokás nagy lagziknál,hogy meghívják toronyát-boronyát a rokonságból!Nálunk is volt ilyen,és nem mentem....mert pl a párt nem is ismertem!
2011. ápr. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk, ha a szüleik első unokatestvérek, akkor lehet azok ragaszkodnak hozzá, hogy tessék meghívni. Vagy ők is voltak az ő részükről esküvőben és tartják a szokást, hogy visszahívják azokat, akik őket hívták. Ha meg a szülei közeli rokonok, akkor lehet úgy vannak vele, hogy bazki most akkor mondjam, hogy a gyereked meg nem jöhet, hiába rokon? Én is meghívom nagyanyám testvérének a gyerekeit is, mert kiskoromban folyton együtt nyaraltunk, én is voltam annak a családnak az esküvőiben, és amúgy is nagy családunk van szétszórva az országban, nálunk a temetések meg az esküvők azok az alkalmak, mikor összejövünk. Például mikor haláleset volt a családban, attól függetlenül, hogy évek óta nem láttuk egymást sok ült fel a vonatra, és utazott 6órát, csak azért, hogy letegye a koszorúját ő is. Sok családban nem furcsa, hogy leginkább ilyen alkalmakkor jönnek össze.


Azt te meg nem tudhatod, hogy mekkora a takarójuk.

2011. ápr. 11. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Amúgy meg lehet úgy van vele, hogy max nem mégy el, de inkább mint bunkó legyen, hogy az ugyanolyan rokonsági fokban lévőket meg meghívja, vagy az anyjáékat meghívja titeket meg le se szarnak.
2011. ápr. 11. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!