Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak nálunk szokás a nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nálunk szokás a nagy lakodalom?

Figyelt kérdés

Nálunk egy lakodalom 250-300 főnél kezdődik,és már a lagzi előtti 2 napon összegyűlik a család ahol segítenek a díszítésben,előkészületekben.

Itt olvasom,hogy majdnem mindenkinek 100on aluli esküvője van,és nekem ez olyan furcsa,hiszen nálunk 100on aluli esküvő csak akkor van,ha nagyon-nagyon szegények kellnek egybe.


2010. júl. 12. 11:27
1 2 3 4 5
 41/45 anonim ***** válasza:
69%

ma 09:05ös...nem ámítás,igenis van hogy 100 főnél többen is tudnak egyszerre örülni,mulatni,ünnepelni...példát is tudok mondani rá: bő 8 éve volt az egyik apám utáni unokatesóm lakodalma,szabolcs megyében..több mint300! fő vett részt rajta...fele rokonság a menyasszonyá,másik fele a vőlegényé volt kb...akiket esetleg nem a rokoni szálak miatt hívták meg,azok a barátok,jó viszonyban lévő munkatársak,illetve az utcabeli szomszédok,mert ez náluk úgy szokás,hogy meghívják a szomszédokat is..szerintem ezzel nincs is semmi baj...namármost,a menyasszony volt az én rokonom....és nem éreztük azt hogy a vőlegény rokonai idegenek,nem volt feszült hangulat,a két rkonság összebarátkozott egymással,együtt táncoltak,mulattak...soha olyan jó lagziban nem voltam még,mint akkor...a szabolcsiak nagyon tudnak mulatni...:)

nagyszerű,kultúrált hangulat volt,mindenki örült az ifjú házasoknak...nem voltak milliomosok a menya szülei(mamám tesoja és annak felesége) DE rászántak X összeget a lányuk lakodalmára,ahogy a fiuknak a lakodalmárais rászánták volna,csakhogy a fiu kikérte a pénzt,kocsit vett...de ez már más sztori...

a lényeg hogy fleg vidéken,falukban nincs az a feszengés összetartanak az emberek...

2010. júl. 18. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 42/45 anonim ***** válasza:
50%

Na gyerekek, ez durva, a kérdésre eddig alig pár ember válaszolt. Én Budapesti vagyok, itt nem nagyon szokás nagy esküvő, egyrészt itt költségesebb, másrészt nincs is akkora helyválaszték.

de hagy mondjak el valamit: öcsémék esküvőjén voltunk 27-en összesen, azt hiszem, nem volt flancolás, viszont jól éreztük magunkat, bár nem nagyon ismertük a másik oldalt. sajnos elég gyorsan lett összeütve.

két barátnőm esküvőjén voltam egy év eltéréssel, mindkettő budapest környéki településen, 80-100 fő között mozgott a vendégsereg. egy csomó ember nem ismerte a másikat. voltam falusi lagziban is, tényleg jók tudnak lenni, de lássuk be, csak azért mert szokás, felesleges, 250-300 emberről beszélünk minimum, nem hiszem, hogy az ifjú pár szóba elegyedik mindenkivel, aki nem igazán közeli ismerős, az csak a buli kedvéért megy, sokan csak odacsapódnak. Ne értse félre senki, nem vagyok anyagias, csak amennyire kell, de azért készülnek sokan napokig, meg szülők roppanak bele anyagilag a lagziba, csak hogy néhány bulizni vágyót megetessenek?

nálunk is lesz lagzi, remélem, az én részemről 14 fő az alap, max 20, a pároméról kicsit több, mivel több a rokon, de szerintem max 70 fő. vidéken lenne, de pl mi a volt zenekaros társakat sem hívnánk meg, minek? évek óta nem beszéltek, akkor mi értelme, csak hogy nőjön a létszám???

nem ellenzem, aki megteheti, tegye meg, de aki hitelt vesz fel rá, meg is érdemli.

2010. szept. 27. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 43/45 anonim ***** válasza:
előttem szólónak: igazad van, ha tényleg ismerik mind a 300 embert. de van aki, a 90. szomszédot is meghívják, mert egyszer összetalálkoznak a boltban, vagy köszönnek egymásnak az utcán. én ezt tartom egy kicsit soknak.
2010. szept. 27. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 44/45 Trabantosnéni válasza:
23%
Szia ne haragudj! De sztem nem mindenkinek vannak milliói rá... Mi megtehetnénk, de csak 150 főt hívunk.
2011. febr. 18. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 45/45 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam ezt. Én csak annyit mondtam, hogy nálunk ez a szokás.
2011. febr. 18. 14:34
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!