Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak nálunk szokás a nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nálunk szokás a nagy lakodalom?

Figyelt kérdés

Nálunk egy lakodalom 250-300 főnél kezdődik,és már a lagzi előtti 2 napon összegyűlik a család ahol segítenek a díszítésben,előkészületekben.

Itt olvasom,hogy majdnem mindenkinek 100on aluli esküvője van,és nekem ez olyan furcsa,hiszen nálunk 100on aluli esküvő csak akkor van,ha nagyon-nagyon szegények kellnek egybe.


2010. júl. 12. 11:27
1 2 3 4 5
 11/45 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk is kb. 80-90 ember lesz. annyi a rokonság és egy-két barát. Meghívhatnám az összes rokont is, de minek, ha amúgy nem is tartom velük a kapcsolatot.

70 ember is tud jó hangulatban mulatni és 300 is tud gubbasztani.

Egy ésszel gondolkozó pár pedig nem a lakodalomra költ milliókat, hogy utána meg szívhassa a fogát, hogy vissza kell fizetni....

2010. júl. 12. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/45 A kérdező kommentje:
Nálunk szokás az,hogy 100on aluli vendégsereg csak a nagyon szegényeknek van.tudom,hogy máshol nem.nem kéne kifordítani a szavaimat.
2010. júl. 12. 12:05
 13/45 A kérdező kommentje:

nem vagyok cigány.sőt irtanám őket.egy alföldi faluban lakok.

egy szóval nem írtam azt,hogy ciki ha 100on alul vannak a vendégek,csak furcsálom h csak nálunk elterjedt a nagy lakodalom.ezért kérdeztem h csak nálunk szokás-e.

2010. júl. 12. 12:08
 14/45 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes meglátás az, hogy ha valaki 100 fős lagzit csinál az szegény. Nem hiszem, hogy a létszám mondaná meg hogy mennyibe is kerül egy esküvő. Esküvőszervező tud 100 fős lagzit 2millióból kivitelezni. Vidéken 250 fős lagzi kb 1,5-2 millió. Nem mindegy, hogy mi szerepel az étlapon, mennyibe került a ruha stb.

Összefoglalva létszám nem fogja tükrözni a minőséget. Egy anyakönyvvezető. :)

2010. júl. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/45 anonim ***** válasza:
100%
hol is laksz pontosan?
2010. júl. 12. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/45 A kérdező kommentje:

még mindig hangsúlyozom,hogy az én lakhelyemen van az,hogy a 100on aluliak szegények.

de mi lenne ha a a kérdésemre válaszolnátok?!

2010. júl. 12. 12:16
 17/45 A kérdező kommentje:
és még mindig egy alföldi faluban lakok.
2010. júl. 12. 12:17
 18/45 anonim ***** válasza:
63%
NEM,NEMCSAK NÁLATOK SZOKÁS A NAGY LAKODALOM.ELŐFORDUL MÁSHOL IS!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!-válaszoltam.
2010. júl. 12. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/45 anonim ***** válasza:
88%

az a baj, hogy te így gondolod, de így gondolja a szomszédod, az egész falu, a szomszéd falu. Jár a szóbeszéd. És ha valaki nem tart nagy lakodalmat akkor az valahogy megszólják. Ezért inkább erőn felül vállalnak az emberek. A legritkább az az eset, amikor az ifjú pár állja a számlát. A legtöbbször a két-két szülő fizeti.

Még akkor is, ha el kell adni ezt azt, hitelt kell felvenni. De az ő lányuknak, fiúknak bizony csak azért is nagyobb lesz. Vajon a házasulandó felek ebbe belegondolnak? Én biztos nem tenném ki ilyennek a szüleimet.

Egyébként az Alföld illetve az alföldi megyék nem is gazdagok. Konkrétan Csongrád -megye az egyik legszegényebb térség.

2010. júl. 12. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/45 anonim ***** válasza:
84%
Az első lagzim egy alföldi faluban volt, 350 fővel..ott igenis ez a szokás..exanyós megmondta alább nem adják..gondoltam csinálja ha van rá pénze mert én megmondtam csak az én részemet állom azaz 30 embert..megetettünk és itattunk annyi embert, összetáncoltam jó sok pénzt aztán meg hét év után szépen elváltunk..volt értelme?? Nem..de jó volt:) most lesz a második esküvőm kb harmincan lesznek..meghitt lesz és flanc nélküli:) remélem ez is jó lesz..ez nem vidéki lesz..de tudom ott mi a szokás és mi tiszteletben tartottuk anyós akaratát..nagy lagzi és kész..most nagyvárosban lesz és itt nem úgy megy mint ott..ott mindenki vitt valamit..hozták ajándékba a tyúkokat, együtt kopasztották meg a falusi asszonyok, minden vendég sütött..stb..mi meg nem fogunk hitelt felvenni azért, hogy legyen egy puccos napunk:) lehet megint elvált leszek és akkor nyögjem a hitelt?:)
2010. júl. 12. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!