Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Esküvő » Csak nálunk szokás a nagy...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Csak nálunk szokás a nagy lakodalom?

Figyelt kérdés

Nálunk egy lakodalom 250-300 főnél kezdődik,és már a lagzi előtti 2 napon összegyűlik a család ahol segítenek a díszítésben,előkészületekben.

Itt olvasom,hogy majdnem mindenkinek 100on aluli esküvője van,és nekem ez olyan furcsa,hiszen nálunk 100on aluli esküvő csak akkor van,ha nagyon-nagyon szegények kellnek egybe.


2010. júl. 12. 11:27
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
67%
Ó, a falusi képmutatás és nagyzolás-verseny :D... soha nem feledem, pedig már jó régóta leléptem onnan. Aztán a falusiak csak sírnak-rínak, hogy szegínyek, meg nincs pénzük semmire... na vajon miért?... talán mert normális embernek fontosabb gondja is van, mint hogy lefőzze a szomszédját. AMúgy többszáz fős esküvők nem csak nálatok vannak, az egész ország összes falujában elterjedt szokás a nagyzolás, a képmutatás és a rongyrázás.
2010. júl. 12. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 Nikolll24 válasza:
14%

Jolvan már !!!! Mit kell ugy felfujni??

Csajszikám minnél nagyobb annál jobb!! Akinek megcsak 100 főnél sikerül megállni ez van!+ Nálunk 2 napos volt az esküvő, ettünk, ittunk, mi a kajára meg a bulira költöttünk, NEM PEDIG A JÁTÉKRA, máshol az a szokás!

Szóval jo mulatást és ha teheted minnél több embert hivj össze, hagy irigykedjenek!!

2010. júl. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
39%

"NEM PEDIG A JÁTÉKRA"

A játék alatt mire gondolsz? A játékgépezésre? Istenem, hihetetlen, hogy eggyesek azt gondolják, hogy ha van egy kis fölös pénzük, akkor az azért van, hogy elköltsék..

Ezért van annyi eladósodott ember.Félre kell tudni tenni a pénzt, főleg a mai világban.

Jól van, irigykedem a 400 fős lagzira, nyilván nagyon nagy mulatság lehet.

2010. júl. 12. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

Minél nagyobb város, annál többen tartanak drágább esküvőt - el lehet 50 főre is költeni 1-2 mlliót, simán.

De van, aki hagyományos lakodalmat tart, mégis kevesebben vannak. Pl. tavaly voltunk nyoszolyólányok eg yesküvőn. A menyasszonyt anyukája és mamája nevelte, de a mamam meghalt. Az apját egyszer látta az életben, unokatestvérei sincsen, csak egy.A rokonok 400 km-re laknak, néhány idős nagynéni-nagybácsi. Őket meghívták, foglaltak nekik szállodai szobát. A vőlegény ide való, egy testvére van,annak a barátja keresztanyja, nagynéni. Más nincs is, az édesapját úgy fogadták örökbe. Meghívtak még pár barátot, kb. 50-60 fő, de abban is táncképes mondjuk volt 12, a többi öregecske, sántácska...

Nem volt olcsó így sem, szállodával, utaztatással, elég előkelő étteremmel, de egyszerűen nem volt töb rokon. Barátból meg csak a közelieket akarták.

Erre (Győr) 8 főstől az 500 fősig minden divat, de tavaly alányom volt 800 fős lakziban is.

Arra (Békéscsaba) szerintem 100 fő a középosztálybeli, aki meg kevésbé engedheti meg magának, az elsuhan a két tanúval, aláír és slusz-passz. + ebéd.

2010. júl. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
74%

Érdekes, hogy a váalszolók nagy része a helyett hogy válasz adot volna, kiakadt. Ezek szerint, lehet, hoyg mást szeretnének, mint amit tartanak, vagy nem tudom. Félreértették?


Ha én jól értem, a kérdés az, hogy írd le, milyen tájon laksz, és ott hány fős lakzi a szokás!


Én Győrben élek, én írtam előbb. Itt telje s aváltozatosság. Egyszerűen nincs tipikus lakzi. Talán a sok betelepült miatt is, meg hogy van nagyvárosi jellege is, meg hagyományos vidéki jellege is.

Vagyis Győrben a 4 fős ebédtől a 800 fős sátoros ünnepig (felszálló lepkékkel, hintóval) minden megtalálható, teljes szórással.Nem tudom a környékbeli falvakban mi a szokás, amúgy nem vagyok idevalósi.

2010. júl. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim válasza:
81%

"nálunk 100on aluli esküvő csak akkor van,ha nagyon-nagyon szegények kellnek egybe."


Ez butaság. Van, akinek nincsen annyi rokona, vagy épp nem akarja a harmadfokú unokatestvérének a lányának a szomszédjának a barátnőjét is meghívni. Ezzel amúgy nem akartam senkit sem megsérteni, de tény, hogy az ilyen 500 fős lakodalomban sok az ismeretlen (a legtöbb vendég számára)...

2010. júl. 12. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim ***** válasza:
Nem csak nálad van hatalmas esküvő, hanem máshol is. Bár nem a mennyiség hanem a minőség számít. Azért nem mindegy, hogy hol van az esküvő, milyen ruhában vagy, mit esznek a vendégek. Egyik ismerősöm külföldre szervezte meg az esküvőt, a vendégeket ott szállásolta el. Az esküvő rettenet sokba került, szóval még gyűjtened kell pár embert, hogy árban 'megelőzd' a barátném.
2010. júl. 12. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 anonim ***** válasza:
69%

Egyesek itt nagyon lenézik a falusiakat, én is az vagyok bár egy nagyobb faluban (több ezer fő) és nincs az a pénzt amiért városba költöznék, mindenki ismer mindenkit, mindenki köszön mindenkinek stb... Igen fontos nekem is a nagy lagzi, hogy még egy jó darabig azt emlegessék a rokonok, mifelénk a 100-120 fő a szokás (60-nál több rokont nem is tudnék összeszedni, de mindegyikkel jóba vagyunk, tartjuk a kapcsolatot, főleg a nagyszüleim), nagyon szeretnék végigvonulni a Fő utcán, miközben az kalácsot osztanak a bámészkodóknak, a zenekar a falunk népzenéjét játssza, az Ormánságban például nem ritka a 300-500 fős lagzik sem, ott az a szokás, nem kéne őket lenézni, nem feltétlenül kerül többe, nem szokás falusi lagzit kastélyba tartani, tűzijátékozni, pillangót és galambot röptetni, extra sznoboknak való 100ezres torta, legalábbis nekem, nem szoktak félmilliós ruhát bérelni, nincs extra díszítés, székszoknya, flancolás, a kaja sem 5 csillagos szállodából való, hanem van helyette töltött káposzta amit a rökonok főznek, jó a szomszéd néni menyasszonyi tortája is, a falu műv. háza, vagy sátor az udvarba, a ajándék és szakácstánc pillangók helyett, sörpadok fehér abrosszal és néhány váza virág, stb., egy 50 fős városi sznob lagzira többet kell költeni, mint egy 200 fős falusira, ezt garantálom.

Nekem az a lagzi, amikor van hagyományos vőfély (nem netes szöveggel), zenekar, kikérés és búcsúztatós, hogy még a násznép is sírva fakad, vonulás az utcán, hajnalig tartó mulatozás, már napokkal előtte készülődés főzés, közelébe se ér a kocsiból ki-be, hiper elegáns, merev lakodalom.

2010. júl. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/45 anonim ***** válasza:
76%
Ha nekünk lenne lagzi, akkor kb 20-an lennénk és lehet ezzel is sokat mondtam. :D Nincs sok ismerősünk, barátunk, rokonunk, anyagilag majd kiderül mi lesz, addig sok munka vár ránk.
2010. júl. 12. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim ***** válasza:
68%

Kiábrándító, de a vendégek kb. felét "nagyon-nagyon" NEM érdekli az egész forgatag. Elvannak magukban, politizálnak, beájulnak stb.

Ez igaz 100 emberre is pláne 250-re.


Minél többen vannak, annál több a fele, tehát annál többet nem érdekel az egész......

2010. júl. 12. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!