Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 18-20 évesen korainak számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18-20 évesen korainak számít egy eljegyzés? 1-2 év járás után.

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 21:58
1 2 3 4 5
 31/45 anonim válasza:
74%

Szia!


Nem tudom,hogy ti mennyire szeretitek egymást de attól is függ a dolog.Mert gondolj bele,ez egy életre szóló kötelék.De ha tényleg úgy érzitek hogy nagyon erős a kapcsolat skkor szerintem miért ne?Mert igaz hogy sokan azt írják hogy igen de a kor nem számít szerintem hamár tényleg komolyan és felnőttéválásra készen áltok akkor vágjatok bele!


Remélem tudtam segteni!


Sok boldogságot ha úgy döntötök!

2010. jún. 19. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/45 anonim válasza:
83%

hát nem is tudom ha sok a vita akkor tuti korai..

ha minden tökéletes mindig akkor belemehetsz..

Bár ha tényleg szeretitek egymást akkor ráértek még!!!!

2010. jún. 19. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/45 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező!

Ezt csak Te tudod eldönteni. Nekem jók a tapasztalataim, ezért megosztom Veled. Sok negatív vélemény miatt nem kell, hogy elmenjen a kedved a dologtól.


Én 18 évesen ismertem meg a párom. Másfél évvel idősebb nálam. Csetes szerelem volt: még csak fényképen látott, mikor először mondta, hogy szeret, és egy hónapja sem jártunk, amikor biztosan tudta, hogy el fog venni. 20 voltam, amikor eljegyeztük egymást, leginkább azért, hogy legyen egy alkalom, ahol összehozhatjuk a szüleinket. Most 24 vagyok, és jövő hónapban lesz az esküvőnk. Hivatalosan 2 hete élünk együtt, de a hat év során teljesen kiismertük egymást.

Kezdettől fogva úgy terveztük, hogy azon a nyáron házasodunk, amikor megkapom a diplomám, mert így az egyetem alatt még a szüleimmel élhettem, és nem kellett a tanulás mellett a háztartással foglalkoznom.

Mindketten családcentrikusak vagyunk, és képesnek érezzük magunkat arra, hogy a szüleinkhez hasonlóan boldog, hosszú házasságban éljünk. Most épp munkát keresek, de pár éven belül szeretnénk gyereket.



Most is ugyanúgy, mint 100 évvel ezelőtt vannak jól és rosszul sikerült házasságok, párkapcsolatok. Felelőtlen döntést nem szabad hozni, de nem lehet mindenhez pesszimistán hozzáállni. Bízni pedig nem csak a párodban kell, hanem saját magadban is. Hogy te igenis képes vagy arra, hogy boldog legyél. Csak mert sok a negatív tapasztalat, még nem jelenti azt, hogy neked nem sikerülhet. A legfontosabb, hogy közös céljaitok, álmaitok, terveitek legyenek, és hogy mindketten szilárdan valljátok, hogy a problémák közös erővel megoldhatók, csak akarni kell.


És ahogy néhány előttem szóló is mondta: az eljegyzés még nem házasság. Csak egy jó kezdet. Csak a korotok miatt szerintem nem érdemes habozni.

2010. jún. 19. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/45 anonim ***** válasza:
50%
Nem korai, saját tapasztaltok alapján mondom, de ez nem mindenkinél van így, nektek kell tudni, bár az már régen rossz, ha ennyire bizonytalan vagy a dologban, hogy itt kérdezgeted....
2010. jún. 20. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/45 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem birzasztó korai. ha jó is lesz a házasságotok, akkor is számtalanszor eszedbe fog jutni az, hogy mi maradt ki az életedből...nyílván ez most hülyén hagzik, hisz szereted őt és csak azért, hogy kiéld magad, nem hagyod ott, ha szereted. De ha annyira jó döntésnek tartanád az összeköltözést, eljegyzést, akkor nem kérdeznél meg róla más embereket, szerintem.

nekem korai, meg fogod sok év múlva bánni, de ne így legyen!

2010. jún. 20. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/45 anonim ***** válasza:
100%

o9:53


hülyeség ez a kiélés dolog...kinek mi az "élet"...

Rengeteg ismerősöm van aki fiatalon házasodott és nagyon boldog és nem bánt meg semmit...szóval ez kapcsolatfüggő...

nyilván azért az sem mindegy hogy 18 vagy 2o éves vagy...

2010. jún. 20. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/45 A kérdező kommentje:

Nem azért tettem fel a kérdést, mert bizonytalan vagyok, hanem mert kíváncsi voltam a "közvéleményre". :)

BIZTOS VAGYOK BENNE, hogy hozzámegyek. Habozásról szó sincs. Köszönöm az összes válaszoló kommentjét. :)


Ezzel a kiélés dologgal nem értek egyet. Világéletemben inkább csendes típus voltam, szűk társasággal szoktam "bulizni", nem szeretem a zajos, alkoholmámoros helyeket vagy a pörgést.

Nem is tudom elképzelni, mit kéne kiélnem. A páromon kívül nem vágyok más férfira, a bulizást, mint előbb említettem, nem igazán szeretem (+alkoholundorom is van, és manapság a bulikat egy bizonyos pont után sajnos csak részegen lehet élvezni, mikor már mindenki más is az).


Talán később rájövök, mire gondoltatok, talán nem.

^^

2010. jún. 20. 23:04
 38/45 anonim ***** válasza:
100%

A boldogságot akkor kell megragadni, amikor jön!Ha most találtad meg azt, akihez mindenképp hozzámennél, akkor most lépj! Az idő múlásával az ember nemcsak "érik", de gyöpösödik is, egyre nehezebben alkalmazkodik, kevésbé rugalmas. Ahogy öregszik, úgy egyre kritikusabb, hidd el! Szerintem személyiségfüggő, hogy ki mennyire alkalmas a házasságra. Aki elkötelezett, bízik a társában, alkalmazkodó, és szereti a társát, 20 évesen is érett, aki egy önző alak, negyven évesen is infantilis marad.

Az együttélést abszolút az alapbizalmatlanság megtestesítőjének tartom. Úgy vélem, aki csak együttéléssel "mer" véglegesen leparkolni, jobb ha el se kezdi, tuti szakítás lesz a vége, mivel alapból törékeny volt a bizalom! És hogy mikor születik meg a szakítás, pár hónap, vagy pár év - gyakorlatilag mindegy, illetve a nő számára pár év még ráadásul tisztességtelen időrablás is lehet. Nem biztos, hogy olyan nagyon kívánatos lesz több év "kipróbálás" után egy férfi előtt, aki házasodni szeretne.

Én magam 30 fölött házasodtam, és kihez mentem férjhez? Az általános iskolai szerelmemhez. És bánom, hogy nem tettük meg korábban!

2010. jún. 21. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/45 anonim ***** válasza:
Annyit még hozzátennék, hogy húsz évig semmilyen kapcsolat nem volt köztünk, később találtunk egymásra. Addig keresgéltük önmagunkat, élte mindenki a saját kis életét (úgymond "értünk" a házasságra), de utólag nézve semmivel nem lettem az évek alatt okosabb, max. öregebb, rigolyásabb.
2010. jún. 21. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/45 anonim ***** válasza:
100%

Anyám 19 éves korában ment hozzá apámhoz, azóta is együtt vannak. Én is meglepődtem mikor megtudtam hogy anyám 19 volt.:D Szerintem ha tényleg igazán szeretitek egymást, feltétel nélkül, akkor nem korai.

15/L

2010. jún. 22. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!