Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » 18-20 évesen korainak számít...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

18-20 évesen korainak számít egy eljegyzés? 1-2 év járás után.

Figyelt kérdés
2010. jún. 14. 21:58
1 2 3 4 5
 21/45 anonim ***** válasza:
61%

Régen nem divatból nem éltek együtt a házasság előtt, hanem azért, mert nem volt rá lehetőség és erkölcsileg is egy nő, aki házasság nélkül együtt élt egy pasival nullának számított.

És nem azért tartottak a házasságok 50-75 évig, mert boldogok voltak, hanem azért, mert nem volt lehetőség válásra sem, viszont a szennyest sem volt divat kiteregetni.

Valamint hozzátenném azt is, hogy 100 éve még nem azért házasodtak az emberek, mert hú de nagy volt a szerelem, hanem azért, mert a lányos házban meg kellett szabadulni a "kolonctól", akit el kellett tartani. És az egész esküvő is annak a ceremóniája volt, hogy a lány aputól átköltözött a férjéhez. Hozzáteszem azért is volt lehetséges, hoyg 75 évig tartson egy házasság, mert ezeket a lányokat még lazán, sokszor 18 év előtt házasították.


A szerelemből való házasság nagyon új kori találmány. Nézz utána, nincs nagy "hagyománya" még. Ezzel nem azt mondom, hogy nem voltak szerencsések, akiknek sikerült úgy házasodniuk, hogy boldogok is legyenek, de nem ez volt a jellemző.


Szóval nem a régi viszonyokhoz kéne hasonlítani a maiakat. Mert a kettőnek semmi köze egymáshoz. Régen nem nagyon volt szerelem, azonban gazdasági közösség igen (hozzáteszem, hogy a nőnek sokszor semmi vagyona nem volt, talán ekkor volt esélye szerelemből házasodni,mert a gazdag nőket házasították, hogy a vagyon megmaradjon), ma viszont már inkább szerelemből házasodnak az emberek, viszont a vagyonban egyre kevésbé közösködnek. Ami számomra furcsa, de ez már más kérdés.


Én is továbbra is azt támogatom, hogy ha tudsz előbb költözz össze a pároddal, mert igen, van esély rá, hogy már ismered, de 20 évesen az ember még igenis fiatal, és a személyisége is fejlődik. Pláne, ha még frissen került ki a suliból. Az nagybetüsben szöges változásokat vehet az ember gondolkodása, hozzáállása dolgokhoz. Ártani nem árthat az a félév, még akkor sem, ha az eljegyzés nem kötelez.

2010. jún. 15. 09:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/45 anonim ***** válasza:
53%

Azért nem a 1oo évvel ezelőtti eseteket boncolgattam, de mindegy...ti csak kössetek szerződéseket éljetek együtt 3-5 évig mielőtt megházasodtok mert az a tuti...

amúgy mindenki szerencsére eldöntheti hogyan él...

csak klassz lenne ha az emberek nem adnának egymásnak "jó" tanácsokat ismeretlenül:-S



a másik meg aki egy előző kommentemre válaszolt üzenem, hogy szálljon le a lovacskáról amin üldögél...


na üdv...

2010. jún. 15. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/45 anonim ***** válasza:
31%
Üzengess akinek akarsz :) Élj úgy, ahogy jónak látod, de vedd figyelembe, hogy nem mindenkinek az a jó, ami neked. Igen, én nem fogok pár év együttélés nélkül férjhez menni, mert számomra ez egy komoly döntés. Szerződésről egy szót sem szóltam, de a belemagyarázás igen jól megy neked.
2010. jún. 15. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/45 anonim ***** válasza:
100%

:)) annak üzengettem...(akinek akartam:P) :)


folytatva a sort, szerintem kivetnivaló nincs abban ha 5 éves kapcsolat után valaki összeköltözés nélkül házasodik...csupán annyi rajlik a háttérben, hogy van bizalom...ami egyesek számára érthetetlen idegen kifejezés



Mindegy azt hiszem kicsit eltértünk az eredeti témától:)

na minden jót...

2010. jún. 15. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/45 anonim ***** válasza:
12%
Az egy dolog, hogy most boldog vagy de annyi mindenről lemaradsz így, tapasztalatlan vagy mind szexuálisan, mind érzelmileg. ha együtt vagytok és boldogok csináld, de vigyázz, mert ha később pár év múlva mégis szakítotok akkor nehezebb lesz újra rájönni, hogy hogy is kell kapcsolatot kialakítani. a megszokás nagy úr!
2010. jún. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/45 anonim ***** válasza:
23%
"csupán annyi rajlik a háttérben, hogy van bizalom...ami egyesek számára érthetetlen idegen kifejezés" a belemagyarázás még mindig jól megy. Ha valakivel együtt élek, az is feltételez némi bizalmat, nem gondolod? Ettől még én szeretnék megbizonyosodni arról, hogy jól választottam-e, mert volt már részem olyan kapcsolatban, hogy olyan embert engedtem be az életembe, akit nem kellett volna (és ez bizony csak együtt élve derült ki).
2010. jún. 15. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/45 anonim válasza:
75%
unokatesóm a barátnőjét 1 és fél és van együtt a lány 18 éves múlt szal..
2010. jún. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/45 A kérdező kommentje:

Húha, sok válasz érkezett...


A félreértések letisztázása végett. Én nem vagyok nagy híve az "eljegyzés, utána hipp-hopp fél év után esküvő" dolognak. Házasodni csak 24-25 éves koromban szeretnék, én csupán az eljegyzésre kérdeztem rá. :) Valamint az előző válaszomban leírtam, hogy amint lehet, összeköltözünk a párommal.

2010. jún. 15. 23:17
 29/45 anonim ***** válasza:
0%
Butaság még eljegyezni egymást ilyen korban, még nem is éltetek. Várjatok még és ha jobban megismeritek egymást, akkor lépjetek.
2010. jún. 16. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/45 anonim válasza:
0%
házasodjatok összefele és költözzetek el a bajbaaa.:D
2010. jún. 17. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!