Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Van olyan ember rajtam kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan ember rajtam kívül aki szerint előbb lenne helyes a házasság, aztán a gyerek és nem óvszerekkel szexelés?

Figyelt kérdés

Ezt a sorrendet hallottam erkölcsösnek, nem én találtam ki. Mi az előnye, hiszen mindenki fordítva csinálja? És miért rossz ha valaki óvszert húz vagy fogamzásgátlót szed?

17/F


2010. ápr. 20. 22:45
1 2 3
 21/26 anonim ***** válasza:
85%

Fura ezt a kérdést egy fiútól olvasni, állalában lányok írnak ilyet. :)

Nem azt kell nézni, előny vagy hátrány, hanem hogy neked hogy jó.

Lehet, hogy most még nem érdekel a szex, de 1 év múlva már nem bírsz magaddal, és eszedbe se jut, hogy most ilyet kérdeztél. :) Mert gondolom, 1-2 éven belül nem akarsz megnősülni...


Nézd, az ember természetes biológiai szükséglete a szex, olyan, mint az evés, ivás, alvás. Persze hosszabb időt ki lehet bírni nélküle, mint kaja nélkül, de a hiánya frusztrációhoz, személyiségzavarokhoz vezethet. (Nem azt mondom, hogy vezet minden esetben, de gyakran előfordulhat.)

A korai házasságnak számtalan hátránya van, nincs még teljesen kialakulva a személyiségetek, változtok, és a változást nagyon nehéz a másiknak tolerálni. Jön az egyetem, a munkahely, új embereket ismersz meg, rájöhetsz, hogy rosszul választottál. Mielőtt lehurrogna valaki, ismét hangsúlyozom, nem törvényszerű, de benne van a pakliban.

Ráadásul ha mindjárt az elején összejön a baba, nincs utazgatás, nincs bulizás, nehéz tanulni (egyetem), neked is nehéz lesz, nem csak a lánynak, de őt meg megfosztod a gondtalan egyetemi évektől. Ne akarjatok ilyen hamar felnőni! (Persze ha a lány is korán akar gyereket, a ti dolgotok, nem gond.)

Ha meg netán nem találod meg 1-2 éven belül az igazit, csak mondjuk 30 fölött, abból is lehetnek problémák, egyrészt kevés lány tolerálja a 30 fölötti szűz pasikat, másrészt a legaktívabb években teszed magad takarékra.

EGyébként az index fórumban van egy topik, az a címe, hogy Segítség, szűz vagyok! A felnőttkori szüzesség problémáját tárgyalják, olvass bele.


Egyébként védekezni nem bűn, óvszerrel megelőzhető a nemi betegségek nagy része, fog.gátlóval pedig szinte 100%-os a védettség. És hiába kárognak itt sokan, igen, lehetnek mellékhatásai, mint mindennek, de sok pozitív hatása is van, pl. kisebb arányban fordul elő mellrák a tablettát szedő nők körében, kisebb arányú a vérszegénység, és főleg, megelőzhető az abortusz, ami sokkal inkább okoz meddőséget, mint a tabletta. Ráadásul a nők a tabletta miatt rendszeresen járnak nőgyógyászhoz, így előbb és könnyebben észreveszik, ha esetleg probléma van náluk.


Az, hogy mi "erkölcsös"... nos... a kiforratlan személyiség legfőbb jellemzője, hogy a környezetének akar megfelelni (jelen esetben erkölcsösen viselkedni).

Sokkal inkább azt kell nézni, mi a jó neked. Egy kapcsolatban lehet csak megtanulni, hol a határ az önzés és az egyéniség megőrzése között. Ha ezt nem tanulod meg, a kapcsolat kudarcra van ítélve. Szex nélküli kapcsolatban viszont hosszú távon kevesen maradnak meg, akik vagy nagyon vallásosak, vagy lelki okok miatt rettegnek a szextől. Ez utóbbiak házasság után is rettegni fognak, de sok babér nem fog teremni. Eredmény: frusztráció, csalódás, válás.

És amíg megfelelni akarás van benned, addig szerintem ne vágj bele egy házasságba, mert kihasználnak, elnyomnak, és sosem leszel "elég jó", legalábbis így fogod érezni.

2010. ápr. 22. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/26 anonim ***** válasza:
100%
mert ha nem illenek össze, az nem jó a házasságnak. nem mondom, hogy szükségszerűen nem illenek össze, csak megvan az esélye, akár a nemibetegség nyilván. kinek mi a fontosabb. nm ítélem el azt, aki szüzen házasodik, csak én abszolút nem tudnám ezt a gondolatot magamévá tenni. a szexuálitás igenis fontos kapcsolat két ember között, így számomra nem ismerni ebből a szempontból a partnerem olyan, minta látatlanban mennék hozzá. a szexualitás egy fontos és jó dolog, sajnálom azokat, akiknek ez a gyereknemzésről szól csak.
2010. ápr. 22. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 anonim ***** válasza:
31%

"a szexualitás egy fontos és jó dolog, sajnálom azokat, akiknek ez a gyereknemzésről szól csak."


Azokat én is sajnálom. De már megint előítélettel találkozom. Ismétlem: aki nem próbálta a szüzen házasodást, az nem tudom, miért ítéli el. Nekem speciel nagyon fontos a szex, és a férjemnek is. Amíg nem voltunk házasok, maradt az önkielégítés. Amióta házasok vagyunk, meg egymásnak szerzünk örömöt. Ha lehet hinni a Szexualitás topicnak, hogy olyan at átlag szexuális élete, akkor ahhoz képest a miénk egyenesen kiváló: gyakori, változatos, örömszerző, és olyan trükköket tudunk az ágyban, amikről a legtöbben nem is tudnak, hogy egyáltalán létezik.


És mindezt úgy, hogy 30 fölött kezdtük el a páros szexet!!


(Amúgy megsúgom: nem volt előttünk zsákbamacska az esküvő előtt sem, hogy a másiknak milyen a szexualitása. Először is sokat beszélgettünk róla, másodszorszor meg csókolózás, simogatás stb során sok minden kiderül, még mielőtt a ruha lekerülne az emberről. Semmi negatív meglepetés nem ért a nászéjszakán, és azóta sem. A fárjem pont olyan az ágyban, ahogyan azt előre sejteni lehetett: érzékeny, figyelmes, odaadó, sokáig bírja, hozzám képest kissé ritkábban kívánja. Nem vettem zsákbamacskát. Ami az egyedüli meglepetés volt, hogy jó nagy a szerszáma... :-)

2010. ápr. 22. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/26 anonim ***** válasza:
100%
Jaj és azt honnan tudod testileg milyen? Nem egy történetet ismerek és magam is megtapasztaltam hogyha pl valakinek túl hosszú, túl rövid, túl vékony, túl vastag, túl szűk vagy túl tág a nemi szerve stb akkor aztán lehetsz akármilyen okos, ismerhetsz akárhány trükköt, ismerheted kívülről a szokásait nem lesz jó vagy jobb! És tudod ez mennyire kétségbeejtő tud lenni? Azért mert szerencséd volt még nem biztos hogy jó is amit csinálsz...
2010. ápr. 22. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
81%
Amúgy azt sem mondta még el senki, hogy lehet megbizonyosodni róla hogy egy férfi szűz marad-e vagy szűz-e amikor összekerültök? De egy nőről sem lehet teljesen biztosan hisz az is mondhatja hogy tornázás vagy lovaglás közben...
2010. ápr. 22. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 anonim ***** válasza:
100%
Első vagyok, és nem azt mondom hogy akkor most fűvel fával egy nap után sőt túl régimódinak is tartanak... De ez azért már kicsit nekem is sok... Én már megszenvedtem valamelyik párommal hogy csinálhattunk akármit, szerethettük egymást akármennyire, ott alul nem illettünk össze és kész... :( És azt sem mondom hogy a legfontosabb a szex, de anélkül nincs kapcsolat... Legalábbis én nem tudnék úgy élni, ennyire had legyek már önző.
2010. ápr. 22. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!