Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Van olyan ember rajtam kívül...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Van olyan ember rajtam kívül aki szerint előbb lenne helyes a házasság, aztán a gyerek és nem óvszerekkel szexelés?

Figyelt kérdés

Ezt a sorrendet hallottam erkölcsösnek, nem én találtam ki. Mi az előnye, hiszen mindenki fordítva csinálja? És miért rossz ha valaki óvszert húz vagy fogamzásgátlót szed?

17/F


2010. ápr. 20. 22:45
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

Valamilyen szinten egyetértek én is ezzel az elvvel, de nem vagyok azért annyira elvakult mint egyik-másik válaszoló. Fontosnak tartom a házasság intézményét és azt, hogy házasságba szülessen a gyermek. Fontos a hűség is számomra, de ugyanúgy fontos az is, hogy minden téren megismerjem a párom mielőtt olyan fontos kérdésben döntenék, hogy összekötöm-e vele az életem. Mi kb. 3 évig jártunk/laktunk együtt mielőtt összeházasodtunk, 1 év múlva született az első baba és most, 2 évvel később várjuk a kistesót. Nem bántam meg, nagyon jól működik a házasságunk és boldogok vagyunk. Én nem tartom felelős döntésnek azt, hogy valaki úgy vállalja az első gyereket, hogy az nincs megtervezve. A mai világban ennek nagyon komoly anyagi vonzata van. A gyereknek ruhát, cipőt, játékot is kell venni azon túl, hogy eteti az ember. Kell legyen pénz alkalomadtán nyaralásra, kirándulásra, állatkertre, cirkuszra, vidámparkra. Én így terveztem a gyerekek előtt. Lehet, hogy emiatt túlságosan anyagiasnak tartotok, de szeretnék mindent megadni a gyermekeimnek, hogy igazán boldog gyermekkoruk legyen mert nekem ez nem adatott meg. Egyébként volt a férjemmel való megismerkedésem előtt szexuális kapcsolatom (igaz csak egy emberrel), de egyáltalán nem szégyellem. Ez szerintem még nem jelent össze-vissza szexelést. Nem voltam soha nemi beteg, mert nem feküdtem össze fűvel-fával, megválogattam a partnereimet is (mind a kettőt) és mivel nem akartam akkor még gyermeket, védekeztünk.

Szerintem különben ebben a témában nincs olyan, hogy helyes és helytelen. A legnagyobb körültekintéssel választott partnerről is kiderülhet, hogy nem hozzánk való és bizony ha ekkor már gyermek is van, az megnehezíti a továbblépést. Aki nagyon vallásos az nem válik el. Inkább végigszenvedi a maradék 30-40 évet azzal az emberrel, miközben a világ felé azt mutatják, hogy minden rendben van. Ezt sem tartom feltétlen helyesnek. De biztosan van olyan pár is, akik a sírig boldogok tudtak lenni, noha nem az elsők voltak egymásnak és adott esetben házasságot sem kötöttek, mert nem ettől függ. Valakinek vagy szerencséje lesz vagy nem. Erre nincs tuti recept de kívánom, hogy neked sikerüljön, kedves kérdező!

2010. ápr. 21. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Igazad is van, meg nem is. Láttam én már "becsúszott" babákat nagy szeretetben felnőni, és láttam tervezett gyereket is, akit hiába terveztek, mégsem tudták a szülők kezelni a helyzetet, hogy ők szülők lettek.

A házassághoz meg szerintem a gyerekvállalásnak nincs köze. Nem mindenki házasodik, aki a gyereket akar. Miért is kéne? Csak egy példa, én, aki még fiatal házas vagyok, nem vagyok érettebb a gyerekszüléshez, mint az a barátnőm, aki élettársi kapcsolatban él a párjával.

Az meg, hogy valaki szüzen házasodik, az kétszer sem jelenti azt, hogy soha nem fog félrelépni ő, vagy a párja.

2010. ápr. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
100%

csak azt nem értem, hogy a házasságon kívüli szexnek miért szükségszerű következménye egy rakás nemibetegség? házasságon kívül is lehet ésszerűen cselekedni, megválogatni a partnereket. én pl 20 éves vagyok, 2 férfi volt az életemben, egyikőjükkel 3 éve élek párkapcsolatban.

plusz kár tagadni, egy egészséges felnőtt életének része a szexualitás és ha az nem jó, akkor bizony ki tudja kezdeni a kapcsolatot. biztosan nem mennék hozzá olyan emberhez, akit nem ismerek ebből a szempontból is, elég gáz lenne, ha esküvő után érnének meglepetések, márpedig érhetik az embert. ráadásul azt sem gondolom, hogy ha házasok vagyunk akkor jönie kell azonnal az első gyereknek. sokan egymásnak akarnak élni egy ideig, utána baba. vagy házasság nélkül vállalnak babát.

ha valaki rendesen éli az életét, az miért lenne erkölcstelen csak azért, mert nem a fenti sorrendben csinálja a dolgokat?

2010. ápr. 21. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
33%

"csak azt nem értem, hogy a házasságon kívüli szexnek miért szükségszerű következménye egy rakás nemibetegség?"


És a szüzen házasodásnak meg miért szükségszerű következménye, hogxy "nem illünk össze testileg", meg hogy félre fogunk lépni??

2010. ápr. 21. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
100%

csinálja akinek jó így..A szex egy alapvető ,természetes dolog és nem kell ahhoz házasság hogy csinálhassa az ember lánya fia.. a 21. században meg egyszerre nevetségesnek és siralmasnak tartom,ha valaki úgy gondolja védekezni nagyobb nbán mint 8-10 gyereket lefialni ész nélkül.. És ha az első tervezetlenül kelll jöjjön,a többit mért lehet tervezni? Teljesen logikátlan,ami nem is csoda,hiszen vallási alapokon nyugszik,ott meg mindenki össze vissza magyaráz mindent..


Én 17 éves korom óta élek nemi életet,most huszas éveim végén járok,összesen 3 emberrel feküdtem le,nincsen nemibetegségem,becsúszott gyerekem,nem érzem magam erköcstelen,mocskos r.bancnak..de mások biztos jobban tudják.

2010. ápr. 21. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%
jav.: nagyobb bűn
2010. ápr. 21. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:
100%

"- a babára csak 3 hónapot kellett várni, szóval szinte azonnal összejött, szemben azokkal, akik fiatalkori nemibetegség vagy hosszantartó fogamzásgátó tablettaszedés után évekig várnak a babára "


Mi évek óta várunk a babára, pedig sose szedtem fogamzásgátlót, sose volt egyetlen nemi betegségünk sem és csak egymással voltunk együtt úgy (már házasság előtt is). Nem kellene mindenkit, akinek nincs akkora szerencséje, mint neked, besorolni a 14 évesen fűvel-fával szexelő, sok nemibetegségen átesett kategóriába.

2010. ápr. 21. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:
22%

"Nem kellene mindenkit, akinek nincs akkora szerencséje, mint neked, besorolni a 14 évesen fűvel-fával szexelő, sok nemibetegségen átesett kategóriába." Veled szemben én nem ítélkeztem. felsoroltam az ELŐNYEIT annak, ahogyan mi döntöttünk a szexről.


Erre mindenki, aki másképp döntött, nekem esik. Vajon miért? Ezt nevezik toleranciának, igaz? A homoszexuálisokkal legyünk toleránsak, hisz demokrácia van, de a szüzen házasodókkal már ne, mert az agyament hülyeség?


Sajnálom, hogy nálatok nehezen jött a baba, tényleg. De túl sok olyat látok, amikor még nem állt be a lány menszesze, a doki felírja neki a fogigátlót, hogy majd az "rendezi", aztán 10 év múlva ott vannak, ahol 15 évesen: a menszesz nem rendeződött a fogigátlótól mégse, és amikor leáll a lány a tabival, nem jön a baba, mert a 10 évvel ezelőtti problémát nem kezelték, csak elfedték a gyógyszerrel.

2010. ápr. 21. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%
Én nem ítélkeztem arról, ahogyan csinálod, mert amit ti csináltatok, az sokkal jobb megoldás, mint amit manapság a tizenévesek. Ki nem állhatom az olyan válaszokat, hogy azért kell mindenképp, mindenkivel kipróbálni már 1 hét után, mert mi van, ha nem illünk össze?! Ettől mászok falra. Szóval nem hiszem, h annyira eltér a gondolkodásunk, én csak azon kaptam fel a vizet, h ha meghallod, h nem jön a baba, rögtön az ugrik be neked, h biztos foggátlót szedett vagy biztos fűvel-fával szexelt és mindenfélét összeszedett. 26 éves vagyok, a Chlamydia-szűrésem negatív, nem volt mononukleózisom, HPV-m, semmim.
2010. ápr. 21. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

"h ha meghallod, h nem jön a baba, rögtön az ugrik be neked, h biztos foggátlót szedett vagy biztos fűvel-fával szexelt és mindenfélét összeszedett." Nekem nem, de Czeizel szerint ez a felnőttkori nehezített teherbesések fő oka: a kezeletlen tinikori nemi betegségek.


Részemről ideszámítom a "ciklus rendezését" is, a fogigátló ugyanis nem rendezi, hanem kikapcsolja a ciklust, és miközben a lány azt hiszi, hogy rendbetették a ciklusát, valójában nem tettek érte SEMMIT. És ez a baj.

2010. ápr. 21. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!