Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Azért nem akar eljegyezni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért nem akar eljegyezni, mert nem lehet templomi esküvőnk, és ezt a családja nem tűrné el. Mit tegyek, törődjek bele?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok megkeresztelve, szüleim se vallásosak. Az ő családja viszont hetente eljár templomba, őt is ilyen szellemben nevelték. Azt mondja, ha kiderülne hogy csak sima polgári szertartás lesz, akár ki is tagadnák a szülei, el sem jönnének rá. Ők ezt nem is tartják házasságnak, ami nem Isten színe előtt köttetik. Szülei nem tudják hogy én nem vagyok megkeresztelve, ez a téma soha nem jött fel, épp azért mert ez szerintünk teljesen alapvető dolog, nem is túl szoros a kapcsolatunk mondjunk, nem találkoztam velük sokat. Párom is végig eltitkolta ezt a dolgot mióta járunk, mert tudja hogy akkor már a kapcsolatunkat is ellenezték volna.
2015. máj. 2. 11:16
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
90%

pff kifogás

talán a sátántól való vagy? nem hiszem

csak simán nem akar elvenni, majd lecserél egy keresztény lányra, aki még szűz, addig meg rajtad gyakorol

2015. máj. 4. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
100%
bullshit. HA igazán akar, elvesz, ha nem, akkor jó kifogás sosem rossz.
2015. máj. 4. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
87%

ezt uzenem A VOLEGENYEDNEK.

,,A ferfi elhagyja apjat anyat es egy teste lesz felesegevel,,

tehat nem a szulok velemenye szamit hanem ti ketten.

Viszont ha szamit neki a hit A VALLAS AKKOR GONDOLOM VARTOKOK A SZEXEL az eskuvoig?

Ha nem akkor viszont azt uzenem neki ne csak a hit jo oldalat tartsa hanem Isten minden parancsat Es az egyik parancs hazassagon kivu lne szexelj.

Masik hivo nem hivo hazassag sok sok konfliktushoz vezet ne menj bele.

valoszinuleg a vallast hasznalja kifogasnak mert esze agaban sincs elvenni teged.

2015. máj. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
0%

Kedves kommentelők, szerintem előbb olvassátok el a szöveget, amihez hozzászóltok!



"Szülei nem tudják hogy én nem vagyok megkeresztelve, ez a téma soha nem jött fel,"


Tehát a kérdezőnek fogalma sincs arról, hogy mit szólnának a vőlegény szülei.

Van az a mondás, hogy néma gyereknek anyja se érti a szavát.

Kedves kérdező, elvileg felnőtt ember vagy, ha a leendő anyósoddal és apósoddal jó kapcsolatot akarsz ápolni, az a minimum, hogy leültök beszélgetni egymással, ahogy normális emberek szoktak.

Az esküvőszervezés kapcsán úgyis szóba fog kerülni.

2015. máj. 8. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
95%
Csak kifogást keres, abból is az undorítóbb fajtát, mert másra hárít.
2015. máj. 8. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
9%

Egyértelmű, hogy ez csak kifogás. Ha én szeretek valakit és az a valaki megkérné a kezem, akkor megkeresztelkednék, csak az ő kedvéért akár. De, mint írták, nem is kötelező mindkét félnek kereszténynek lenni.

Mond meg neki, hogy nem kötelező neked is megkeresztelve lenni. Ha így sem akar feleségül venni, akkor alapból nem akar.

Most gondolj bele, egy nagyon vallásos családból származik. Ha lesz közös gyereketek, akkor jó szemmel néznék, hogy csak élettársak vagytok? Szerintem nem.

Ha szeret téged és feleségül akarna venni, akkor max. megkérdezné, hogy nem-e keresztelkednél-e meg. Ennyi, nem nagy kunszt.

Ne, ne törődj bele, keress olyat, aki valóban szeret.

Egy életen át nem nézi el a családja, hogy csak együtt éltek életetek végéig, ha már a kapcsolatot is elleneznék, ha kiderülne, hogy nem vagy megkeresztelve.

Ha tényleg szeretitek egymást és együtt tervezitek a jövőtöket, akkor miért akadály, hogy megkeresztelkedj?

Nem nagy dolog, bármilyen életkorban meg lehet keresztelkedni.

2015. máj. 15. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

Szerintem ez kifogás. Barátom katolikus, ő szeretne templomi esküvőt, én viszont nem igazán szeretnék megkeresztelkedni. Ha meg is tenném, számomra egy jelentéktelen formai dolog lenne, aminek nem látom értelmét. Ha nagyon választanom kéne vallást, buddhizmus áll legközelebb hozzám, ezt barátom el is fogadja. Nem is erőltetné a keresztséget.


Viszont 1-2 hónapja voltunk még csak együtt, amikor megnéztük, hogy engedéllyel házasodhatunk templomban is, mivel ő oda tartozik. Innentől ezzel nincs baj.


Nekem ennek nagyon kifogás szaga van. Vagy ennyire hülye hogy nem tud utánanézni.

2015. máj. 18. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!