Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Azért nem akar eljegyezni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért nem akar eljegyezni, mert nem lehet templomi esküvőnk, és ezt a családja nem tűrné el. Mit tegyek, törődjek bele?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok megkeresztelve, szüleim se vallásosak. Az ő családja viszont hetente eljár templomba, őt is ilyen szellemben nevelték. Azt mondja, ha kiderülne hogy csak sima polgári szertartás lesz, akár ki is tagadnák a szülei, el sem jönnének rá. Ők ezt nem is tartják házasságnak, ami nem Isten színe előtt köttetik. Szülei nem tudják hogy én nem vagyok megkeresztelve, ez a téma soha nem jött fel, épp azért mert ez szerintünk teljesen alapvető dolog, nem is túl szoros a kapcsolatunk mondjunk, nem találkoztam velük sokat. Párom is végig eltitkolta ezt a dolgot mióta járunk, mert tudja hogy akkor már a kapcsolatunkat is ellenezték volna.
2015. máj. 2. 11:16
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
88%
Majd találsz olyat, aki elfogad téged. Remélem sejted, hogy csak indok a szülei véleménye.
2015. máj. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
8%

Keresztelkedj meg (akár a szülei előtt titokban) és legyen templomi esküvőtök.

Szerinted azt elnéznék hosszútávon a szülei, hogy nem vagytok házasok csak úgy együtt éltek, ha már ennyire megrögzötten ragaszkodnak a templomi esküvőhöz?

2015. máj. 2. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
88%
Halott kapcsolat az, ahol ekkora világnézeti különbségek vannak. Az esküvő csak a kezdő probléma.
2015. máj. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
94%

És azt nem fogják ellenezni, hogy házasság nélkül éltek együtt, netán gyereket is vállaltok?


Mert akkor ilyen alapon gyakorlatilag most meg kell szakítani a kapcsolatot, hiszen biztos vágysz családra, meg ő is.

2015. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
84%

Mióta tart a kapcsolatotok és mennyire komoly? Ha mindketten egymás mellett képzelitek el a jövőtöket, és idővel majd közös gyerekeket szeretnétek érdemes elgondolni.

Neked nem az ő szüleinek kell megfelelned. Ha viszont nem tartozol más felekezethez vagy nincs egyéb hited lehet hogy a béke kedvéért érdemes lenne megkeresztelkedned gyorsan és első áldozni. Ha jegyesoktatásra jártok egyszer a paphoz templomi esküvő előtt akkor ezt a kettőt gyorsan nyélbe fogja ütni, és akkor még csak elmondani sem kell a szüleinek hogy nem vagy megkeresztelve. Ez az egyik verzió, arra az esetre ha neked nincs egyéb hited és tényleg csak ezen múlik minden.

A másik verzió az, hogy a párodnak esze ágában sincs nősülni, és ezt egy remek indoknak tartja hogy sakkban tartson téged. Ebben az esetben még csak véletlenül se vedd fel az ő vallását.

Egyébként ha ti összeházasodnátok a szülei azt is elvárnák hogy minden vasárnap menjetek templomkövet nyalni??

Összességében azt gondolom hogy a párod nem gondolja komolyan veled, hiszen akkor kiállna érted. Érted?

2015. máj. 2. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
86%

Ha nincs hite, vegyen fel csak úgy egyet, hogy két ember, akinek ehhez semmi köze, megnyugodjon?


Nem tudom, aki a "béke kedvéért" felvenne egy hitet, azt totál irányíthatónak tartanám.

2015. máj. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
78%

Nos nővéreméket a katolikus pap összeadta úgy, hogy testvérem nem volt megkeresztelve.


A sógoromnak fontos volt, de ő is úgy volt vele hogyha ezért a nővéremnek keresztelkednie kell, meg egyéb hercehurca, akkor felesleges és nem lesz. Szerencsére találtak egy jó fej papot, aki úgy látta, hogy ez nem szükséges. Elmentek hozzá párszor, megbeszélték, hogy a gyereket is a férje hite szerint fogják nevelni és kész. Ez minden bizonnyal így is lesz.


Tehát lehet ezt így is.


Nálunk a család nem vallásos, a sógoromék igen, és a pap fantasztikus beszédet tartott. Olyat, ami mg minket is megfogott és elgondolkodtatott. Nem azt az elvakult agymosott hablatyot tolta..


Egy esküvőn hallottam, hogy csak az ismeri az igaz szeretetet, aki hisz Istenben..hát legszívesebben felálltam volna és ott hagytam volna az egészet. Mindenesetre onnantól kezdve nem figyeltem a beszédre.

2015. máj. 2. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

A párom sincs megkeresztelve, mégis lesz templomi esküvőnk.


Egyébként szerintem nem kéne ezt a kapcsolatot folytatni, a szülei véleménye miatt nem venne el?..

2015. máj. 2. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim válasza:
100%
Ahogy én tudom, a kánonjog (katolikus egyházjog) nem teszi kötelezővé mindkét fél keresztségét az egyházi esküvőhöz, legalábbis a katolikusoknál. Elég, ha a keresztség nélküli fél nyilatkozik, hogy a keresztelt fél vallása szerinti neveltetést kapják majd a gyerekek. Ugyan ez van, ha két különböző felekezetű fél szeretne házasságot kötni. Ha az egyik lemond arról, hogy az ő vallása szerint legyenek nevelve a gyerekek, akkor a másik fél keresztsége szerinti egyházban házasodhatnak. Ez már Dédmamáméknàl is így volt (Dédmama római katolikus volt, Dédpapa ha jól tudom protestáns, a Mama mindig lóhitünek nevezte viccelődve, és boldog házasságban éltek) De mint írtam, ez a katolikusokra vonatkozásában merem mondani. Másik feletkezetnél nem tudom, van-e ilyen, de szerintem igen.
2015. máj. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
46%
Kenőpénzt szoktak ilyenkor fizetni a papnak, 10-ből 9 papa belemegy.
2015. máj. 2. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!