Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Azért nem akar eljegyezni,...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Azért nem akar eljegyezni, mert nem lehet templomi esküvőnk, és ezt a családja nem tűrné el. Mit tegyek, törődjek bele?

Figyelt kérdés
Én nem vagyok megkeresztelve, szüleim se vallásosak. Az ő családja viszont hetente eljár templomba, őt is ilyen szellemben nevelték. Azt mondja, ha kiderülne hogy csak sima polgári szertartás lesz, akár ki is tagadnák a szülei, el sem jönnének rá. Ők ezt nem is tartják házasságnak, ami nem Isten színe előtt köttetik. Szülei nem tudják hogy én nem vagyok megkeresztelve, ez a téma soha nem jött fel, épp azért mert ez szerintünk teljesen alapvető dolog, nem is túl szoros a kapcsolatunk mondjunk, nem találkoztam velük sokat. Párom is végig eltitkolta ezt a dolgot mióta járunk, mert tudja hogy akkor már a kapcsolatunkat is ellenezték volna.
2015. máj. 2. 11:16
1 2 3
 11/27 anonim válasza:
36%
Kenőpénz nélkül is összead a pap, vagy ha mégis kér, el kell gondolkodni anbak a papnak a vallási elkötelezettségén!
2015. máj. 2. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 anonim ***** válasza:
37%
Nem kell kenőpénzt adni, mert nincsen rá szükség.
2015. máj. 2. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
100%

A párod nem gondolta, hogy idővel ez problémát fog okozni? Ha tudja, hogy a szülei és ő sem tudja elképzelni az életét nem vallásos lánnyal, akkpr nem értem miért nem eleve vallásos, templombajáró lányt keresett magának?

Most azt jobban eltűrnék a szülei, hogy úgymond vadházasságban éljetek, és a gyerekeitek házasságon kívül szülessenek?

Nem értemm ha a párodnak és a szüleinek ez a vallásos dolog ilyen fontos, akkor miét hagyta, hogy a kapcsolatotok ennyire előrehaladjon, ha tudta, hogy a továbblépés viszont nem lehetséges.

2015. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 anonim ***** válasza:
90%

Nagynéném nincs megkeresztelve, gond nélkül összeadta őket a református pap.

Viszont elgondolkoznék, hogy akarom-e ezt a kapcsolatot ahol a kedves páromat ennyire befolyásolják a szülei.

Én nem vagyok vallásos, ha a párom szeretne templomi esküvőt, belemennék, de csak azért hogy anyós-após lelki békéje rendben legyen? Na ne már...

Amúgy így meg akkor fognak kiutálni, ha esküvő nélkül szülsz gyereket, ebből a helyzetből nem jössz ki jól.

2015. máj. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
Igen, szerintem ez a helyzet teljesen független attól, hogy a pap összead-e úgy, hogy te meg vagy-e keresztelve vagy nem.
2015. máj. 2. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
90%

Lehet templomi esküvőtök.

(Én mondjuk nem akarnám.)

2015. máj. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Úgy tudom templomi esküvőhöz elég, ha csak az egyik fél van megkeresztelve.
2015. máj. 2. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
86%

Itt a kérdés: együtt akarsz-e élni egy olyan ffival, aki nem képes kiállni melletted, és inkább el sem jegyez, mert a családja mit fog szólni hozzá?


Én sem vagyok megkeresztelve, párom igen, családja templomi esküvőt akar. A barátom kijelentette, ha MI nem szeretnénk - ő sem annyira hithű, sőt... -, akkor NEM lesz.

Engem mondjuk kiutálnak érte, az tuti, de legalább nem kell a fejüket nézni, így is hlyét kapok az erőszakos természetű anyjától.

2015. máj. 2. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
92%

Halkan mondom, ez nem kifogás, mert lehet egyházi esküvő akkor is, ha csak az egyik fél van megkeresztelve.

"1124. kánon -- Az illetékes hatóság kifejezett engedélye nélkül tilos két olyan megkeresztelt személy házassága, akiknek egyikét a katolikus egyházban keresztelték, vagy keresztség után oda fölvették, és onnan formális aktussal nem távozott, a másik pedig olyan egyháznak vagy egyházi közösségnek a tagja, amely nincs teljes közösségben a katolikus egyházzal.


1125. kán. -- A helyi ordinárius az engedélyt megfelelő és ésszerű okból megadhatja; de ne adja meg, hacsak nem teljesítik az itt következő feltételeket:


1. a katolikus fél nyilvánítsa ki, hogy kész a hittől való eltávolodás veszélyeit elhárítani, továbbá ígérje meg őszintén, hogy erejéhez képest mindent megtesz azért, hogy minden gyermeke a katolikus egyházban keresztelkedjen és nevelődjék;


2. ezekről a katolikus fél által teendő ígéretekről a másik felet idejében értesítsék, hogy biztos legyen, hogy ő valóban tudatában van a katolikus fél ígéretének és kötelezettségének;


3. mindkét felet meg kell tanítani a házasság céljaira és lényegi tulajdonságaira, melyeket egyik fél sem zárhat ki."


Tehát magyarán engedéllyel lehet házasodni, és ma már ez nem szokott probléma lenni. Fölösleges a kenőpénz, mert jogilag lehetséges az ilyen vegyesházasság, de ha csak kenőpénzzel lehetne, akkor meg nem lenne a házasság érvényes, csak a sok tudatlan megkajálja...

2015. máj. 3. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
100%
Ennek erősen kifogás szaga van. Amúgy elgondolkodnék kell-e nekem olyan pasi aki a szülei vallási nézetei miatt nem hajlandó elvenni. Én személy szerint baromságnak tartanám, de nem vagyunk egyformák.
2015. máj. 4. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!