Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
Közös vagy külön kassza? Ez mit takar?
"Ez a közös kasszázás csak ott működik, ahol vagy senki nem költ magára, max szökőévente egyszer, és mindent közösen vesznek."
Ezt cáfolnám. Az összeköltözésünk pillanatától közös kasszán vagyunk, és rendszeresen költünk magunkra, sőt, minden hónapban többször is. Én például drogériában hagyok rendszeresen sok pénzt nem feltétlenül szükséges dolgokra, a férjem zenél, ő ehhez vásárol magának elég sokszor (pengető, gitárhúr, ilyen-olyan kábel stb.), szoktunk külön szórakozni, ruhát is gyakran vásárolunk magunknak, úgy is, hogy van, tehát nem létszükséglet, csak tetszik. Illetve mindig vannak apróságok, amik megtetszenek és megvesszük, én járok kozmetikushoz stb. És mindezt nem feltétlenül közösen tesszük, és engedélyt se kérünk, legfeljebb utólag szoktuk mondani egymásnak, hogy nézd, vettem ilyet-olyat. SOHA egy hang vitánk nem volt ebből, egész egyszerűen azért, mert mindketten értelmes felnőttek vagyunk, akik tudják, mennyi pénzük van és mennyit költhetnek. Ez a bizalom mindkettőnkben megvan a másik felé, ezért nem is számoltatjuk el egymást. Annyi, hogy ha valamelyikünknek valami olyasmire van szüksége, ami nagyobb összeg (pl. új telefon, és nem, nem a 10 ezer forintos), akkor tud róla a másik, hogy lesz egy ilyen kiadás és kész. Én elhiszem a férjemnek, hogy nem olyan hülye, hogy hobbiból elcsessze az összes pénzünket egy hét alatt, ahogy ő is nekem.
"Ez a nagy magyar átlag, ezért is nem értitek, miért működik a külön kassza."
Ahogy itt olvasom a válaszokat, ti ugyanígy nem értitek, hogy miért működik a közös :) Furcsa számomra, hogy akik a külön kassza hívei, azok közül sokan úgy látják, hogy a közös kassza szükségszerűen vitát, veszekedést szül, illetve együtt jár a másik folyamatos piszkálásával, elszámoltatásával, a többet kereső fél részéről rosszallással. Ez nem így van, csak két értelmes, normális pénzügyi kultúrával rendelkező felnőtt kell hozzá, akik mindketten fel tudják mérni, hogy mire van és mire nincs. Ez meg elvileg akkor is szükséges, ha csak a saját pénzedből gazdálkodsz, más kérdés, hogy sokaknak nincs meg ez a képessége. Ilyen esetben valóban jobb a külön kassza, mert ha az egyik fél eszetlenül költ, az jogosan zavarhatja azt, aki normálisan bánik a pénzzel. De ha nincs ezzel gond, tökéletesen működhet a közös kassza, vita nélkül is. Nálunk legalábbis működik, azon még a büdös életben nem vesztünk össze, hogy ki mire mennyit költött, pedig évek óta együtt élünk.
Igazából is-is. Egy számlánk van, mindkettőnk fizetése arra érkezik, és abból vonják le a kötelező dolgokat (előfizetések, lakbér, takarék stb). Leveszünk x összeget kajára kp-ban, valamint y-y összeget szórakozásra, ruhára, tehát "saját" felhasználásra.
Mindenkinek van pénze, nem filléreskedünk, nem kell zsebpénzt kérni a saját fizetésünkből, de a számlák is ki vannak fizetve.
26: tény, hogy filléres gondjaink nincsenek, de egyáltalán nem kiemelkedő a fizunk. Mivel anonim oldal, leírom, hogy havi 300-350 ezer a kettőnk bevétele, szerintem nem egy eget rengető összeg, bár tény, hogy élnek emberek sokkal kevesebből is.
DE. Éltünk kb. harmadennyiből is a legelején olyan 7-8 hónapig, mert az összeköltözés után pár héttel elveszítettem a munkámat, és csak a férjem keresett. Akkor sem volt belőle probléma, mert tudtuk, hogy rohadtul nincs pénz fölösleges dolgokra és kész. Ugyanúgy szabadon hozzáfértem a pénzhez, mint most, hogy én is keresek, soha egy szóval nem lettem elszámoltatva, hogy mire költöttem és mennyit, pedig bele se tettem a közösbe. Ez az, amiről beszéltem, a bizalom a másik felé, hogy van annyira értelmes felnőtt, hogy tisztán látja a pénzügyi helyzetet, és ennek megfelelően költ a közösből.
24-es
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!