Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért van ez? Kinek mi jut?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez? Kinek mi jut?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy van olyan nő, akit 1 hét ismeretség után eljegyeznek, van akit 5- 10 év után sem? Ez min múlik? Vagy kin múlik?

Csak azt ne mondjátok, hogy aki szép, kedves, okos házias, jó az ágyban, jól megvannak-annál 1 hét...a többinél meg több idő, mert azt látom a környezetemben, hogy ez sincs így.



2014. júl. 16. 14:30
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

Márpedig nagyon függ szerintem két dolgon: a párkapcsolat érettségén és az (élet)körülményeken.


Mi például már 8 éve leszünk együtt, amikor összeházasodunk. Nem így terveztük, de így alakult. A párom 6 év egyetemet végzett, meg akartuk várni, hogy befejezze és csak utána esküdni...Nem akartunk egyetemistaként összeházasodni, hogy aztán házasemberként is a szülőkre legyünk szorulva...Megvártuk azt az időt, amikor már el tudjuk látni magunkat. Ez kemény nyolc évünkbe került. (jövőben lesz 8 éve).


Ezzel szemben osztálytársaim és évfolyamtársaim mentek férjhez 1-2-3 év után idősebb férfiakhoz (aki ugye már rendelkezett egzisztenciával)...


Néha nehéz volt belátni, hogy ez így rendjén van, nem mondom, hogy nem esett soha rosszul a tény, hogy egyesek "előbbre vannak" két év után, mint mi mondjuk 6 év után. De aztán rájöttem, hogy ez nem erről szól. Én 18 éves korom óta tudom, hogy a páromhoz szeretnék hozzá menni és ez nem változott az évek folyamán...Csak néhány évvel többet kellett várnom, mint más.



Néha meg a is párok érettségén is múlik, egyik akar házasságot másik nem.


A világ nem fekete vagy fehér. Sok dolgon múlik gy házasság.

2014. júl. 16. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

1 hét ismerettség után: nem normálisak, ezt nem mondanám dicsőségnek...sőt, inkább szégyen és szánalmas, hogy ezzel szórakoznak.


5 év után sem: sógornőmék és mi is a férjemmel több, mint 5 év után házasodtunk. Oka: fiatalon találtunk egymásra, előbb összeköltöztünk, a munkánkra koncentráltunk, utazgattunk, majd házat építettünk és csak ezután házasodtunk, mert így tartottuk jónak. Nekünk ez volt a fontossági sorrend.


10 év után sem: nincs pénz, és nem akarnak 2 tanúsat/ a fentiek még nem valósultak meg, vagy nem házasságpártiak.

2014. júl. 16. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
78%

Ez attól függ kik jönnek össze...mármint mennyire passzolnak egymáshoz, meg ilyesmi..


Engem a férjem pl az első hónapfordulónk előtt 2 nappal kért meg, az első randinkat egyébként 18 nap ismerkedés előzte meg. És mindent összevetve 1,5 év kapcsolat után házasodtunk. 6 hónapot éltünk együtt az esküvő előtt.

Most ott tartunk, hogy több mint 4 éve vagyunk együtt, és a férjem azt mondja, ha újra megtehetné, nem vár ennyit, és fél év után elvett volna.:) Persze akkor nyilván nem voltak adottak a lehetőségek.


Mi így éreztük jónak, soha nem voltak kétségeink.


Ha pl egy más típusú pasival jövök össze, 5 év után se vett volna el, mert pl nem akar házasodni. Más kérdés, hogy én nem lettem volna olyannal együtt 1 évnél tovább, aki minimum az első évfordulón nem kéri meg a kezem.


Nincs azzal baj, ha valakik élettársakként élnek életük végéig, de én nem ez a típus vagyok, és becsapni sem hagyom magam akit évekig hitegetnek, de semmi konkrét nem történik.


A nőnek, ha gyereket is akar, oda kell figyelnie arra, mennyi ideig járogatnak, mielőtt bármi komolyról szó esne. Én is azért határoztam meg magamnak az 1 évet a lánykérésre vonatkozóan, mert se időm, se kedvem egy számomra jövőtlen kapcsolatban tengődni. Ez egyébként csak a házasságra vonatkozik. Gyereket nem tervezünk.

2014. júl. 16. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

hát mi 3 hete ismertük egymást, mikor összeköltöztünk.

durván hangzik valóban, de valami annyira erős biztonság érzetem volt mellette, és annyira éreztük,hogy mi egymásnak vagyunk teremtve,hogy mire vártunk volna? semmire! :)

Fél év múlva megkérte a kezem, nagyon romantikusan, csodás volt! Rá egy évre összeházasodtunk! ja, én 21 éves vagyok (2 hónapja volt az esküvő) ő pedig 30

2014. júl. 24. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!