Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Miért van ez? Kinek mi jut?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Miért van ez? Kinek mi jut?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy van olyan nő, akit 1 hét ismeretség után eljegyeznek, van akit 5- 10 év után sem? Ez min múlik? Vagy kin múlik?

Csak azt ne mondjátok, hogy aki szép, kedves, okos házias, jó az ágyban, jól megvannak-annál 1 hét...a többinél meg több idő, mert azt látom a környezetemben, hogy ez sincs így.



2014. júl. 16. 14:30
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
100%

1 hét...


1 hét után azt sem tudom megmondani, hogy "járunk"-e kb..

Nem komoly...



Egyébként tök mindegy kit mikor jegyeznek el, de ahhjoz képest mikor hazasodnak... Az lenyegesebb körülmény...


De egyik sem erény, vagy ilyesmi..


A feleken és a kapcsoaton múlik...

A sógorom nem fog eljegyezni senkit, mert nem akar házassagot..pl a férjem pedig amikor eljegyzett nem volt hajlandó 1 évet varni, 5 hóna alatt kellett leszervezni...

2014. júl. 16. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
63%

Az eljegyzés még nem házasság! Az többnyire csak gesztus, hogy a nő megnyugodjon.

Ha egy nő feleség akar lenni, akkor ezt még az összeköltözés ELŐTT kell tisztázni a férfivel. Csak akkor költözni össze, ha megbeszélik, hogy 1-2 éven belül összeházasodnak. Ehhez nem kell sem pénz, sem álomesküvő.

Mi fél éve ismertük egymást, azután költöztünk össze. De előtt megbeszéltük, ha tudunk együtt élni, egy éven belül házasságot kötünk. Fél év után két tanús esküvőnk volt, több, mint 10 éve.

2014. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez nem feltétlenül olyan dolog, hogy kinek mi jut. Az én kezemet pl. biztos nem fogják megkérni 5-10 év "járás" után, mert ennyi időt nem fogok rá várni, főleg ha még gyereket is szeretnénk (ami nálam csak a házasság után van tervbe véve)


Az egy hét pedig egy hálivúdi romantikus filmben még elmegy, de nem hiszem, hogy a való életben ez annyira gyakori eset lenne.


Illetve nyilván az is számíthat, hogy a két fél mennyi idős, mert elhiszem, hogy egy fiatal, húszas évei elején járó pár esetleg nem fog annyira rohanni a gyűrűért, egy harmincas, vagy ahhoz közeli pár viszont nem valószínű hogy 5-10 évet várna az eljegyzéssel...

2014. júl. 16. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
100%

12 mi is így csináltuk, vagyis én..

Mondtam hogy. A költözést úgy gondolja meg, hogy en nem fogok hosszabb távon "csak úgy együtt lakni" persze nem akkor akartam házasodni, próbáljuk ki milyen együtt élni..de nekem az értékrendemben benn van a házasság...

Tudomásulvette, 1 hőnap múlva újra felhozta a költözést.. Igaz 3 évvel kesőbb kérte meg a kezem, de akkorra rendeztük agunkat úgy

2014. júl. 16. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

Ok, az 1 hét, az sarkított volt, akkor mondjuk legyen félév kontra sok-sok (sokszor hiábavaló) év...

És azért kérdem, mert van egy bnőm, aki szintén ezt mondta, h óóóó 1 év után még komolytalan, meg is érti a pasiját, h nem kéri meg őt, óóó még csak 2 éve vannak együtt, aztán a végén 8 évet várt rá, 35 éves lett, a pasija talált vkit és 1 nap alatt lelépett tőle, az új nőt meg kb 1 hét alatt eljegyezte és 3 hónap múlva esküvő. Bnőm meg 35 évesen a mai napig egyedül van...

2014. júl. 16. 15:54
 16/24 anonim ***** válasza:
83%

6,5 fél év után kért meg a férjem, és még 5 év után is tudott nagy meglepetést okozni (jó értelemben), amikor a kapcsolatunk válságban volt. 1 hét alatt nem lehet egymást megismerni rendesen. Azt mondják, az ember olyan társat vonz be magának, amilyet tudat alatt kezelni tud, de szerintem az élettel kapcsolatos főbb célokat a párnak nagyon fontos megbeszélni, és közös célokat kialakítani, aztán ezekért tenni is.


Ezekről a kapcsolat 1. éve során már érdemes beszélni (nyilván nem a legelején, de mondjuk úgy 6-8 hónap után), és akkor kisebb az esély, hogy meglepetés ér. Mi is beszéltünk már az eljegyzés előtt bőven házasságról barátok esküvője, vagy jövőbeli tervek kapcsán. Nem erőltettem a témát, és nem kérdeztem meg minden héten, de azért 1 évben legalább egyszer szóba került, volt, hogy többször is. Tudtam, hogy valamikor meg fog kérni, de azt nem, hogy mikor. Nem mutattam neki gyűrűt, és a méretemet sem tudta, de azt igen, hogy még gyerekek előtt szeretnék házasságot.

2014. júl. 16. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%

Szerintem ez nem emberfüggő, tehát nem azon múlik, hogy milyen a nő (szép-e, jó-e az ágyban stb.), hanem attól függ hogy kivel van együtt.

Nekem két kapcsolatom volt, 2 és 10 évig tartott, egyikhez sem mentem hozzá. Pedig ez utóbbi megkérte a kezem, volt szerelem is meg megértés, mégsem. Aztán a harmadiknál az első pillanatban tudtam, hogy ő az akit kerestem, 8 hónap után kérte meg a kezem, azóta a férjem. Gondolom ez a pasiknál is így működik, van a "csak" szerelem kapcsolat, van a laza járás, meg van amikor olyannal találkoznak akit egyszerűen el akarnak venni maguknak. Ennyi.

2014. júl. 16. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
100%

Szóval annyi a lényeg, hogy kell róla beszélni. Sokszor azért telik el 8 év, mert fiatalabban kerülnek össze, várnak, az évek során megkopik a tűz, így már nem akarja annyira rászánni magát a férfi, de azért még elvan, megismer valakit, szerelmes lesz hirtelen, és gyorsan elveszi az új nőt. Az új nővel s esély van a kapcsolat kihűlésére, és ha akkor a férfi nem változtat, akkor a házasságának is ugyanaz lehet a vége, az még semmire sem biztosíték, hogy elvette a nőt.


Arról meg, hogy egy kapcsolat hogy alakul 50-50%-ban tehet a két fél. Sajnálom a barátnődet, hogy nem vette észre előbb, és nem tartom fairnek, ha a pasi nem közölte vele a terveit, és csak az idejét húzta, főleg ha még hitegette is.

2014. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
71%
Kérdező! A barátnőd pasija akkor is lelépett volna, ha házasok lennének, gyerek nélkül pláne. Nem kell ám azt gondolni, hogy annyira összeköt az a papír, amikor a házasságok kétharmada válással végződik. És ezt házas emberként mondom.
2014. júl. 16. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

Igazából nincs erre valami örök érvényű igazság. Én úgy gondolom, hogy felnőtt embereknek erről igenis kell komolyan beszélniük. Nyilván nem olyan szinten, hogy mikor kéred már meg a kezem, mert a szomszéd Gizit már eljegyezték, de a csalódások elkerülése érdekében igenis tisztázni kell, hogy ki mit akar egy kapcsolattól, esetleg házasságot, gyereket, vagy az is elég ha "csak" jól megvannak... Ha egyezik az elképzelés, akkor lehet vázolni tovább a dolgokat, hogy ki mennyi időt tart reálisnak vagy mondjuk előbb házra, kocsira akarnak gyűjteni, stb. Az hogy majd, valamikor, ráérünk még ez nagyon szép terelés.

Igen, aláírom, hogy ez így nem túl romantikus, de legalább tudod mihez tartani magad illetve mondjuk időnként "emlékeztetni" a másikat, hogy továbbra is úgy gondolja-e még.

Az, hogy csendben vár valaki, az max. a Disney mesékben válik be, a való életben pedig olyan dolgok kerekedhetnek belőle, mint a barátnőd esete.

2014. júl. 16. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!