Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » A nevelőapjától is kérjem el...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

A nevelőapjától is kérjem el a kiszemelt menyasszonyt?

Figyelt kérdés

Szeretném eljegyezni a párom, és minden jól alakul, de

a szülei elváltak, az biológiai apja évek óta nem tartja vele a kapcsolatot, se szülinap, se telefon, semmi.

Az édesanyja, viszont élettársi viszonyban él, egy férfival, aki viszont nagyon rendes, és jó fej is, és a párom is inkább őt tekinti apjának. Szerintetek is illene akkor mind a két szülőtől elkérni a lányt?

Előre is köszi!


27/F



2014. jan. 28. 21:31
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
77%
Ez egy régi, szép gesztus. Igen, a mostohaapától kérd meg a leányzó kezét, az "igazi" felejtős.
2014. jan. 28. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
76%

Nálunk nem kikért a párom,mhanem az áldásukkat kérte.. Így egynkcsit megtartottuk a hagyományokat is, és a mai kor szellemének is megfeleltünk..:)

Szerintem szép gesztus, ha ezt vagy akár az elkérést imegteszed mindkét fontos személytől az életében.. Viszont ne felejtsd ki az édesanyját se;)

2014. jan. 28. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:
Köszi! Az a helyzet, hogy egy Kovást-Szabó Áron verset találtam ami eredetileg az apától kéri a lányt, de picit átírtam, és mind a kettejükhöz szól most már a mű!Szóval anyuka, apuka egyszerre kapják a kérdést!
2014. jan. 28. 23:43
 14/21 anonim ***** válasza:
30%

Nálam ugyanez a helyzet, mármint ugyanígy vannak szüleim.


Mélységesen sértene, hogy az apjától kéred el. Tehát egy nevelőapának (nekem is az van, én is igaziként szeretem) több beleszólása van, mint a vérszerinti édesanyjának? Két péniszes kezet ráz, hogy tied a nő, vigyed?


Másrészt kicsit seggnyalásnak jönne le a dolog, de nem csak nekem, apukámat ismerve neki is.


Különben is, ha a barátnőd igent mond, de a szülei tegyük fel, nem, akkor mi van? Akkor is számít a véleményük, és nem veszed el a lányt - tehát nem szereted igazán - , vagy akkor le vannak kakilva - tehát csak akkor ér a véleményük, ha igent mondanak, vagyis számító vagy?


Mindenesetre én nemet mondanék, mert sok válaszoló itt azt szokta megjegyezni a válást fontolgató nőknek, hogy "nem igaz, hogy az esküvő előtt nem volt ennek jele". Nos, én ezt a gesztust olyan jelnek venném, hogy a döntéseiddel másoknak akarsz tetszeni és akármi miatt is, de az eredeti kérdésedben az apát előbb vetted fontolóra, mint az anyát.

2014. jan. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

En kerdeztem eloszor a lanyt (ma mar 13 eve a felesegem), aztan elkertem neveloapujatol.


O is igent mondott, aztan az aposjeloltkinyitott egy 1984-es tokaji aszut! Azt mondta, hogy mindig is nagy napra tartogatta. Rendes volt.

2014. jan. 29. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 A kérdező kommentje:

14 válaszoló!

Akkor pontosítanék: először a páromat fogom megkérdezni, az anyukáját is mindenképp szeretném megkérdezni, és nem számításból, hanem mert szeretném, ha a hagyományokat is követnénk egy kicsit. A biológiai apjával nem találkoztam, de ahogy meséltek róla, nem is akarok. Csak nem tudtam eldönteni, hogy a nevelőapjától is kérdezzem meg....

De akkor jól gondoltam! Mindenképp megkérdezem!

Kösz a válaszokat! Még jöhet bátran válasz! :D

2014. jan. 29. 14:07
 17/21 anonim ***** válasza:
A hagyományokat csak magad miatt követed vagy a barátnőd miatt? Más hagyományokat is szoktál követni, vagy csak ami tetszik?
2014. jan. 29. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 A kérdező kommentje:
Úgy érzem, hogy ez a helyes, ha így cselekszem. A hagyományokat nem tetszés szerint szoktam követni. Aminek van logikája, vagy amivel egyet értek, azt igyekszem betartani. De már előre érzem, hogy ez valami nagyon kötekedő kérdés.
2014. jan. 29. 17:57
 19/21 anonim ***** válasza:

Szerintem kérd meg nyugodtan :) Én tartom a kapcsolatot a biológiai apámmal is, de ha a párom már ilyen kéregetős hangulatba kerül, akkor igenis kérje meg a kezem mindkét apámtól és legfőképpen az anyámtól.


Én ehhez nem viszonyulok negatívan, de nem is ragaszkodom hozzá, majd a jövendőbelim eldönti, neki mi a jó.

2014. jan. 29. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Ez a kérdés attól függ, hogy hol akartok élni. Ha az anyóséknál, akkor illik megkérni mindkettőtől. Ha neked van lakhelyed ahova viszed az újasszonyt, ebben az esetben csak az anyóstól. Ha albérletbe mennétek, egyikőtöknek sincs semmilye, ebben az esetben ne kérd meg egyiktől sem.
2014. febr. 4. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!