Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Lánykérés előtt szerintetek...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Lánykérés előtt szerintetek együtt kell élni?

Figyelt kérdés

2013. szept. 18. 12:17
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
64%

Szerintem együtt kéne élni, minimum egy évet eljegyzés előtt. Gondolj csak bele, az eddig rendes kedves aranyos párod, akit mindenkinél jobban szeretsz, na erről kiderül, hogy eddig csak akkor takarított míg meglátogattad, vagy, hogy olyan apró cseprő idegesítő szokásai vannak, amiket te nem tudsz együtt élni, és ez persze csak összeköltözés után derül ki. Illetve a mindennapok mennyire készítenek ki titeket, ha együtt vagytok.


Közeli ismerősék 7 évig voltak együtt, de suli miatt nem költöztek össze. Aztán házasság, összeköltözés (ugyanabban az évben) és félév múlva válás, mert a mindennapokban már kijöttek a problémák, amik eddig nem voltak, míg csak jártak.


Szóval igen, szerintem érdemes együtt lakni. Minek kellene kockáztatni?

2013. szept. 18. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:
79%

Mi az eljegyzést követően költöztünk csak össze és semmi negatív dolog nem lett a kapcsolatunkban. Úgy gondolom ez ember és kapcsolat függő.

Bár manapság sokan csak a külsőségek miatt jegyzik el egymást és tovább nem jut a kapcsolat.

2013. szept. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:
62%
Nem kell, de érdemes. Lakva ismeri meg az ember a másikat.
2013. szept. 18. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:
72%
Ajánlott. De esküvő előtt mindenképp!
2013. szept. 18. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:
50%
Erősen ajánlott, mert igaz a mondás, hogy lakva lehet megismerni a másikat. A saját bőrömön tapasztaltam ezt meg.
2013. szept. 18. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
60%
Le lehet pontozni nyugodtan, de én nem tartom fontosnak. Sőt, nem is élnék együtt senkivel házasság nélkül. A másik alapos megismerése nem múlik ezek kizárólag, és a jó házassághoz szükséges másik iránti tisztelet és elfogadás meg nem az együttéléstől fog megjönni. Környezetemben több olyan pár van, akik nem éltek együtt és mégis jól működik a házasságuk (és itt most nem az 50+-os korosztályra kell gondolni).
2013. szept. 19. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem eljegyzés után a legjobb, mert a házasság megkötéséig is van idejük jobban (lakva) megismerni egymást.

Bár ma már mindenki azzal jön, hogy rögtön költözzünk össze, aztán lesz ami lesz, de én nem tenném. Csak azt kényeztetem el (mosás, főzés, takarítás, a másik fél elviselése a mindennapokban) aki annyira komolyan gondol engem, hogy el is jegyez.

Szóval gyűrű és utána a költözés.

2013. szept. 19. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/19 anonim ***** válasza:
Én csak olyannal költöznék össze, akivel már házasodni is fogok, tehát eljegyzés nélkül nem. Aztán az eljegyzés meg az esküvő közt még van idő kiismerni egymást. Ha nemhogy az esküvővel, de az eljegyzéssel is várni kell addig, amíg nem vagyunk teljesen biztosak, akkor mi értelme az eljegyzésnek? Akkor az csak egy kihagyható lépés, mert ha már ennyire ismerik egymást, akár rögtön házasodhatnak is.
2013. szept. 19. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Én össze sem költöznék azzal aki nem kért meg legalább.


Amúgy meg esküvő előtt mindenképp ajánlatos összeköltözni.


Nálunk ez volt a sorrend.


1 hónap járás után lánykérés

1 év járás után tényleges összeköltözés (amúgy is sokat voltunk együtt. 4-5 napokat hetente egyhuzamban.)

fél évre rá esküvő.


már majdnem 2 éve vagyunk házasok.:)


27/N

2013. szept. 20. 04:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!