Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Engedelykeres a szuloktol?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Engedelykeres a szuloktol?

Figyelt kérdés
A parom meg akarja kerni a kezem holnap (elkotyogta a huga :D), de nem engem kerdez, hanem apumat kerdezi meg :) ez menyire szokas, vagy furcsa? En nem hallottam ilyet meg egyik ismerosomtol sem.
2013. júl. 8. 23:24
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
35%

"20 évvel ezelőtt még ez volt az alap!"


Maradjunk annyiban, hogy inkább 50 éve.

2013. júl. 9. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
21%

Illetve inkább 70 éve.


20 éve ez nem volt alap.

2013. júl. 9. 02:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
5%
Asszonynak sok helyen ma is kuss a neve.
2013. júl. 9. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
22%

Normális helyen még ma is ez az alap. Ha már régen vagytok együtt, akkor biztos lehet benne, hogy feleségül akarsz menni hozzá. Ez csupán udvarias gesztus, tiszteletadás a szülők felé.

Soha nem értettem, hogy egy több éve tartó kapcsolatban, együttélésnél hogyan lehet meglepetés a nőnek, ha a párja megkéri a kezét? Arról már a kapcsolat elején kellene beszélni, hogy összeakarnak-e majd házasodni vagy csak együtt élni tart, ameddig tart alapon. Ebben az esetben nem lehet meglepetés a lánykérés.

Aki ezen megsértődik, ott baj van a kapcsolatukkal.

2013. júl. 9. 05:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:

Nem akadtam volna ki, hiszen tőlem is csak formalotás miatt kellett kérdeznie akarom-..

Mi csak áldásukat kértük a döntésükre, bem csak édesapámét, hanem anyukámét is (nagyon fontos nekik, hogy ők egyenrangúak)

Nagyon jólesett nekik a dolog...

2013. júl. 9. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
57%

Kérdező, azért ez ma még konzervatívabb pároknál is úgy szokás - már ha az illető tiszteli a jövendőbelije szabad akaratát - hogy előbb a lány kezét kéri meg akár formálisan, akár simán megbeszélve, hogy összeházasodnak, és ha közösen már eldöntötték a házasságot, na akkor megy a szüleihez, tisztelve a tradiciót. Sőt, ma egy szülő is azt veszi evidensnek, hogy a fiatalok ezt már megbeszélték-eldöntötték, tehát az "áldását a frigyre" nem a lánya akaratán átnyúlva adja...

Nincs annál mindenki számára kínosabb és kellemetlenebb dolog, mint ha valakinek a kezét megkérik az apjától, miközben ő maga nem akar házasodni...

2013. júl. 9. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 A kérdező kommentje:
Félrértették sokan :) Én tudom, hogy meg fog kérni, csak azt nem tudtam, hogy ma szeretné :) Mi megbeszéltük, hogy összeházasodunk, és nekem fontos és jólesik, hogy az apumat is megkérdezi erről :) Ő úgyis igent mond, mert támogatják a kapcsolatunkat. Szóval nem arról van szó, hogy nekem nincs beleszólásom :)
2013. júl. 9. 10:37
 18/24 anonim ***** válasza:
Kérdező (#17) "Mi megbeszéltük, hogy összeházasodunk," - akkor ennyi, itt a lényeg, sok boldogságot!
2013. júl. 9. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:

40 évvel ezelőtt még ez volt az alap


igen, pontosan. a fiú megkérte a lány kezét a szülőktől. a szülők megkérdezték, hogy hova akarja vinni, miből fogja eltartani. a fiú megnyugtatta a szülőket, szülók megnyugodtak, és áldásukat adták.


teljesen normális.

persze a fiatalok ott is, meg itt is előre megbeszélték. ez az alap.


az én kezemet akarta egy teljesen eltájolt pasi megkérni.

szülők mondták, hogy a lány kérdezze, ő dönt, de ne nagyon reménykedjen. meg is kapta a kosarat.


ismerősömékhez két fiú járt. az egyik a lányhoz, ott a szerelemből eljegyzést lett,

a másik fiú csodálkozott: hogyhogynem hozzám? én már milyen régen járok a papához(!) kártyázni !!! .... :D

2013. júl. 12. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
De olyan jól nem tudott kártyázni hogy elnyerje a lányt a papától kártyán.:))
2013. júl. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!