Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.
A kísérő gyűrűnek mi a lényege? A hétköznapi életre vonatkozóan mi a különbség a kísérő gyűrű és a karikagyűrű között? Elsősorban valami apró jelentés különbségre gondolok.
A barátnőmmel 8 hónapja vagyunk együtt, eléggé komolyra fordultak a dolgok. Meg volt már a bemutatás egymás szüleinek (illetve én csak az édesanyjával találkoztam, édesapja akkor éppen pár napig kórházban volt..), és a kapcsolat komolysága miatt az eljegyzés is szóba került. Nos, ebben a tekintetben mindketten eléggé konzervatívak vagyunk, hiszünk a házasságban, meg az örök értékekben.
Mivel mindketten egyetemisták vagyunk (3 év van vissza), ezért logikus, hogy az esküvőt csak az egyetem után tartanánk, vagy valamikor azután. Ebben az esetben kísérő gyűrű az ajánlott, vagy karika gyűrű? A kísérő gyűrűnek mi a lényege? A hétköznapi életre vonatkozóan mi a különbség a kísérő gyűrű és a karikagyűrű között? Elsősorban valami apró jelentés különbségre gondolok..
Lehet tévedek de nem úgy van hogy a kisérőgyűrűvel kéri meg a férfi a nő kezét?Aztán ha megvolt a hivatalos eljegyzés akkor lesznek karikagyűrűk,én igy tudom.
Egyébként nekem is van,de nem volt lánykérés,minkét gyűrűt az eljegyzésen húzta a párom a kezemre.Tök fölösleges volt de ez mindegy.
Ahány ház annyi szokás.
Sokan esküsznek arra, hogy a kísérő gyűrű amerikai filmekből vett baromság (nem az, nagyszüleink idejében is volt, de nem ez a lényeg), ebben az esetben karikagyűrűvel kérik meg a lányt, amit az esküvőig bal kézen, utána jobbon hordanak.
Nálunk pl. nincsenek nagy, kötött hagyományok egyik család részéről sem eljegyzést illetően, úgyhogy se családi eljegyzési vacsora, se szülőktől való "megkérés" nem volt.
Párom egy szép (kísérő) gyűrűvel megkérte a kezemet, azt hordtam menyasszonyként, mikor kitűztük az esküvő időpontját, utána kettesben elmentünk karikagyűrűt venni és esküvőig azt hordtuk... volna, de nekem bal kézről állandóan leesett, úgyhogy maradt a kísérő gyűrű :D
5-ös vagyok... az amerikai filmes dologgal nem az előző válaszolóra utaltam :)
Csak sok helyen hallottam ezt... a lényeg, hogy nem fontos a kísérő gyűrű, van ahol nem szokás, nekem azért szimpatikusabb megoldás a kísérő gyűrű, mert az lehet meglepi és a karikagyűrűt meg lehet kettesben megvenni, szerintem így romantikus. :)
Szóval, mivel nincsen kitűzött dátuma az esküvőnek, és meg szeretném lepni őt, akkor célszerűbb a kísérő gyűrű, igaz?
És akkor x idő múlva meg közösen venni karikagyűrűt, ami mindkettőnknek tetszik..
Mivel semennyire sem vagyok képben, megkérdezem: a kísérő gyűrűs verzió esetében is el kell kérnem az édesapjától? (mindkét család konzervatív a házasság témakörében..)
A szülőktől való megkérés nem gyűrű függő, mindkét esetben lehet, hogy elvárják a szülők, hogy tőlük kérd el a lány kezét, de ez azért manapság szerintem ritka...
Én azt csinálnám, hogy szép romantikus keretek között kísérő gyűrűvel megkérném a leányzó kezét és ha ő úgy gondolja- ismerve a saját családját -, hogy szülők előtt kéne, akkor ott eljátszani a dolgot ismét. :D
Köszönöm, szerintem így fogom csinálni! :D
Egyúttal mindenkinek köszönöm szépen a hozzászólását, sokat segítettetek! :)
Nem a szülők előtt kell megkérni a lányzót, hanem megkéred, és aztán ha igent mond, akkor beszélni apával-anyával, hogy odaadják-e a lányuk kezét. Szerintem.
Nálunk nem volt lánykérés, közösen döntöttünk, hogy házasodunk, de anyámtól megkért a párom, anyám pedig úszott a boldogságban.
Én akkor úsztam volna a boldogságtól, ha a szülőkkel már csak utólag közöltük volna. De én nem vagyok konzervatív.
Kapcsolódó kérdések:
Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!