Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az a férfi, aki 8 év kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a férfi, aki 8 év kapcsolat után is teljesen elzárkózik az eljegyzés/házasság témától, az miért teszi?

Figyelt kérdés

Adott egy valóban boldog, élményekkel teli, változatos kapcsolat, ami több, mint 8 éve tart. A férfi még csak beszélgetés szintjén sem hozakodik elő a témával, illetve ha felmerül bármi kapcsán (film, barátok eljegyzése pl.), hihetetlen gyorsasággal vált témát, és a "hallottad, hogy Juci és Zoli összeházasodnak?" kérdésre is kb. "milyen sokat esett ma az eső" válasz érkezik. (Nem nagy túlzással!)

Ez miért van? Nem eljegyzésre és házasságra szólítja fel a nő, hanem néha-néha felmerül az élet dolgai miatt, de még egy általános beszélgetést is leterel. Még ha távoli ismerős kérdez is rá, hogy mi újság a témával, akkor úgy tesz, mint ha nem is hallotta volna a kérdést és nem válaszol. Nem értem, miért nem lehet beszélgetni. Beszélni bármiről lehet, nem? Ha a Marsra szállásról kezdünk el beszélgetni, az még nem azt jelenti, hogy az ember holnap már rajta akar állni.


Ti mit gondoltok erről?


2013. ápr. 7. 23:53
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
100%

aki igazan szeret az tiszteli a masikat es tiszteli az eretrendjet ill azt ha valami fontos neki.Ha neked fontos a hazassag akkor neki ezt figyelelmbe kene venni es a veled valo tiszteletbol eskuvot tervezni.

neked pedig tiszteleben kell tartani nem szereti az eskuvot igy egyezkedni vele kicsi eskuvo zart koru stb.

Mindketten engedjetek es megvan a megoldas.

A ferjem azert vett el mert tudta nekem ez nagyon fontos es ezzel mutatta ki ami nekem fontos az neki is az lessz mert szeret.

2013. ápr. 8. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
67%

Igen, mint ahogy a kérdező írja"adott egy valóban boldog, élményekkel teli, változatos kapcsolat"...nos igen, idáig szórakozás! Ha összeházasodnátok és gyereketek lenne, ez legalább is átmenetileg megszűnne, az már nagyobb felelősség és kötöttség. És ezt már nem vállalja a párod...csak azt, amíg szórakozhat veled.Ennyi!

Biztos erre vágysz, hogy szórakoztató partner legyél csupán?

2013. ápr. 9. 04:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
100%

egy 8 éves kapcsolatban, ha eddig nem került sor a házasságra, akkor én már nem azon nyekeregnék.

a gyerekvállalást felhoztad-e már neki? az sokkal nagyobb felelősség mint aláírni egy papírt.


az eddigi kapcsolataimban sosem az volt a fontos, h a férfi akar-e esküvőt, házasságot, hanem hogy felelősségteljes-e, alkalmasnak érzi magát egy gyerek felnevelésére.

a párom, akivel immáron 4 éve élek együtt szívesen feleségül venne bármikor, de én még nem tartom olyan fontosnak ezt a lépést. gyereket mindketten szeretnénk, közös céljaink vannak, szeretjük egymást.

nekem ennyi bőven elég.

2013. ápr. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
73%

Nem akarlak megbántani, de ha 1-2 év után nem merül fel a ffiban a házasság gondolata, akkor vár vkire...vki másra. Szeret Téged, de ha jönne jobb, dobbantana minden lelkifuri nélkül.Te meg ottmaradsz a reményeiddel...

Nem tudom hány éves vagy, de 8 év épp elég, h elpazaroltad az életedből. Amíg 30-35 alatti vagy, keres mást, nehogy kifuss az időből és itt nem a babavállalásra gondolok, hanem, h akkor már csak szinte nős pasikba fogsz belebotlani. Hidd el, saját rossz tapasztalatomból beszélek.

2013. ápr. 9. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sok nő lép, ha a ffi nem akarja elvenni. Unokanővérem is ezt tette. Egyszerűen nem érezte magát biztonságban. Persze el lehet válni, nem az hogy nem, tehát így a házasság sem biztosíték, de ha már a szándék sincs meg??? Nem akart olyannak gyereket szülni, aki nem vállalja fel azt a felelősséget, hogy házasságban éljen. Már csak azért sem, mert mint sokan írták, bizony nem ritka, hogy a nagy ellenkező belebotlik egy következő, vagy az utáni nőbe, és hipp-hopp a nagy házasság ellenes igába hajtja a fejét. Ezt nehéz mással magyarázni, minthogy az a ffi azt a másik nőt jobban szereti.


Nem baj, ha egy ffi nem akar házasodni, csak optimális lenne, ha olyan nővel élne, aki szintén nem akar.

2013. ápr. 10. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
100%

1. Nem házasság-, hanem kapcsolatpárti a férfi.

2. Azzal a nővel nem akar házasságot.



Egyébként tényleg az a legfurább, hogy ez hogy nem került elő egy 8(!!!) éve tartó kapcsolatban, és hogy miért nem lehet megbeszélni.

2013. ápr. 11. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
100%
az a férfi téged nem akar, csak a lökőd és ennyit lát abban az egészben
2013. ápr. 11. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

na várjunk csak: most akkor az igaz szerelem bizonyítéka a házasság? valamiről lemaradtam. ha elvi problémáim vannak a házassággal, akkor már nem is szerethetem úgy a páromat mint azok, akik aláírták a papírt? OMG...

nekem momentán egyáltalán nem adna semmiféle biztonságérzetet az, ha lenne papír a kapcsolatunkról. nekem a párom ezen kívül eső tetteti mérvadóak. persze nem utolsó dolog, h bármikor elvenne, ha épp úgy kelnék fel, h igent mondok, de egyelőre boldog vagyok így.

2013. ápr. 12. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:
100%
28 Ja.Szép új világunkban már csak a homosexuálisoknak fontos a házasság. Gratula!
2013. ápr. 12. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:
100%

28.


Nem arról van szó, hogy az a baj, hogy nem akarja elvenni, hanem hogy teljes sumákolás megy a témában. Ha csak nem lene házasság árti ezt nagyjából az első fél évben meg ellett volna beszélnie két felnőtt embernek. Ennyi.


Amúgy az én véleményem az, hogy a házasság igenis magasabb rendű, mint egy kapcsolat, együttélés, de ezt mindenkinek a párjával EGYÜTT kéne eldönteni, nem pedig kerülgetni a forró kását 8!!! áéve. MErt ez viszont nem természetes az biztos.

2013. ápr. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!