Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Az a férfi, aki 8 év kapcsolat...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Az a férfi, aki 8 év kapcsolat után is teljesen elzárkózik az eljegyzés/házasság témától, az miért teszi?

Figyelt kérdés

Adott egy valóban boldog, élményekkel teli, változatos kapcsolat, ami több, mint 8 éve tart. A férfi még csak beszélgetés szintjén sem hozakodik elő a témával, illetve ha felmerül bármi kapcsán (film, barátok eljegyzése pl.), hihetetlen gyorsasággal vált témát, és a "hallottad, hogy Juci és Zoli összeházasodnak?" kérdésre is kb. "milyen sokat esett ma az eső" válasz érkezik. (Nem nagy túlzással!)

Ez miért van? Nem eljegyzésre és házasságra szólítja fel a nő, hanem néha-néha felmerül az élet dolgai miatt, de még egy általános beszélgetést is leterel. Még ha távoli ismerős kérdez is rá, hogy mi újság a témával, akkor úgy tesz, mint ha nem is hallotta volna a kérdést és nem válaszol. Nem értem, miért nem lehet beszélgetni. Beszélni bármiről lehet, nem? Ha a Marsra szállásról kezdünk el beszélgetni, az még nem azt jelenti, hogy az ember holnap már rajta akar állni.


Ti mit gondoltok erről?


2013. ápr. 7. 23:53
1 2 3 4
 11/34 anonim ***** válasza:
86%

Én is csak azt tudom mondani, hogy ilyen 5-10 éves barátnői státusznak azzal szokott vége lenni, hogy jön egy új nő,akit nagyon rövid időn belül elvesz majd feleségül. Hogy miért? Nem a tálalás miatt, hanem mert belé már hirtelen szerelmes lesz. Lehet válás lesz stb, de akkor is...


Én is azt mondom, hogy nem szeret igazán. Az nyílván a te hibád is, hogy már a kapcsolat elején képtelen voltál felmérni azt, hogy mi is a párod véleménye a házasságról és a családtervezésről. Jobb ezen már a legelején túl lenni és nem vágyakozni arra, hogy majd miattad megváltozik.


Szerintem szedd a sátorfád. Kényelemben él melletted a pasi csak.

2013. ápr. 8. 04:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/34 anonim ***** válasza:
87%

Vagy-vagy és is-is is lehet a két pont, de ez a lényeg:


1. Azért, mert fél az elköteleződéstől.

2. Azért, mert kényelmes neki az, hogyan élsz vele. Pénzügyek, kapcsiolati kötösség hiánya, felelőtlenség stb. Minden lehet.

2013. ápr. 8. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/34 anonim ***** válasza:
100%

8 év után én már nem kerülném a témát. Állj elé és kérdezz rá, nem normális, hogy 8 év után sem akar erről beszélni. Ha nem akarna eljegyzést, házasságot akkor mondja el, nem terelni kell a témát több évig.

Vagy tényleg annyi van, hogy nem akar házasságot (de akkor miért nem mondja el nyíltan?) vagy (nem érzi azt a kapcsolatában, hogy a nő nem az igazi neki és nem akar beleugrani, de akkor miért nem mondja?).

Mi a kapcsolatunk elején tisztáztuk a dolgokat, hogy ha komolyra fordulna a kapcsolatunk akkor én is, és ő is akar házasságot, gyerekeket.


Nem fair, hogy ennyi év után nem tud erről beszélni!

2013. ápr. 8. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/34 anonim ***** válasza:
100%
8 év után már gyerektéma kellene legyen,nem házasság...
2013. ápr. 8. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/34 anonim ***** válasza:
75%

Osztom az előttem szólók véleményét. Az én párom már három hónapnyi ismeretség után megkérdezte, hogyan képzeltem mindig is az esküvőmet, milyet szeretnék.

Igaz, azóta sem házasodtunk össze (rajtam múlt), de családunk már van.

A "sógornőmnél" volt így, én mondtam neki, lépjen le, mert ez nem normális, és elrohan a fiatalsága, pedig ők csak 4 évig éltek így. Hát mit mondjak: A pasi nem sokáig "sírt" utána.

2013. ápr. 8. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/34 anonim ***** válasza:
100%

Minden helyzet más és másAzért a sok keserű élmény után vegyük észre, a kérdező ezt írja:

"Adott egy valóban boldog, élményekkel teli, változatos kapcsolat" -ne akarjuk már belebeszélni, nem szeretik egymást, jó? A férfiak lusták, kényelmesek és újra mondom, a lepontozott tanácsot: kérd meg: szeretnéd, ha összeházasodnátok.

2013. ápr. 8. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/34 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos szerintem sem akar elvenni...


Amkor a barátok megnősülnek, mindig téma az ilyesmi. Ha nem is az, hogy ti összeházasodtok, de az h ők, az mindenképp. Vagy teljesen házasság fóbiás (bár erről meg szoktak beszélni szerintem), vagy csak téged nem akar elvenni, és azért terel, mert kényelmes neki így, nem akar téged sem hitegetni, de tudja, hogy vége lenne ha kijelentené, hogy csak addig kellesz neki, amíg nem jön az igazi.

2013. ápr. 8. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/34 anonim ***** válasza:
100%

17: Nem lenne vége. Én is maradtam ilyen kapcsolatban.:)

Akit meg utánam az igazinak gondolt, csúnyán megkínozta, nem szerette őt.

2013. ápr. 8. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/34 anonim ***** válasza:
100%
várja az igazit.
2013. ápr. 8. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/34 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a sok választ!

Meglepően tapasztalom, hogy valóban nagyon sokan azt írták, lépjek tovább, nem szeret igazán, nem én vagyok számára az igazi stb.

Abban biztos vagyok, hogy őszintén szeret (a szeretet nem egy gyűrűben vagy házassági szerződésben kellene mérni), mert a kapcsolatunk másokéhoz mérten is bensőségesebb (ha megfigyelem a közelebbi párokat, többre tartom a mi kapcsolatunkat és ezt a párom is említette már), szoros a kapocs köztünk és abból, ahogyan bánik velem ennyi év után is nap mint nap, nem azt érzem, hogy csak úgy van mellettem. Tehát a kapcsolatunkra egyáltalán nem tudnék rosszat mondani.

Tényleg van olyan, aki azért hagyta el a párját, mert nem kérte meg a kezét, nem vette el? Én úgy gondolom, hogy akkor ott a nő sem szeret igazán, ha képes ilyen miatt szakítani. Én biztosan nem adnám fel a kapcsolatunkat, ha kiderül, valóban nincs semmi ilyen szándéka. Természetesen sok nőnek rosszul esik az ilyen, és bevallom nekem is fájna, de azért csak nem olyan fontos, hogy x éves kapcsolatot ellökjünk.

De ha már ennyien úgy látják, biztosan van abban valami, hogy nagyon távol áll tőle a téma.:) De a szeretetét nem kérdőjelezem meg, abban biztos vagyok.

2013. ápr. 8. 21:33
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!