Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Eljegyzés, jeggyűrűk, így?

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Eljegyzés, jeggyűrűk, így?

Figyelt kérdés

4 hónapja kérte meg a párom a kezem (köves gyűrűvel), 3 hónapja költöztünk össze. Én munkát keresek azóta, de még semmit nem találtam szakmában, dolgozgatok párezer forintért, de az kb. a rezsire elég és kész, besegítenek még a szüleim is valamennyivel.

Nagyon szerettem volna, ha megvesszük a karikagyűrűket, de egyelőre nem adódott rá alkalom (főleg pénz miatt)...mert nem akarom, hogy zéróba kerüljünk. A párom nem dolgozik (foglalt reggel 8-20-ig), őt a szülei segítik, gyakorlatilag kettőnket.

Felvetettem múlt héten, hogy mi lenne, ha ez lenne a karácsonyi ajándék mindkettőnknek, hogy megvennénk a gyűrűket (kb. fele kijön aranyból a többi részt apránként összegyűjtenénk addig).

Szerintetek kellene várjunk addig míg lesz egy becsületes munkám, vagy semmi köze a kettőnek egymáshoz. Mert így kicsit úgy érzem "felnőtteset" játszunk, közben meg kínlódunk azzal, hogy eltartsuk magunkat...

Ti mit tennétek?


2012. nov. 4. 14:40
 1/7 anonim ***** válasza:
91%

Szia!

Szerintem felelőtlen döntés lenne,ha gyűrűre vernétek el a pénzt...főleg így,hogy nincs is jövedelmetek...a család segít be..nem tudjátok eltartni magatokat!!Sajnos...

Előbb a biztos megélhetés legyen az első!

Ne a szülőktől várjátok az anyagi támogatást!

2012. nov. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Igen, sajnos...:-S

Valószínűleg az lenne a legjobb ha egy korrekt állás megszerzése után tennénk meg ezt a lépést...az valóban "felnőttesebb" és komolyabb lenne.

...nagyon nehéz...

2012. nov. 4. 14:59
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Miért kellene eljegyzés, ha remény sincs arra, hogy hamarosan összeházasodtok? Még a köves gyűrű is felesleges kiadás volt. Az ráért volna a párod az eljegyzésre megvenni.

Először legyetek önállóak, utána legyen eljegyzés és házasság.

2012. nov. 4. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarok kötözködni, de mi a fenének kell házasodni, meg gyűrűket venni, amikor se munkátok, se egy vasatok nincsen és a szüleitek tartanak el titeket. Igen, felnőtteset akartok játszani, úgy hogy nincsen semmitek! Nem attól lesz egy kapcsolat komoly, hogy vesztek karikagyűrűt, vagy akár köveset, elég ha ti meg a környezetetek tudjátok, hogy komoly a szándékotok, ezt nem a gyűrűkkel kell kifejezni! A helyedben én munkát keresnék, és kőkeményen ösztökélném, hogy vállaljon valamit ő is... gondolom, ha nem dolgozik, és egész napja foglalt, akkor tanul, de ha házasodni akar, akkor vállaljon el valamit legalább hétvégére, mert bizony így nem lehet önállósodni. A házasság, összeköltözés meg szerintem pont azt jelenti, hogy a saját lábatokra álltok. Szóval legyen munkátok, legyen pénzetek, spóroljatok, kezdjétek szépítgetni a közös otthonotokat, és ha még mindig marad felesleges pénzetek vegyétek meg a gyűrűket. De ne a szülőkre támaszkodjatok, ha komolyabbá akarjátok tenni a kapcsolatot, az egy dolog, hogy biztos szivesen segítenek, de ennek nem erről kell szólnia: sőt szerintem inkább nektek kéne előbb-utóbb segíteni őket: elvileg felneveltek titeket, felnőtt emberek vagytok!

22n

2012. nov. 4. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Igen így van, jól látjátok, köszi, hogy írtatok. Valahol én is ugyanezt érzem, és sokkal könnyebb döntenem, ha visszaolvasom ezeket a sorokat.
2012. nov. 4. 15:02
 6/7 A kérdező kommentje:

15:01

Persze, nagyon is igazad van!

Hidd el azon vagyok, hogy munkám legyen, minden erőmmel azon vagyok. S ha nem lenne ennyire korrupt a világ, talán azt csinálhatnám amihez értek és amit szeretek. De amire odaérek, az állás rég le van már fizetve és sokan még csak nem is mentegetőznek, nyíltan megkapom, hogy a munkára már volt jelentkezőjük, csak hát ugye meg kell hírdetni...


hétvégi munkára itt nagyon nincs lehetőség, nem is látok ilyesmit, szóval elég nehéz...már nem is válogatnék, hogy hova menjek, csakhogy nem kellek sehova frissen végzettként...


A párom sokat vacilált a gyűrűvel és boldoggá tett engem vele, sokat jelentett nekem. Tudjuk, hogy kb 2 év múlva lesz lehetőségünk összeházasodni, addigra már sikerül talpra állni reméljük!


Sajnos most sokminden közbe jött és sok tervünk felborult és annyira szerettem volna valaminek örülni...de jól gondolom (és jól mondjátok Ti is), felelőtlenség lenne gyűrűre elszórni a megtakarított pénzt...:-S

2012. nov. 4. 15:08
 7/7 anonim ***** válasza:
örülj másnak, ne a gyűrűknek. Annyi mindennek lehet örülni, örülj, hogy van egy párod, aki imád téged és veled akarja leélni az életét. Örüljetek a szép időnek, menjetek sétálni, kirándulni egyet!
2012. nov. 4. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!