Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Tegnap kérte meg a párom a...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Tegnap kérte meg a párom a kezem kísérőgyűrűvel, de az eljegyzési gyűrűt azt majd családi ebédnél fogjuk felhúzni! Már az is meg van! Szóval! Most akkor menyasszony lettem kísérőgyűrűvel is?

Figyelt kérdés
2012. aug. 18. 08:19
1 2 3 4
 11/32 anonim ***** válasza:
38%

Régebben (kb. 80-100 évvel ezelőtt) eljegyzéskor felhúzták a kisérőt és a karika-gyűrűt is, de mindkettőt a jobb kézre.

Esküvőkor a karikagyűrűt tették a bal kézre. Ebből lehetett tudni, hogy ki a menyasszony, és ki férjezett.

És az sem biztos, hogy mindenkinél volt kisérő, ha telt rá volt, ha nem, akkor csak a karika-gyűrűt vették, hordták.

2012. aug. 18. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

11-es vagyok!

Igen, menyasszony vagy!

Attól a perctől kezdve, ahogyan a "kérésre" igent mondtál. A többi ami ezután jön, eljegyzés, esküvő, csak ennek az igennek a következményei.


Sok boldogságot, hosszú életet kívánok!

2012. aug. 18. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
75%
Biztos azon filózik a kérdező, hogy átírhatja-e a családi állapotát "eljegyezve"-re a facebookon, meg kiírhatja-e, ha feltölt egy képet a gyűrűről instagramban, hogy "menyasszony vagyok!!!"...
2012. aug. 18. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
100%
Én egy egyköves szoliter gyűrűt (általában ilyen a lánykérős gyűrű) kaptam. Mi majd csak amikor összeházasodunk onnantól hordjuk a karikát
2012. aug. 18. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 A kérdező kommentje:

annak aki a facebook-osat írta! :) nem azon filózok,hogy átírjam e vagy sem! csak annyiféle szokás van,hogy teljesen összezavarodtam!

amúgy köszönöm mindenkinek a gratulációt és a jókívánságokat! :)

2012. aug. 18. 09:31
 16/32 anonim ***** válasza:

Én vagyok a facebook-os. Örülök, ha ilyen jó humorérzéked van :), remélem, nem bántottalak meg. Amúgy egyetértek a többiekkel: menyasszony vagy, gratulálok!

Amúgy mindenkinél más a szokás. Nekem is köves gyűrűvel kérte meg a párom a kezem, aztán viszont pár hónappal később csináltattunk karikagyűrűket is. Ez már 3 éve volt XD. Hosszú jegyesség a miénk, de most már révbe ér - 4 hét és esküvő :D

A lényeg, hogy mi pl 3 évig hordtuk a karikagyűrűnket. Na és? Mindenki úgy csinálja, ahogy jól esik.

Megkérdezhetem mennyi idő vagy, és mennyi idő után történt a lánykérés?

2012. aug. 18. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/32 anonim ***** válasza:
100%
Igen, menyasszony vagy. (De tényleg eltérőek a szokások: nálunk, amíg nem volt meg a családi ebédes gyűrűhúzás - 1 évig - addig én voltam az ordas nagy ribanc a nagymamám szerint. Édes, nem? :D:D:D)
2012. aug. 18. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

facebook-osnak! :D

nem nem bántottál,meg sőt,nevettem egy jó nagyot! :D

köszi a gratulációt,én kívánok nektek sok sok boldogságot!!

hát mi úgy tervezzük,hogy a karikagyűrűket kb egy hónapon felhúzzuk ha minden összejön és úgy alakul! még nem tudom meg szokni,hogy menyasszony lettem! :)

én 25 éves vagyok, a párom meg 27!tegnap töltöttük be a 2 év 4 hónapot!

2012. aug. 18. 10:32
 19/32 anonim ***** válasza:

menyasszony vagy! én is az vagyok és csak kisérőgyürüm van...majd az esküvön huzzuk fel a karikagyürüt!:) gratulálok!

24L

2012. aug. 18. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 A kérdező kommentje:
19! köszi a gratulációt! neked is gratulálok és sok sok boldogságot!!! :)
2012. aug. 18. 10:48
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!