Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Mi "előzi" meg az eljegyzést?...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Mi "előzi" meg az eljegyzést? (részletezem a kérdésem, mert ez így értelmetlennek tűnik)

Figyelt kérdés

Szóval. Hogy szokott lenni? Tegyük fel, megkérem a lány kezét és Ő igent mond, ezután következik az eljegyzés? Mennyi ideig szoktak jegyességben járni, mennyi idő telik el az eljegyzés és az esküvő közt?


Ha túl naivnak tűnök, akkor elnézést, de nem tudom, hogy vannak a szokások. 18 vagyok és még nem volt barátnőm (mert az igazira várok) és felakarok készülni erre, mert nem lehet tudni, mikor ér el a szerelem.


2012. máj. 8. 20:10
 1/5 anonim ***** válasza:
63%

Manapság már mindent lehet úgy, ahogy akarjátok.

De hogy részletezzem:

1. Amikor megkéred a lány kezét, kettesben vagy a család előtt, az az eljegyzés maga.

2. Megbeszélitek, hogy eljegyzitek egymást, majd család előtt hivatalosan is megkéred a kezét. (Ebben a verzióban én nem látom értelmét privátban megkérni, mert annak a meglepetés a lényege szerintem, ebben az esetben pedig ez ugye nincs).


Ideális esetben eljegyzést követően 1 éven belül megtartjátok az esküvőt. De manapság ez már nem minden esetben van így, vannak párok akik évekig járnak jegyben (többnyire anyagiak miatt). Nincs ezzel semmi probléma. De az eljegyzéssel kimutatjátok a szándékot, hogy egyszer, előbb vagy utóbb összeházasodtok.

2012. máj. 8. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
71%

:D de cuki vagy:D


Mire "elér" a szerelem tudni fogod :)


Egyébként magyar szokások szerint a pár együtt határoz, vesznek egy pár karikagyűrűt és elmegy a fiú a lányos házhoz, elkéri a lány kezét az apától, felhúzzák a gyűrűt. Eljegyzés után 1 évre van az esküvő. De ez manapság már nem ennyire forma szerinti...



Aztán van az amerikai típus, amikor a férfi titokban vásárol gyűrűt, megkéri a lány kezét, aztán a fiatalok ez után mennek el és vásárolnak karikagyűrűt...


22-L

2012. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
50%

Még annyit, hátha nem egyértelmű: Az 1. pontot úgy értettem, hogy meglepetés a lánynak, nem tud erről a tervedről. Egyedül megveszed a gyűrűt és megkéred vele a kezét.

Személy szerint ilyen esetben szerintem az az ideálisabb, ha először csak úgy. nevezett szolitergyűrűt veszel, amit csak a lány visel majd és később, akár rögtön utána, akár csak az esküvő előtt együtt választjátok ki a karikagyűrűket. De ez csak az én privát véleményem.

2012. máj. 8. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
72%
Manapság akár 5-10, sőt több év is eltelhet az eljegyzés és a házasság közt. De a régi szokás szerint egy éven belül meg szokott történni a házasság, én is ennek a híve vagyok.
2012. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszaitokat!

Na, most már kicsit világosabb lett. :D


Köszi #2-es! :D

2012. máj. 8. 20:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!