Kezdőoldal » Felnőtt párkapcsolatok » Eljegyzés » Szerintetek várni kéne az...

Figyelem! A Felnőtt párkapcsolatok kategória kérdései kizárólag felnőtt látogatóinknak szólnak!
Amennyiben még nem vagy 18 éves, a böngésződ Vissza gombja segítségével hagyd el az oldalt.

Szerintetek várni kéne az eljegyzéssel?

Figyelt kérdés

24 éves vagyok, a párom 26, lassan 6 éve vagyunk együtt. A barátom apukája 1,5 hónapja halt meg (az enyém 1 éve). A párom pár hete felvetette az eljegyzés témát, hogy Ő április- május környékén szeretné. Erre az anyósomnak minden baja lett, hogy várjunk fél-1 évet. (amúgy nagyon irigy nő és csak egy fia van ki akarja sajátítani, főleg most és azóta nagyon bunkó velem) Mi nem szeretnénk nagy bulit, és még egy darabig tuti nem lesz esküvő. Többen azt mondták, hogy miért ne kérhetne meg, nem én vagyok özvegy, és a párom is közölte, hogy nem érdekel mit mond az anyja és, hogy mi élünk tovább. Szerintetek várni kéne?

Köszi a válaszokat


2012. febr. 28. 18:36
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
63%

Azt nem értem,hogy miért pont most kell az eljegyzés? 6 éve vagytok együtt,ez nem kis idő,esküvő még jó ideig nem lenne,akkor most miért kell sietni és csak azért is most tartani?Ha eddig tudtatok várni akkor most miért lett ilyen sürgős?

Az anyósnak nincs joga beleszólni,ez egyértelmű,de megértem,hogy neki ez most nem könnyű és most még CSAK 1,5 hónap telt el a férje halála óta.Szinte olyan,mintha tegnap lett volna.Hogy mit fog érezni pár hónap múlva ezt még ő maga sem tudja,de másfél hónap még nagyon kevés,ez még a legnehezebb gyászidő.

A párod nincs maga alatt?

2012. febr. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
59%

"Arra nem gondoltotatok, hogy esetleg így könnyebb lesz neki feldolgozni? Mármint a párjának."


Hogy rögtön eljegyzi a párját? Ettől miért lesz könnyebb? Valahogy nem látok benne rációt...

2012. febr. 28. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
57%

"Én azt tudom, ha ilyen közeli rokon halna meg, jó ideig nem foglalkoztatna a házasság gondolata."


Én sosem értettem ezt a gondolkodást. Ha meghal, az illetőnek már mindegy, és nem hiszem, hogy azt szeretné, hogy én ne legyek boldog. Plusz, ha a saját boldogságomat félreteszem, azzal már nem hozhatom vissza...nem lesz semmi jobb, sőt beleőszülnék én is...úgyhogy én megtartanám az eljegyzést, apuka biztosan nem haragszik meg érte, bárhol is legyen...4 hónap azért 4 hónap...

2012. febr. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
100%

"Én sosem értettem ezt a gondolkodást. Ha meghal, az illetőnek már mindegy, és nem hiszem, hogy azt szeretné, hogy én ne legyek boldog. Plusz, ha a saját boldogságomat félreteszem, azzal már nem hozhatom vissza...nem lesz semmi jobb, sőt beleőszülnék én is...úgyhogy én megtartanám az eljegyzést, apuka biztosan nem haragszik meg érte, bárhol is legyen...4 hónap azért 4 hónap..."


Miért, a boldogságodat elvenni még pár hónap? 6 év után pont akkorra kell időzíteni az eljegyzést, mikor meghalt az apa? Nem arról van szó, hogy ez az apát zavarná, ha látná. Mert nem. Csak egyszerűen nem illik. Ha én valakiről azt hallanám, hogy az apja halála után tart eljegyzési partit pár hónappal, hát nem lennék szép véleménnyel róla, de fix, hogy mások sem. Írod: 4 hónap, 4 hónap. Hát jó neked, ha te ilyen könnyen dolgoznád fel édesapád halálát! Nekem a nagypapám fél éve halt meg a szalagavatóm előtt, de nem tartottunk szalagavatót - az én kérésemre.

2012. febr. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Ezt nem lehet megmagyarázni.Vagy érzi valaki a gyászt vagy nem. Még egy szakítás is padlóra tudja küldeni az embert hónapokra,évekre,úgy,hogy elmegy az életkedve is.Akkor egy olyan ember halála,aki egész életünkben velünk volt és az egyik legközelebbi hozzátartozónk,szerintem idő kell,mire annyira elmúlik a fájdalom,hogy tovább akarjunk élni.

Nem áll meg az élet,ez teljesen igaz,de úgy sem tehetünk,mintha nem történt volna semmi.

A fiatal pár már 6 éve együtt van. Eddig nem érezték úgy,hogy magasabb szintre akarják emelni a kapcsolatukat,mert nem tartottak ott lelkileg,hogy ennek eljöjjön az ideje.Akkor most miért a gyászon akarnak spórolni,ami szintén egy komoly lelki folyamat,amin nem lehet egyszerűen átlendülni.

2012. febr. 28. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 man79 ***** válasza:
57%

Nekem van egy privát véleményem erről :)


Szerintem párod azért szeretné az eljegyzést meg tartani, kicsit ki tudjon kapcsolódni, ne a gyászra gondoljon, hanem arra ,hogy vannak még dolgok amiért érdemes élnie!


Végül is ,ő szeretné meg kérni a kezed, és ha jól értem szóban már ezt meg is tette, csak még a ceremónia nem volt, és úgy tünik nekem te igent is mondtál!


Szerintem nincs akadálya, ha most nem akarsz hozzá menni még egyet fogsz csavarni a szívén, mert most benned bízik ,te tényleg ott leszel egész életében mellette, és ha bele gondolsz, egy ilyen tragédiából csak egy igazi társ hozhatja ki a másikat!


Én pont ezért váltam el, mert amikor apám meg halt a társam nem állt ki mellettem!

2012. febr. 29. 05:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 man79 ***** válasza:
57%

Akkor erre válaszolnék:



Ezt nem lehet megmagyarázni.Vagy érzi valaki a gyászt vagy nem. Még egy szakítás is padlóra tudja küldeni az embert hónapokra,évekre,úgy,hogy elmegy az életkedve is.Akkor egy olyan ember halála,aki egész életünkben velünk volt és az egyik legközelebbi hozzátartozónk,szerintem idő kell,mire annyira elmúlik a fájdalom,hogy tovább akarjunk élni.

Nem áll meg az élet,ez teljesen igaz,de úgy sem tehetünk,mintha nem történt volna semmi.

A fiatal pár már 6 éve együtt van. Eddig nem érezték úgy,hogy magasabb szintre akarják emelni a kapcsolatukat,mert nem tartottak ott lelkileg,hogy ennek eljöjjön az ideje.Akkor most miért a gyászon akarnak spórolni,ami szintén egy komoly lelki folyamat,amin nem lehet egyszerűen átlendülni.


Na tavaly apukám meg halt januárban!

2 hét után ex mondta elég már a gyászból!

rá kettő hónapra exem fel kelt és közölte már nem szeret mint férfit vissza akar költözni anyjáékhoz!

Nagyjából egyesszere rúgtak ki az állásomból!

Ekkor mondtam ha költözöl vállunk!

2 kis gyerekem van, akkor lányom fél éves volt, fiam 2 és fél éves volt! Velük szeretett volna érzelmileg zsarolni, mert tudta ők maradtak nekem ebbe a világban!

Na akkor én el kezdtem csajozni, a gyászom ellenére és most már 8 hónapja van egy tündéri párom, aki sokkal többet foglalkozik a gyerekeimmel mint a saját anyuk, és imádja őket, és engem is!

Ezt a sztorit azért írtam le, mert az hogy gyászol az ember attól még kell keresni az élet örömeit, és mihelyt anyagilag meg tehetem én is el fogom jegyezni a páromat, és azt is tudom hogy kell neki saját gyerek, ezért azt is tudom hogy apám már nem fogja látni, ilyen alapon gyereket sem csinálhatnék mert szegény apám nem látta a kis unokáját! NA AZÉRT BALGÁK NE LEGYETEK! :)

Hülyeség, az életnek az örömeit ki kell élvezni, és ha pont ezzel zökkented ki a párod? Mert tuti ezért is most szeretné ő ezt! Mert tudja az élet megy tovább, és én hiszek benne apám is ott fog velünk bulizni oda fentről :)

A jó dolgokat sosem hagyta ki az öregem, majd az ilyeneket hagyná ki? Ugyan! :)

Nem vagyok hívő ,de abban hiszek itt van mikor itt kell lennie a lelkéről beszélek!


Párod tudja mit szeretne, segíts neki mert a jó dolgok csak kizökkentik a szomorú hétköznapokból!

Szerintem ha most nem engeded neki az eljegyzést, azt úgy fogja megélni te is el lökted!

Még valami gondold csak végig ,menyit kell majd agyalnotok ezen a dolgon addig sem apukája fog járni az agyában, kicsit el tereli a bánatról a hangulatot!


Go és érezzétek jól magatokat együtt örökre! :)

2012. febr. 29. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
Utolsó: Nézd,a kérdező el lesz jegyezve,ez nem kérdés.Azért jött ide,hogy megerősítést nyerjen,nekik van igazuk anyóssal szemben.Csak leírtam,hogy én mit gondolok erről és tényleg nem tudok valakit meggyőzni arról,hogy gyászoljon,ha nem akar.Azt tudom csak,hogy én másfél hónappal apám halála után nem akarnék eljegyzést,főleg úgy,hogy 6 évig nem akartam.Ennek nem most van itt az ideje,de persze ez az én meglátásom,a kérdezőnek nincs oka félni,meg lesz kérve a keze.
2012. febr. 29. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
29%

Mindenki máshogy kezeli a gyászt, valaki azonnal padlóra kerül és hosszú folyamat, amíg valamelyest enyhül a fájdalma és semmi másra nem tud gondolni, valakinek pedig tagad a tudata és valójban nem is tudatosul benne ez az egész, hogy meghalt egy szeretett rokona és próbál úgy élni, mintha az élet egyből menne tovább. Ez egy folyamat, mindenki végig fogja járni, ki így-ki úgy, de úgy gondolom, hogy a kérdező és párja döntése az, hogy mikor tartják meg az eljegyzést, ahogy és amikor ők jónak látják. És még mindig nem értem, hogy mi rossz lenne ebben, hiszen itt nem mulatozásról van szó, ami valóban nem illik még min. fél-1 évig, itt egy gyűrűhúzásról van szó, szűk családi körben.

Az én nagymamám nagyon beteg volt már tavaly az esküvőmön, sajnos nem tudhattuk előre, mikor következik be a legrosszabb. Esküvőn is és a lakodalmon is ott volt a nagymamám, ennek ellenére anyuval megbeszéltük, ha netán megtörténne a legrosszabb, akkor az esküvőt megtartjuk, de semmi mást. Pontosan azért, mert bulizni, mulatni nem illik ilyenkor. Egy eljegyzés vagy egy esküvő már nem ebbe a kategóriába tartozik.

2012. febr. 29. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
70%
Nem tudom, hogy vidéken éltek vagy a fővárosban, hogy mennyire tartja a családotok a szokásokat, de gyászban nem illik esküdni. (Sőt, szülinapi hepajt se illik tartani, ha már előttem felvetették. Persze ahány ház, annyi szokás.) Az, hogy az anyósod félti az egy szem fiát, teljesen normális, hisz most halt a meg a férje, fél, hogy egyedül marad teljesen. Próbáljátok kicsit megérteni, még akkor is, ha nehéz természetű. Nem mondom, hogy ne házasodjatok össze, hisz a ti halottaitok, ti tudjátok, hogy ez zavar-e titeket. De az özvegyre is illik tekintettel lenni.
2012. márc. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!